instalacie

Sekcia: Konfigurácia 14.08.2007 | 22:12
Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
hups,trosku som stratil v poslednej dobe prehlad :-D to ta mandriva urobila , hehe

mam balik .deb a debian mno pochopitelne [nie?] ako ho nainstalujem ? lebo ked nan poklikam vzdy sa otvori ako nejaky tar.gz :-]
    • Re: instalacie 14.08.2007 | 22:21
      ---   Návštevník
      man dpkg
      dpkg -i balik
    • Re: instalacie 15.08.2007 | 00:15
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      nepouziva mandriva nahodou rpm baliky?
      • Re: instalacie 15.08.2007 | 02:33
        Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
        aj rpm ale tusim aj mdv alebo tak nejako sa to vola ... dlho som sa hral s mandrivou,ubuntu,opensuse a teraz som na debiane uz nejaky mesiac a celkom sa mi to paci :-]
        • Re: instalacie 15.08.2007 | 13:56
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          Mandriva ma system postaveny na RPM balickoch a to mdv, je len cast nazvu balicka, aby si sa aj po tak dlhej dobe vedel vzdy zorientovat ;-)
          • Re: instalacie 15.08.2007 | 21:42
            Avatar Lubos21   Používateľ
            Neviem ci to ma aj debian ale predpokladam, ze ano. Najjednoduchsiou cestou je cez nejake graficke klikatko napriklad synaptic, adept atd nainstalovat baliky gdebi a gdebi-core. Ked nainstalujes tieto baliky tak po kliknuti na .deb balicek ty ho neotvori ako tar.gz archiv ale zacne instalovat. Pripadne v konzole prikazom apt-get install gdebi gdebi-core Pre debian existuju aj ine aplikacie pre jednoduchu instalaciu .deb balikou, ale na ine si nespomeniem.