instalacia danixu na hdd

Sekcia: Ostatné 10.05.2005 | 09:39
danix   Návštevník
ahojte, mozte mi niekto helpnut ako nainstalujem danix na pevny disk? Dam cd do mexaniky restartnem a ... Aky prikaz treba potom zadat? Dakujem
    • Re: instalacia danixu na hdd 09.05.2005 | 20:17
      lubo   Návštevník
      zadas prikaz sudo /usr/sbin/knoppix-installer Pred instalaciou je vhodné pripravit diskový oddiel okolo 2.5 az 3.5GB pre linux a este jeden ako buduci swap (velkost 150-500MB, priblizne dvojnasobok dostupnej pameti RAM).
      • Re: Re: instalacia danixu na hdd 09.05.2005 | 20:35
        peter golis   Návštevník
        swap ako dvojnasobok dostupnej pameti ram? hm, to zavisi od stylu prace. ja som skromny, ja si vystacim s 256Mb ram a bez swapu. ale pre zaciatocnika radsej viacej ako nedostatok.
        • Re: Re: Re: instalacia danixu na hdd 09.05.2005 | 20:53
          danix   Návštevník
          Diky za rady, sa do toho pustim. Niekde som sa docital, ze by ten swap mal byt okolo 512 mb, pokial nemas ramku vacsiu ako 512 mb. Ja mam ramku 1 gb, ale aj miesta na hdd mam dost, takze ma netlaci ani uberat z toho swapu.
          • Re: Re: Re: Re: instalacia danixu na hdd 10.05.2005 | 00:48
            csantibo   Návštevník
            Ak mas 1gb ram tak swap nepotrebujes vobec.Dobre je si pred instalaciou pripravit na disku oddiel (ja odporucam tak 10gb) pre linux ext3 alebo rieserfs a to bud neakym externym nastrojom napr. partition magic, alebo aj vlastnym nastrojom Qtparted alebo cfdisk. Do konsoly vpis sudo bash (enter) qtparted (enter) Samotna instalacia sa spusta prikazom "knx-hdinstall" alebo "knoppix-installer" Ale myslim ze v tej poslednej verzii danixu sa da k instalacii aj doklikat.
          • Re: Re: Re: Re: instalacia danixu na hdd 10.05.2005 | 01:08
            peter golis   Návštevník
            no, swap si mozes dat kludne 1Gb, ak ti nebude to miesto chybat. ajtak sa pouzije az ked ho bude treba. napriklad pri editacii filmu, prezerani velkeho mnozstva velkych obrazkov, editaciou hudby, prekladom jadra,... obcas ale ten swap moze zdrzovat. ale to da da na rozdiel od ... aj vyiesit (swapoff/on).
    • Re: instalacia danixu na hdd 10.05.2005 | 09:39
      Peter S.   Návštevník
      Už si presne nepamätám, ale malo to tam grafický inštalátor, mne do vošlo do 3 GB - muselo, len taký oddiel som pre neho mal. + Rozmysli si ako to urobíš s grubom, teda ak napríklad už nejaký OS máš na HDD nainštalovaný. A nete som našiel inštalačný manuál, takže si ho môžeš najprv pozrieť