Programovanie

Sekcia: Programovanie 03.08.2007 | 12:36
Marek   Návštevník
Ahojte...Tato otazka sa tu uz riesila..Hladal som na forach..
Chcel by som sa naucit programovat.Jednuduche aplikacie..
A v tom je dilema...Cital som vela clankov o pythone a C++..
A neviem do ktoreho sa pustit..Som zaciatocnik s programovanim...
Pokusal som sa sam naucit nieco o C++.Kupili sa aj neake knihy
: Rozumime C++
Visual C++
Skusim si este nieco prestudovat o pythone...

Alebo aka literatura...S cim ste boli spokojny...

Ktory by ste odporucili?Popripade svoj nazor na jazyky...Moc by mi to pomohlo...Dakujem
    • Re: Programovanie 03.08.2007 | 12:42
      Avatar srigi   Používateľ
      > Chcel by som sa naucit programovat


      Byt tebou nezacinal by som OOP, takze Ta odporucim na ANSI C. Taketo programy pojdu po prekompilovani vsade (lin, win, sun, atmel).
    • Re: Programovanie 03.08.2007 | 12:51
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ja by som zacal pascalom... hm, ja som vlastne zacal pascalom, good times :)

      pripadne logo alebo karel :)

      urcite nie C, lebo budes frustrovany z errorov a warningov, ktorym vobec nerozumies a budes floodovat fora :)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Programovanie 03.08.2007 | 13:32
        Marek   Návštevník
        Ano uz som skusal C aj C++..Hm fakt je tam dost veci ktorym nerozumiem...A ta kniha je pisana takym stylom ako keby som to poznal...Ona si mysli ze to uz ovladam :)....Moc veci ktorym nerozumiem...na skole sme mali logo...To mi islo....Pascal tiez...S tych som mal za 1..

        Skusim sa s tym este pohrat s tym C++ a uvidime ci sa do toho dostanem a ked ne...tak ostava skusit python....

        Dakujem za pomoc....
        • Re: Programovanie 03.08.2007 | 14:28
          Avatar srigi   Používateľ
          > Skusim sa s tym este pohrat s tym C++


          Ide o to ci kces ist rovno do OOP, ja Ti odporucam na zaciatok skusat si jednoduchsie (zakladne) veci:

          - konstrukcie if - else

          - konstrukcie for - while - do

          - praca so subormi


          K tomu fakt C++ nepotrebujes, staci C alebo spominany Pascal, este lepsia volba by mohlo byt PHP (nie to nie je zart).

          Ked toto zvladnes, nastane cas pre rozhodovanie sa pre jazyk, pretoze spominane konstrukcie su v 90% jazykov rovnake.
      • Re: Programovanie 03.08.2007 | 13:47
        Avatar nardew debian  Používateľ
        logo karel sux, baltazar rulez
    • Re: Programovanie 03.08.2007 | 13:47
      Avatar nardew debian  Používateľ
      tisici a prvy krat, Mistrovstvi v C++ ;) miestami je to pisane ako pre blbcov, ale to sa koniec koncov moze obcas hodit;)
      • Re: Programovanie 03.08.2007 | 14:12
        Marek   Návštevník
        Hm isiel som si objednat z cpress-u Tretie aktualizovane vydanie C++ mistrovstvi...NO lenze sa pripravuje a druhe uz sa vypredalo..Sakra...Poznate este neake knihkupectva?
        • Re: Programovanie 03.08.2007 | 15:54
          Avatar nardew debian  Používateľ
          no ak sa pripravuje tretie vydanie, tak ako to bude v blizkej buducnosti tak radsej pockaj, to druhe vydanie zatial nikde nevidim, ale pogugli, dade isto bude
    • Re: Programovanie 03.08.2007 | 16:01
      Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
      Ako sa da najlepsie naucit programovat???
      Vsetko sa z knih neda naucit..., najma nie z kratuckych mini prikladov, ktore su len pre pochopenie. Najlepsie by bolo podla mna napisat nejaku vlastnu schopnu aplikaciu, snad aj uzitocnu. Ale aku??? Co by mala napriklad robit??? Skuste ma inspirovat :-D. malo by to byt iba v C. Pascal ma nelaka :(
      • Re: Programovanie 03.08.2007 | 16:29
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        no ty vtipkar, moje pokusy o vymamenie dobrych napadov od kadekoho koncia krachom :P

        mala by hlavne spolahlivo fungovat :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Programovanie 03.08.2007 | 17:57
          Marek   Návštevník
          Skusim pockat na 3 vydanie.....Dakujeem....