anketa - podporte svoju distribúciu

Sekcia: Komunita 18.08.2007 | 01:20
Martin   Návštevník
Na tejto stránke môže každý dať hlas svojej distribúcii, svojmu obľúbenému grafickému rozhraniu, prehliadaču atď. Je to anonymné, nebojte sa. nebude vám odtiaľ chodiť spam :)
    • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 18.08.2007 | 01:25
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      dalsia zbytocna anketa, nevidim dovod preco by som tam mal ist a za nieco hlasovat...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 18.08.2007 | 23:25
        Martin   Návštevník
        Až taká zbytočná asi nebude, myslím si, že podľa takýchto ankiet a prieskumov vývojári jednotlivých distribúcií a aplikácií vedia, že zaspali a majú čo dobiehať :)
        A túto drzú poznámku na adresu vývojárov napísal BFU, ktorý v živote nič nevyvinul, iba ak úsilie na uspokojenie žalúdočnej neuspokojenosti :)
        • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 19.08.2007 | 00:37
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          je naprosto zbytocna
          Debian. apt-get into it…
          • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 19.08.2007 | 03:12
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Sa čudujem že to riešiš,,,
            • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 19.08.2007 | 03:26
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              neriesim, zbytocna
              Debian. apt-get into it…
              • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 20.08.2007 | 12:23
                Avatar chatpall   Používateľ
                uido tvoje reakcie sa mi pacia, ale ber to tak, ze bud sa raz clovek dostane s linuxom niekde kde si ty, kde je jedno aku distribuciu pouzivas, alebo sa nedostane a bude si stale mysliet, ze ta jeho je lepsia. Mladi ludia (prichadzajuci do komunity) stale nechapu, ze je to GNU/Linux a je iba na nom co si do OS vlozi a co nie. Na to vsak treba vela studovat. Niektori sa nedostanu ani tam aby pochopili, ze linux neznamena byt iny ako ostatni.
                NERUSTE TENTO UCET!!!
                • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 20.08.2007 | 15:18
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ale ja si myslim, ze ta moja je lepsia, inac by som ju nepouzival ;)
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 20.08.2007 | 16:37
                    Avatar chatpall   Používateľ
                    Ano ano :) Uidonix
                    NERUSTE TENTO UCET!!!
                    • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 22.08.2007 | 10:23
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      najlepsie je ubuntu/mint linux a nehadajme sa
                      :D
                      • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 22.08.2007 | 10:56
                        Avatar srigi   Používateľ
                        mno tak posledny Mint::Casandra sa moc nepredviedol. Nesiel mi nainstalovat na pred-rozdeleny disk. Je to skoda, lebo LiveDVD bolo pekne/prijemne.
    • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 18.08.2007 | 09:08
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      suhlasim s uid0
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 18.08.2007 | 10:55
      Avatar srigi   Používateľ
      Heh maju to nejake pokazene. Hlasoval som vcera, dnes som to skusil znova a v pohode ma to pustilo. Cookies som nemazal.
    • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 18.08.2007 | 19:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      zbytocne! je uplne jasne, ze naj naj naj na svete je meno_mojej_oblbubenej_distribucie a vsetky ostatne by mali zakazat! :)
    • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 18.08.2007 | 21:22
      Avatar mcx Mac OS X / Windows 7 / Ubuntu  Používateľ
      Najoblubenejsie distro? no predsa Windows Vista :)
      • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 18.08.2007 | 22:05
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nejaky profik povazuje windows za dalsiu distribuciu linuxu... :)
        • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 19.08.2007 | 03:14
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Také ľahké nepoznáš? Však Windows Vista dá viac roboty ako vyladiť Linux distro :-D
        • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 19.08.2007 | 03:16
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          A výsledok aj tak stojí za hov**!
          • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 19.08.2007 | 12:01
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ale zato znackove ho*** ved je to m*******t :)
            • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 21.08.2007 | 20:32
              Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
              Mam ale peknu spomienku na Vistu. Kolega si kupil notebook s Vistou, bol som mu s tym pomoct a kym to ten notebok strovil (nainstaloval) sme sa stali pod obraz bozi :-) Papkal to vyse hodiny ten notebook...
              • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 21.08.2007 | 20:57
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                to sa da stihnut aj za menej nez hodinu :)
                Debian. apt-get into it…
                • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 21.08.2007 | 21:06
                  Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
                  Co ozrat sa? To ano, to sme stihli do hodiny. Ale ta Vista sa nejak nestihala vpratat do toho notebooku. To bolo moje prve stretnutie z Vistou. A ze je to zly system, len treba vedet ako zacat :-)
                  • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 21.08.2007 | 22:52
                    Avatar srigi   Používateľ
                    Mno moje stretnutie s Vistou bolo podobne. cca naslapany book (1GB RAM, 2GHz Sempron), normalne to instalovalo Nera cca 20-25 min. Sice paralelne bezala instalacia Adobe Readeru, ale sorry na XP takato kombinacia do 7min nie je o com.

                    Mozno Vista indexovala disk, bo to bolo 2-he, 3-tie spustenie, ale nechvalil sa MS, ze Vista ma uz I/O scheduler na urovni.
                    • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 22.08.2007 | 10:26
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      vista nema apt-get ani nic tomu podobne - tak naco pouzivat zastarali system?

                      zaciatocnici maju problem instalovat nieco pod linuxom... ale ked si na to niekto zvykne, uz zas nechce to lamovite windowsove klik next klik next klik next klik next...
                      • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 22.08.2007 | 10:34
                        still   Návštevník
                        Myslim, ze nejaky taky projekt pre win uz vznika, alebo mal vznikat. a osobne som tiez kedysi velmi davno chcel spravit to iste, ibaze najvacsi problem je ten, ze kazdy program ma iny instalator a ine podmienky instalovania a niekedy sa to aj pri kazdej verzii uplne meni. Takze je takmer nemozne, aspon pre jedneho cloveka, spravit nieco take.
                        Sice, instalovat open source projekty by slo aj tam, ale kto ten system dnes pouziva? :-D

                        A k zaciatku tohto vlakna.... Windows je distribucia, aspon podla niekoho http://ekiga.org/index.php?rub=5 :-)
                        • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 22.08.2007 | 11:24
                          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                          v podstate je to distribucia, ale zatial nie linuxova ;)
                          Everything is proceeding as I have foreseen.
                          • Re: anketa - podporte svoju distribúciu 22.08.2007 | 11:38
                            still   Návštevník
                            Uz len to nam chyba :-D