Spustane sluzby po starte

Sekcia: Ostatné 12.05.2005 | 17:36
Tibor   Návštevník
Zdravim. Chcem aby sa mi po starte pustali automaticky pustali programy, ktore chcem, ako to mam urobit? Dakjem
    • Re: Spustane sluzby po starte 09.05.2005 | 12:43
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      vlozit skript danej sluzby do /etc/rcX.d, kde X je cislo runlevelu.
    • Re: Spustane sluzby po starte 10.05.2005 | 09:56
      Peter S.   Návštevník
      Treba rozlišovať, či to chceš v x servery, alebo na pozadí v shelly. V X serveri je to rôzne, ja v icewm používam súbor startup Ak to chceš spúšťať zo štartovacích skriptov, nebudeš to mať na obrazovke, ja mám napríklad skript (súbor) /etc/conf.d/local.start a tam si dopisujem takéto veci - teda logicky tam môžeš dopisať konzolové príkazy, nie programy ktoré vyžadujú grafické rozhranie
    • Re: Spustane sluzby po starte 10.05.2005 | 18:24
      puco   Návštevník
      Tazko vam odpovedat, ked ani nenapisete aku distribuciu Linuxu mate. Oni sa lisia v startovacich skriptoch, takze tazko vam pomoct.
      • Re: Re: Spustane sluzby po starte 10.05.2005 | 20:06
        Tibor   Návštevník
        No uz som to vyriesil. Chcel som programy spustat v Kde pod Mandrivou 2005. V ~/.kde/Autostart som len pridal odkaz na program a funguje to. Dakujem za rady
        • Re: Re: Re: Spustane sluzby po starte 12.05.2005 | 17:36
          Martin   Návštevník
          Ja mám v ~/.kde/Autostart umiestnený skript ktorý mi spúšťa potrebné aplikácie. Potom už nemusím pridávať odkazy do ~/.kde/Autostart ale len doplním skript. Veci z tohoto skriptu potom možno použiť aj viných správcoch okien, napr. Window Maker, keď ich spúšťam cez startx.