nvidia

Sekcia: Hardware a Drivery 20.08.2007 | 18:20
ľubor   Návštevník
Zdravim,chcem sa spytat ako mam nainstalovat ovladace ku grafickej karte nvidia , vzdy to skonci s chybou ako mi chyba GCC tak som ho nainstaloval,teraz zasa nieco s kernelom...neda sa to nejako apt-get instal ...
    • Re: nvidia 20.08.2007 | 19:04
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      apt-get install build-essential na debianovskych systemov.
    • Re: nvidia 20.08.2007 | 19:15
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Chyba ti kernel-source.
      Nepises aku mas distribuciu...
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: nvidia 21.08.2007 | 00:57
        ľubor   Návštevník
        debian,posledne vydanie :-]
        • Re: nvidia 21.08.2007 | 01:18
          ľubor   Návštevník
          apt-get install build-essential

          to som vykonal :-] ale chyba mi ten kernel source , s tim by sa zislo poradit...
          • Re: nvidia 21.08.2007 | 01:25
            Avatar srigi   Používateľ
            apt-cache search kernel
            • Re: nvidia 21.08.2007 | 01:47
              ľubor   Návštevník
              polozim sprostu otazku spustil som to v terminaly...co dalej?
              mam 2.6.18-4-k7
              • Re: nvidia 21.08.2007 | 02:02
                m4rtin.m   Návštevník
                kasli na cele kompilovanie a spekulovanie! V synapticu vyhladaj vsetky baliky ktore maju v nazve "nvidia" a potom nainstaluj tie, ktore podla popisu vyzeraju ze su to oni
                tusim sa volaju nvidia-glx a nvidia-kernel-common

                este si mozes nainstalovat aj nvidia-settings, haluzny programcek

                a potom si nakonfiguruj svoj xorg.conf - rucne alebo #sudo dpkg-reconfigure xserver.xorg
                • Re: nvidia 21.08.2007 | 02:04
                  ľubor   Návštevník
                  tie programy som nainstaloval , ide o problem ze sa mi stale zobrazuje vystup n a monitore v kvalitnej hlbke 24 bitov , ale o tom som pisal v teme nizsie
                • Re: nvidia 21.08.2007 | 02:04
                  m4rtin.m   Návštevník
                  teda samozrejme toto plati pre deb distra. ale kedze si sa v prvom prispevku spytal, ze ci sa to neda nejako cez apt-get tak predpokladam ze mas deb distro
                  • Re: nvidia 21.08.2007 | 02:10
                    ľubor   Návštevník
                    ano,vyssie som spomenul ze je to debian priamo v prispevku
                    # /etc/X11/xorg.conf (xorg X Window System server configuration file)
                    #
                    # This file was generated by dexconf, the Debian X Configuration tool, using
                    # values from the debconf database.
                    #
                    # Edit this file with caution, and see the /etc/X11/xorg.conf manual page.
                    # (Type "man /etc/X11/xorg.conf" at the shell prompt.)
                    #
                    # This file is automatically updated on xserver-xorg package upgrades *only*
                    # if it has not been modified since the last upgrade of the xserver-xorg
                    # package.
                    #
                    # If you have edited this file but would like it to be automatically updated
                    # again, run the following command:
                    # sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

                    Section "Files"
                    FontPath "/usr/share/fonts/X11/misc"
                    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc"
                    FontPath "/usr/share/fonts/X11/cyrillic"
                    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/cyrillic"
                    FontPath "/usr/share/fonts/X11/100dpi/:unscaled"
                    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi/:unscaled"
                    FontPath "/usr/share/fonts/X11/75dpi/:unscaled"
                    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi/:unscaled"
                    FontPath "/usr/share/fonts/X11/Type1"
                    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/Type1"
                    FontPath "/usr/share/fonts/X11/100dpi"
                    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi"
                    FontPath "/usr/share/fonts/X11/75dpi"
                    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi"
                    # path to defoma fonts
                    FontPath "/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType"
                    EndSection

                    Section "Module"
                    Load "i2c"
                    Load "bitmap"
                    Load "ddc"
                    Load "dri"
                    Load "extmod"
                    Load "freetype"
                    Load "glx"
                    Load "int10"
                    Load "vbe"
                    EndSection

