mount USB kľúča

Sekcia: Ostatné 05.06.2005 | 14:39
peter   Návštevník
čavte šeci, chcem Vám povedať, síce som v linuxe novice ale už začínam mať podozrenie na celý hardwarový systém tuna v MDK. Teraz neviem, že či je správne, že mám inštalovaný MDK spolu s windows na jednom pc s hardwarom väčšinou dizajnovaným pre Windows, alebo vôbec či je správne odporúčať inštaláciu obidvoch systémov do jednoho PC. Neviem sa z tohto vysomáriť, ale pokiaľ sa pamätám s windows to bolo úplne jednoduhšie. No nie všetko funguje tak ako by malo že, preto sa asi ďalej budem venovať bádaniu inak celkom fešnému linuxovi. No a ten USB? Keď ho zasuniem, všetko začne sekať a trhať aj stream z Digitaly imported :(( ale iba na chvíľu, potom už je to zase ok. aj som zapol lokálny apic a j vynútenie noapic stále to samé. Háách joj.
    • Re: mount USB kľúča 05.05.2005 | 18:21
      d   Návštevník
      nevadi ze mas dualboot. vacsina ludi funguje prave takto skus cez konzolu mountovat ten USB kluc, mozno ti vypise nejaky konflikt, lebo takto je dost tazko povedz, ze "VO CO GO"
    • Re: mount USB kľúča 05.05.2005 | 22:59
      Descartes   Návštevník
      Zastrc kluc, spusti konzolu a pis: $ su Enter password: (zadaj heslo roota) # mkdir /mnt/usb_kluc # mount /dev/sda1 /mnt/usb_kluc mkdir = vytvorenie adresara, staci ho vytvorit iba prvy krat mount = pripoji usb kluc (/dev/sda1) do adresara /mnt/usb_kluc niekedy nefunguje sda1, skus iba sda, prip. sda2, sda3, sdb1, sdb2... musis skusat :)
      • Re: Re: mount USB kľúča 09.05.2005 | 23:28
        Peter   Návštevník
        Fajn, to nebude taký problém, zastrčiť, spustiť napísať, ale čo s tou tlačiarňou čo robí to samé ako kľúč a to som ešte nezapojil skener :( kua chalani.
        • Re: Re: Re: mount USB kľúča 10.05.2005 | 01:10
          peter golis   Návštevník
          1) netusim aka tlaciaren je spomenuta v tejto diskusii 2) aky je to hardware, ake ovladace boli pouzite? 3) je ten kabel tieneny?
      • Re: Re: mount USB kľúča 13.05.2005 | 17:05
        Peter   Návštevník
        WOW :::!?!?
      • Re: Re: mount USB kľúča 05.06.2005 | 14:39
        blackman   Návštevník
        V Pripade ze mas disk Sata tak musis "sdb" alebo "sdc"