nefunkčná klavesnica

Sekcia: Hardware a Drivery 04.08.2007 | 16:00
Avatar marian34 mandriva   Používateľ
Zdravím,dnes som spustil po dlhšom čase slax(liveCD) s tým,že ho hodím na usb kľúč,no zistel som,že mi nejde v ňom klavesnica(PS/2).Odvtedy,keď to bolo ok,som pridal jednu usb myš+PCI wifi kartu.Môže to s tým nejak súvisiť?
    • Re: nefunkčná klavesnica 04.08.2007 | 16:09
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      ja sa do hardware nevyznam,len taka laikska otazka, mas spravne pripojenie a mas otestovane ze pod win alebo pod inym linuxom ide ?
      Suvisit to podla mna aj moze, pokial je nieco pozmenene v xorg.conf, alebo v inych zdrojakoch ( naozaj, len laikska rada )
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: nefunkčná klavesnica 04.08.2007 | 16:13
        Avatar marian34 mandriva   Používateľ
        Ano,v iných systemoch klavesnica fakčí-aj v biose.
        • Re: nefunkčná klavesnica 04.08.2007 | 21:19
          marian34   Návštevník
          Tak z toho som zase raz jeleň.Slax(5.1.8.1) vôbec nepozná moju klavesnicu.Povyberal som všetko čo tam predtým(keď slax ešte fakčel) nebolo(grafika,wifi),no napriek tomu klavesnica nejde.Neviete ako na to?
    • Re: nefunkčná klavesnica 04.08.2007 | 21:06
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Nemáš tam náhodou nejaký konflikt v IRQ?
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: nefunkčná klavesnica 04.08.2007 | 21:49
        marian34   Návštevník
        Vyriešené.O parametre jadra acpi=off som vedel od začiatku,len mi ho pri boote nebralo-vyhadzovalo mi chybu,že taký parameter nepozná.Lenže v slaxe sa parametre jadra pri boote zavádzajú
        boot:slax "parameter"
        .Mohlo ma to napadnúť aj skôr,pretože parameter copy2ram som zadával bežne...kua...
        • Re: nefunkčná klavesnica 06.08.2007 | 01:38
          marian34   Návštevník
          Inak,totok už robím navrch-keď som nabootoval svoju mandrivu so zapichnutou flash(4GB sd(hc)),tak tiež nerozpoznalo klavesnicu.