Kubuntu DVD

Sekcia: Komunita 13.08.2007 | 11:44
Takamoto   Návštevník
Zaujimalo by ma, nakolko je obsazne Kubuntu DVD - ak si ho stiahnem, budem moct bez pripojenia na internet instalovat aj take veci ako napr. Apache 2 a MySQL?
    • Re: Kubuntu DVD 13.08.2007 | 12:08
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nie. a chybaju aj kodeky atd... bez pripojenia na internet Ti mozno pomoze toto: http://ubuntu.kayle.sk/obchod.html
      • Re: Kubuntu DVD 13.08.2007 | 14:11
        ---   Návštevník
        uz zase si tu Stano robis biznis?
        Si trapny s tym celym. Sa divim ,ze je to tu dovolene.
        • Re: Kubuntu DVD 13.08.2007 | 23:13
          --   Návštevník
          budme rad ze niekto predava take dvd pre ludi bez netu, keby take nieco ponukali v obchode na linuxos tak by im tym stano robil konkurenciu ale ziadne podobne vlastne/upravene dvd tu neponukaju takze nevidim problem :-) a navyse on sa stara stale o aktualnost toho svojho dvd. keby bolo viac takych ludi ochotnych sirit linux... clovek bez poriadneho netu ja vdacny za taketo pre niekoho samozrejme malickosti.
          • Re: Kubuntu DVD 14.08.2007 | 01:12
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            jeeeej to si krasne napisal :) dik :)

            a len tak btw - to DVD je komercne, treba si kupit. ale potom sa moze sirit akymkolvek sposobom, upravovat atd... a ak chce niekto urobit si vlastne a nevie ako na to - navody su na nete, alebo moze napisat cez jabber ci icq... v tom problem nevidim...
        • Re: Kubuntu DVD 14.08.2007 | 11:48
          Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
          Stanovu aktivitu môžem len a len podporiť. Niesom taký skúsený aby som si také DVD vytvoril sám, ale mám veľa známych ktorí net nemajú a Ubuntu chcú.
          Takže jeho pomoc v tomto smere môžem len s vďačnosťou prijať.
          PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: Kubuntu DVD 13.08.2007 | 14:20
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Ozaj. Zaujímalo by ma, keď to takto všade vystavuješ, či z toho platíš aj dane. Ak nie, asi by som sa bál daňovej kontroly.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Kubuntu DVD 13.08.2007 | 15:09
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Ak sa nemýlim rozdiel medzi CD a DVD s K/Ubuntu je v tom, že na DVD sú inštalačky pre rôzne platformy, nič viac a nič menej. Stiahni si balíky na inom Kubuntu kompe s netom, premiestni si ich, vytvor si lokálny repozitár, z ktorého balíky nainštaluješ a máš po starostiach.
      • Re: Kubuntu DVD 13.08.2007 | 20:51
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        suhlas. lokalny repozitar sa tiez da urobit s pouzitim aptoncd. tak je urobeny aj ten "biznis" ktory tam hore nema nikto rad :(
        • Re: Kubuntu DVD 14.08.2007 | 11:19
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Inak niekde na nete som videl komplet repozitáre na 4 DVD pre Ubuntu.
      • Re: Kubuntu DVD 14.08.2007 | 15:52
        Takamoto   Návštevník
        No, to je skoda. Napriklad ked mi na Debiane odvisol internet, pouzival som v pohode instalacne DVD a aspon na kratku dobu som bol sebestacny...
        • Re: Kubuntu DVD 14.08.2007 | 19:16
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          No len debian je na 3 DVD a Ubuntu je na 1 CD (teda poprípade 1 DVD). To je troška rozdiel
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Kubuntu DVD 14.08.2007 | 20:00
            Takamoto   Návštevník
            Ano, ale clovek si vacsinou vystaci s jednym (rozumej s prvym) DVD. Lebo naco potom vydavaju tie Ubuntu DVD, ked tam nie je vsetko? Ked ma clovek CD verziu, stahovat musi, ked ma DVD, stahovat tiez musi, no dobre, mozno trochu menej ako pri CD, ale aj tak, treba mat internet.

            Ak sa cloveku nieco pritrafi v terene kde nema pripojenie, problem je na svete. S Debianom som toto nemusel riesit.