Linux Mint Cassandra a nVidia ovladac

Sekcia: Hardware a Drivery 30.07.2007 | 21:06
Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
Nainstaloval som Linux Mint 3 Cassandra a nefunguje mi nvidia ovladac. Nainstaloval som legacy driver, najskor cez Envy, potom klasicky cez Synaptic. Synaptic ukazuje, ze driver je nainstalovany, no pri nabiehani do runlevel 5 nenabehnu Xka a vyskoci chybova hlaska:

(EE) Failed to load module "nvidia" (module does not exist, 0).

Pricom nic nenasvedcuje tomu, ze by instalacia driveru neskoncila korektne. Trochu ma to prekvapilo, kedze Mint je v podstate upravene Ubuntu a tam ovladac nainstalovat slo..

Nemate niekto podobnu skusenost, pripadne radu ako to robehat ?
    • Re: Linux Mint Cassandra a nVidia ovladac 31.07.2007 | 12:45
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nahodou neskusal si instalovat cez restricted manager? upravoval si nejako xorg.conf?
    • Re: Linux Mint Cassandra a nVidia ovladac 31.07.2007 | 13:06
      still   Návštevník
      Neaktualizoval si potom nahodou kernel, alebo neakualizoval sa ti sam? ak ano, budes potrebovat preinstalova znovu driver pre novu verziu.
      alebo v /etc/X11/xorg.conf v Section "Device" skus prepisat Driver "nvidia" na Driver "nv"
      legacy driver by mal pouzivat modul "nv" a nVidiacky driver zasa modul "nvidia"
      • Re: Linux Mint Cassandra a nVidia ovladac 31.07.2007 | 20:00
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        skor by som povedal ze sa zaktualizoval kernel a pri zavadzani sa spusta iny, nefunkcny. riesenie jednoduche - spustat s inym kernelom. ak je to potom ok, tak zmenit zavadzac...
        • Re: Linux Mint Cassandra a nVidia ovladac 01.08.2007 | 01:09
          still   Návštevník
          Takto som tiez urcitu dobu fungoval. Pri kazdej akualizacii bolo treba prepisovat menu.lst znovu a znovu. az kym som neprisiel na to, ze vlastne dany modul je kompilovany pre kernel, ktory sa prave pouziva, resp. skompilovany pre novsi kernel funguje aj pre starsi, ale opacne nie. tak som vzdy po aktualizacii kernelu preinstaloval radsej aj nvidiacky ovladac (nie z repozitarov) a vsetko slo fajn.
          Ibaze to sa mi stavalo iba s NVidiackym ovaladacom, nie legacy a on sa prave stazuje na legacy driver. a ako som pisal vyssie, tak ten pouziva "nv" modul a nezda sa mi, ze by sam pri instalacii upravoval xorg.conf, takze mu tam zostala povodna verzia z ne-legacy ovladaca.
          • Re: Linux Mint Cassandra a nVidia ovladac 01.08.2007 | 16:23
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Legacy je tiež "originál" nvidia ovládač, akurát pre staršie VGA. Asi máš na mysli "open-source" ovládač...
            • Re: Linux Mint Cassandra a nVidia ovladac 01.08.2007 | 17:33
              Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
              presne tak, "nv" je opensource driver. Ten mi ide, ja ale potrebujem rozbehat "nvidia" driver, aby som mohol zapnut 3d akceleraciu
      • Re: Linux Mint Cassandra a nVidia ovladac 01.08.2007 | 17:30
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        "nv" je opensource ovladac, ten ti tam hodi linux sam po instalacii... Nvidacky driver pouziva "nvidia" driver /modul - dokonca aj legacy ovladac. Uz n-krat som nainstaloval legacy driver, vzdy bolo treba v xorg.conf zmenit dirver z 'nv' na 'nvidia', aby sa zaviedol nvidacky driver. Ale toto je prvykrat co to nefunguje. Je pravda, ze pri instalacii driveru sa menil kernel, stahoval sa kernel-source..

        pozriem ci nahodou neskompilovalo driver pre inu verziu kernelu ako zavadza GRUB.