Ubuntu 7.04, Ati radeon xpress 200m series a beryl

Sekcia: Hardware a Drivery 26.07.2007 | 12:13
Avatar celaskon   Používateľ
Zdravim, mam tiez asus A6R s grafikou ati radeon 9100 IGP alebo ati radeon xpress 200m series, a ak si nahodim ubuntu 7.04 a idem instalovat grafiku a beryl podla tohto navodu http://rasis.sk/Software/Navody/Instals … -s-ATI.php a po restarte stlaceni ctrl+alt+backspace mi nabehnu klikyhaky a pise nieco o x serveri, ze to nejde a potom uz sa neda vobec spustit ubuntu a musim stale nanovo nahodit z cd instalaciu a nanovo instalovat a robit podla tohto navodu a dookola to iste.. prosim o pomoc ci je ten navod spravny, alebo, kde je chyba,ze mi stale hadze ten x server je nefunkcny.. je to taka modra obrazovka ako msdos okolo v ramceku rozne znaky s tym textom o x serveri.. vopred dik za pomoc a ak sa to tu niekde riesilo,tak sa ospravedlnujem, ale nikde som na to nenasiel odpoved a pomoc
    • Re: Ubuntu 7.04, Ati radeon xpress 200m series a beryl 26.07.2007 | 12:48
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      v tom clanku su riadne zasahy do xorg.conf co je vlastne subor ktory obsahuje nastavenia grafickeho rozhrania Xservera. Ak ti ide grafika Ati perfektne (po zadani prikazu glxinfo | grep direct musi vyhodit Yes), tak nemusis znova instalovat driver, mozes sa hned vrhnut na instalaciu Berylu al. Compizu.
      Ak chces troska experimentovat, tak uz by som hodil Compiz Fusion. Podporuje temy jak z berylu tak aj s povodneho compizu.

      Takze po zadani tohto :: glxinfo | grep direct :: ti vyhodi Yes?
      • Re: Ubuntu 7.04, Ati radeon xpress 200m series a beryl 26.07.2007 | 16:28
        Avatar celaskon   Používateľ
        teraz som grafiku instaloval podla tohto navodu http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9_karty_ATI a ano ukauje mi yes.. aky je dalsi postup? mam zacat hned instalovat beryl podla predchadzajucej stranky uvedenej hned na zaciatku prispevku?
        • Re: Ubuntu 7.04, Ati radeon xpress 200m series a beryl 26.07.2007 | 17:04
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          ano teraz mozes pokracovat od 3. inštalácia berylu. :)
          • Re: Ubuntu 7.04, Ati radeon xpress 200m series a beryl 26.07.2007 | 17:34
            Avatar celaskon   Používateľ
            tak som to skusil a pri spusteni ubuntu v systeme beryl mi vyhodi toto: ze nevie najst nejaky subor uz neviem ako ale asi ten s koncovkou sh,takze mi neda otazku na beryl a nespusti mi beryl
            • Re: Ubuntu 7.04, Ati radeon xpress 200m series a beryl 26.07.2007 | 17:46
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              tak ak je to s tym suborom tak ho mozes opravit, zadaj ::
              sudo gedit /usr/bin/startxgl


              potom ten subor uprav aby vyzeral takto ::
              #!/bin/sh
              Xgl -fullscreen :1 -ac -br -accel glx:pbuffer -accel xv:pbuffer & sleep 2 && DISPLAY=:1
              cookie="$(xauth -i nextract - :0 | cut -d ' ' -f 9)"
              xauth -i add :1 . "$cookie"
              exec dbus-launch --exit-with-session gnome-session


              Uloz a zavri. A potom mu zmenis prava ::
              sudo chmod a+x /usr/bin/startberyl.sh


              Ak to nezabere, tak by si mohol sem hodit tu hlasku co sa ti ukazuje.
              • Re: Ubuntu 7.04, Ati radeon xpress 200m series a beryl 26.07.2007 | 18:12
                Avatar celaskon   Používateľ
                asi nanovo preinstalujem ubuntu a nahodim grafiku a beryl... ukazuje mi hore ikonku berylu ale na ploche mam este cca 5 min spustacie okno ubuntu a potom zmizne ale nic sa nedej ziadna otazka a ani mi neukazuje temu ktoru som si vybral.. mozno bude chyba v tom,ze pri instalacii berylu v xorg.conf ci mam dre, dbe.. a dbe som nemal tak som rucne dopisal tel load "dbe" neviem ci je to spravne,ze som to mal iba dopisat ak to neukazovalo a celkom na zaciatku ked som spustil v terminali beryl-manager tak na vsetko ukazalo yes okrem posledneho a tam bolo no
                • Re: Ubuntu 7.04, Ati radeon xpress 200m series a beryl 26.07.2007 | 18:30
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  tu je lepsi navod. S obrazkami ;)
                  • Re: Ubuntu 7.04, Ati radeon xpress 200m series a beryl 26.07.2007 | 19:38
                    Avatar celaskon   Používateľ
                    poznam ten navod ale skusil som teraz aj jeho a ziadny uvodny obrazok s otazkou, ziadna moja tema len mi zmizli okraje a vrchne listy s xkom nazatvaranie okien