                    Section "InputDevice"
                    Identifier "Generic Keyboard"
                    Driver "kbd"
                    Option "CoreKeyboard"
                    Option "XkbRules" "xorg"
                    Option "XkbModel" "pc105"
                    Option "XkbLayout" "sk"
                    Option "XkbVariant" "qwerty"
                    EndSection

                    Section "InputDevice"
                    Identifier "Configured Mouse"
                    Driver "mouse"
                    Option "CorePointer"
                    Option "Device" "/dev/input/mice"
                    Option "Protocol" "ImPS/2"
                    Option "Emulate3Buttons" "true"
                    EndSection

                    Section "Device"
                    Identifier "nVidia Corporation MCP51 PCI-X GeForce Go 6100"
                    Driver "nv"
                    BusID "PCI:0:5:0"
                    EndSection

                    Section "Monitor"
                    Identifier "Všeobecný monitor"
                    Option "DPMS"
                    HorizSync 28-64
                    VertRefresh 43-60
                    EndSection

                    Section "Screen"
                    Identifier "Default Screen"
                    Device "nVidia Corporation MCP51 PCI-X GeForce Go 6100"
                    Monitor "Všeobecný monitor"
                    DefaultDepth 24
                    SubSection "Display"
                    Depth 1
                    Modes "1280x800" "1024x768" "800x600" "640x480"
                    EndSubSection
                    SubSection "Display"
                    Depth 4
                    Modes "1280x800" "1024x768" "800x600" "640x480"
                    EndSubSection
                    SubSection "Display"
                    Depth 8
                    Modes "1280x800" "1024x768" "800x600" "640x480"
                    EndSubSection
                    SubSection "Display"
                    Depth 15
                    Modes "1280x800" "1024x768" "800x600" "640x480"
                    EndSubSection
                    SubSection "Display"
                    Depth 16
                    Modes "1280x800" "1024x768" "800x600" "640x480"
                    EndSubSection
                    SubSection "Display"
                    Depth 24
                    Modes "1280x800" "1024x768" "800x600" "640x480"
                    EndSubSection
                    EndSection

                    Section "ServerLayout"
                    Identifier "Default Layout"
                    Screen "Default Screen"
                    InputDevice "Generic Keyboard"
                    InputDevice "Configured Mouse"
                    EndSection

                    Section "DRI"
                    Mode 0666
                    EndSection

                    tu je moj xorg.conf , podla mna to vsetko roypoynava takze je aj grafika nainstalovana ale mam notebook a na lcd mi to dava vystup v 24bitoch.
                    • Re: nvidia 21.08.2007 | 05:13
                      m4rtin.m   Návštevník
                      takze vyriesene?
                      • Re: nvidia 21.08.2007 | 05:17
                        m4rtin.m   Návštevník
                        moment, po precitani tvojho xorgu som zistil ze ho nemas dobre nastaveny

                        odporucam pouzit sprievodcu (#sudo dpkg-reconfigure xserver.xorg) aebo si to nastav rucne cez textovy editor (mala rada, Driver zmen s "nv" na "nvidia", su tam mozno aj ine veci zle nastavene neviem jaky mas monitor a ci ti sedia frekvencie)
                        • Re: nvidia 21.08.2007 | 05:19
                          m4rtin.m   Návštevník
                          ale aj tak odporucam pouzit sprievodcu radsej nez rucne nastavovanie
                          • Re: nvidia 21.08.2007 | 11:27
                            ľubor   Návštevník
                            cez sprievodcu mi to cele spadlo ale bola zaloha :-] :-] monitor mam ten ktory je na notebooku :-D inak je to LCD
                            • Re: nvidia 21.08.2007 | 12:47
                              ľubor   Návštevník
                              ak som zamenil nv za nvidia tak to cele spadlo...ze no screens found sa mi zda ze bola chyba.
                              • Re: nvidia 21.08.2007 | 17:50
                                ľubor   Návštevník
                                Identifier "Default Screen" nedalo by sa to zamenit za nieco ine
                                • Re: nvidia 24.08.2007 | 16:23
                                  m4rtin.m   Návštevník
                                  skusaj to furt cez sprievodcu ....az kym sa to podari
                                  aj mne to chvilu trvalo kym som na to dosiel ale odvtedy nemam problem nastavit svoju grafarnu aj o polnoci
                                • Re: nvidia 24.08.2007 | 19:19
                                  Avatar nardew debian  Používateľ
                                  to je ok, to je len identifikator daneho monitora, proste len nazov, nic viac..

