Zmena jadra - nahodenie noveho jadra

Sekcia: Ostatné 06.05.2005 | 09:22
Avatar JANY LINUX REDHAT 9  Používateľ
Zdravim, potreboval by som vediet, co znamena pojem "zmena jadra".... prelozeny na drobne: Na RedHate 9 mi automaticky upade ponukol: 1. kernel - i686 2. kernel-source-2.4.20-31.9.i386.rpm Mam pouzit source - zdrojaky ? Logicky ano.... Co znamena jadro i686 ? Mozem prejst na toto jadro ? Momentalne mam kernel i386 2.4.20-2x.x ... Redhat mi bezi na nejakej velmi starej masine este celeron 366 MHz. To jadro zavisi od procesora ? Na Linuxe mi bezi Oracle databaza, neposaha sa nieco zlym nahodenim noveho jadra ? Ako manualne nahodim nove jadro, ak mam dany package uz stiahnuty ? Chcem obijst automatic update. Tak ako ked sa nahadzuje klasicky balik: rpm -i name.rpm ?? Dik, za rady.
    • Re: Zmena jadra - nahodenie noveho jadra 05.05.2005 | 22:54
      d   Návštevník
      uz som ti odpovedal na zive. ale EDIT: nevedel som ze to je 366 Mhz. pokial to uz je aspon pentium II. tak je to jadro optimalizovane pre tento chip...nemal by si mat problemy
    • Re: Zmena jadra - nahodenie noveho jadra 06.05.2005 | 09:22
      Peter S.   Návštevník
      konkrétne RedHat nepoznám, ale vo všeobecnosti môžeš mať dve a viac kernelov a vyberať si z nich pri bootovani. Pravdepodobne to budeš robiť nejakým automatizovaným spôsobom, takže ťažko povedať, či ti to ponechá aj staré jadro. Zdrojáky jadra bývajú uložené /usr/src - tam by mali byť adresáre nazvané podľa kernelu, teda aj niekoľko rôznych adresárov, plus symlink linux smerujúci k jednému z jadier. Tak je to u mňa ale ja si jadro kompilujem, možno v tvojom prípade to tam ani nemáš - to vážne neviem.