Mandriva - konfiguracia

Sekcia: Konfigurácia 09.08.2007 | 02:21
Avatar marci70   Používateľ
stiahol som si aktualizacie, potiahlo mi aj nove jadro 2.6.17-14mdv. ked spustim system s novym jadrom nejde mi wifi, pricom skusam naistalovat ndiswrapper a vypisuje mi error. nejde mi ani nastavit siet, vypisuje, ze nie je k dipozicii ndiswrapper. spustim s jadrom....13mdv a funguje. poradte co s tym som len ziacikom v zaciatkoch. Mandriva 2007.1 CZ. Dakujem
    • Re: Mandriva - konfiguracia 09.08.2007 | 10:13
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Napis sem konkretne errory, ktore system vyhadzuje. To by mohlo pomoct.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Mandriva - konfiguracia 09.08.2007 | 10:45
        Avatar marci70   Používateľ
        po zadani prikazu : make vypise
        make -C driver
        make[1]:Entering directory /home....... az /ndiswrapper-1.47/driver
        can't find kernel build files in /lib/modules/2.6.17-14mdv
        KBUILD=<path> argument to make
        make[1]:***[prereq_check] Error1
        make:***[all]Error2

        skusal som aj podla knihy najst v centre source kernel, naslo mi, dal som nainstalovat a vypisalo mi error. dam uname -a, vypise mi novsiu verziu jadra(musim ale spustit s novsim jadrom)
        • Re: Mandriva - konfiguracia 09.08.2007 | 10:48
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          A mas nainstalovany balik kernel-source-latest alebo kernel-source-stripped-latest?
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Mandriva - konfiguracia 09.08.2007 | 10:55
            Avatar marci70   Používateľ
            no to teda netusim, ako zistim, ja som odklikol len o cislo novsiu verziu
            • Re: Mandriva - konfiguracia 09.08.2007 | 10:58
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Normalne, skus cez urpmi nainstalovat balik kernel-source-stripped-latest (dufam, ze som sa nepreklepol). Ak to uz mas, tak to napise, a ak nemas, tak to nainstaluje. Pripadne cez nejake graficke rozhranie. Myslim, ze sa to vola rpmdrake a je to sucast drakconfu. Ale to nepouzivam, takze s tym neporadim. Pouzivam len konzolu.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: Mandriva - konfiguracia 09.08.2007 | 11:06
                Avatar marci70   Používateľ
                dal som urpmi kernel-souce
                vypisalo mi 30 poloziek, tak som dal to jadro 1- kernel-source-stripped-2.6.17.14mdv-1-1mdv2007.1.i586: The source code of the Linux kernel stripped for post build (k instalaci).
                Připravuji... #############################################
                1/1: kernel-source-stripped-2.6.17.14mdv#############################################
                toto mam na konci po instalacii
                • Re: Mandriva - konfiguracia 09.08.2007 | 17:08
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  No, a mozes skusit opat kompilaciu. Aj ked osobne odporucam vsetko, co je sa da, instalovat cez balickovaci system (urpmi). Ndiswrapper ako balicek urcite existuje.
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                  • Re: Mandriva - konfiguracia 09.08.2007 | 22:12
                    Avatar marci70   Používateľ
                    ndiswrapper ja mam, mne funguje na tom starsom jadre. v novsom idem instalovat podla navodu a error ako som popisal
                    • Re: Mandriva - konfiguracia 09.08.2007 | 23:45
                      Avatar marci70   Používateľ
                      tak som to rozbehal, po dlhsom snazeni sa. dikas za rady pomohli mi.