monitoring a autokill procesu

Sekcia: Konfigurácia 05.08.2007 | 18:28
Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
zdar,

aku najvhodnejsiu metodu(alebo uz existujuci soft) by ste mi poradili, ak by som chcel vytvorit program, ktory automaticky killne proces, ak zacne robit velky load. ako dost tazkopadnu metodu som uvazoval o monitorovani pomocou top.

princip by mal byt taky, ze tento program by bezal s najvyssou moznou prioritou (akykolvek iny proces by uz musel mat nizsiu) a samozrejme pod rootom. musel by bezat stale (spustanie s cronom silne znizuje efektivitu), takze predpokladam ze by slo o cyklus typu while true. obmedzenie poctu procesov tu neprichadza v uvahu, pretoze zatazujuca aplikacia jednak moze bezat pod rootom a jednak to moze byt aj jediny proces, cize ziadna fork bomba. whitelist a logovanie by uz potom nebol problem doplnit.

    • Re: monitoring a autokill procesu 05.08.2007 | 19:59
      still   Návštevník
      Pokial mi je dobre zname, tak taky program uz existuje a vola sa kernel ;-)
      Ked sa zaplni RAM aj swap, tak vyhlada proces, ktory toho najviac zerie a zabije ho sam. :-)
      • Re: monitoring a autokill procesu 06.08.2007 | 15:06
        Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
        still > hej, akurat ze jemu ide o load, cize o vytazenie procesora, nie RAM/swap .) Keby kernel fungoval takto potom by si toho vela neskompiloval a pod. :)
        • Re: monitoring a autokill procesu 09.08.2007 | 20:42
          still   Návštevník
          Tak to mas pravdu, nejak som prehliadol to slovicko "load" a myslel som, ze mu ide o pamat.
          Taka aplikacia moze niekedy byt velmi uzitocna, no na druhej strane, ak by mi strielal dolezite procesy, ktore nie su vo whiteliste asi by som zastrelil ja jeho ;-)
    • Re: monitoring a autokill procesu 06.08.2007 | 15:11
      Avatar Erik Mocný arch  Používateľ
      bananomet > myslim, ze najrozumnejsie by bolo napisat si vlastny program a dat tam (podla mna) exclude pre nejake procesy, napr. uz spominanu kompilaciu, cize pre gcc a pod.
      • Re: monitoring a autokill procesu 06.08.2007 | 15:25
        Avatar srigi   Používateľ
        tak tak, najlepsie to spravit ako daemona. Ten by sledoval (myslim ze niekde v /proc sa da najst) vytazenie CPU, a ked vyleti zatazenie nad istu hranicu a nad stanoveny cas, najde proces (zase asi najlepsie v /proc) co to zere, checkne pole povolenych app a if (!in_array) { kill xyz; }
        • Re: monitoring a autokill procesu 09.08.2007 | 20:03
          Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
          diki hosi, idem nieco take nakodit. vidim ze este k tomu budem musiet pridat monitoring dostupnosti siete a (minimalne) sshd. takze hura hura do roboty
          • Re: monitoring a autokill procesu 09.08.2007 | 21:32
            Avatar srigi   Používateľ
            uid0 >> Ty si sa pytal po rozumnom namete na program. Takze...