                                  inak si si isty ze mas dobre nainstalovany ten nvidia driver? lebo no screens found pise ked ho nemas (dobre) nainstalovany
                                  • Re: nvidia 24.08.2007 | 19:20
                                    Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                    normalne z repozitaru ho mam...
                                    • Re: nvidia 24.08.2007 | 19:24
                                      Avatar nardew debian  Používateľ
                                      a este nejake dalsie informacie(chyby) okrem no screens found nie su v logoch? /var/log/X...
                                      • Re: nvidia 24.08.2007 | 20:06
                                        Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                        TU
                                        • Re: nvidia 24.08.2007 | 20:17
                                          Avatar nardew debian  Používateľ
                                          1.) II) NV: driver for NVIDIA chipsets ... nechcel si nahodou pouzivat driver nvidia?
                                          2.)(EE) AIGLX: Screen 0 is not DRI capable.. v tom konfu nevidim zmienku o glx, ale mozno to je tym ovladacom nv
                                          • Re: nvidia 24.08.2007 | 20:27
                                            Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                            ak zmenim nv za nvidia tak mi to spadne
                                            • Re: nvidia 24.08.2007 | 22:09
                                              Avatar nardew debian  Používateľ
                                              ano a prave o to ide, aby si ked to padne precital logy _preco_ to spadlo
                                            • Re: nvidia 24.08.2007 | 22:18
                                              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                                              a mas spravne instalnuty driver pre 3D akceleraciu od nvidie ?....nove drivery ti uz atomaticky same zmenia "nv" na "nvidia" takže ich stačíš instalnuť...:)
                                              ked to zmeníš na nvidia tak ti padne X-server však ?
                                              ked nevieš, tak nefušuj
                                              • Re: nvidia 24.08.2007 | 22:33
                                                Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                                jj X spadne lenze ja by som driver nainstaloval lenze mi chyba kernel-source a nemozem to vyriesit
                                                • Re: nvidia 24.08.2007 | 22:44
                                                  Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                                                  a keby si isiel nato jednoduchsie kedže to "nemožeš" vyriešiť a instalol si kernel-source cez nejaky package manager (napr.Synaptic) ?
                                                  ked nevieš, tak nefušuj
                                                  • Re: nvidia 24.08.2007 | 23:08
                                                    Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                                    len wacom-kernel-source , cpad-kernel-source nic viac kde by bolo nieco source
                                                • Re: nvidia 24.08.2007 | 23:17
                                                  Avatar nardew debian  Používateľ
                                                  "lenze ja by som driver nainstaloval lenze mi chyba kernel-source a nemozem to vyriesit"

                                                  lol tak mas alebo nemas ten driver nainstalovany?:) ak nemas, tak potom to je jasne ze hadze no screens found(vid prispevky vyssie).. ked to nainstalujes, tak to urcite pojde....

                                                  k tym sourcom, skus dat hladat len sources v pckg manageri, minimalne nieco ako vanilla to najst musi, ale podla mna by malo aj nieco co ma v nazve debian alebo coto pouzivas.. a este pozri ci nahodou tie sources nemas a len ti /usr/src/linux neukazuje na ne(/usr/src/linux ma byt link na /usr/src/<kernel_sources>)
                                                  • Re: nvidia 24.08.2007 | 23:53
                                                    Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                                    1. ja chcem nainstalovat teda driver z nvidia.com ked nejde ten
                                                    2. ta zlozka je prazdna

                                                    3. momentalne mi chyba nahodit len kernel-source a nechcem resp. neviem kompilovat kernel tak to tam chcel len nejako nasukat.
                                                    • Re: nvidia 24.08.2007 | 23:58
                                                      Avatar nardew debian  Používateľ
                                                      posli vypis ls -l /usr/src
                                                      • Re: nvidia 25.08.2007 | 00:05
                                                        Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                                        celkom 0
                                                    • Re: nvidia 25.08.2007 | 00:13
                                                      Avatar nardew debian  Používateľ
                                                      to je jedno ci nainstalujes driver priamo od nvidie, vysledok bude ten isty ako teraz..

                                                      hm, bohuzial ja ti uz nepomozem ako stiahnut tie zdrojaky k tvojmu jadru, snad niekto kto ma debiana ti povie ako to "u vas" robi:)
                                                      • Re: nvidia 25.08.2007 | 00:27
                                                        Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                                                        ide nato cez synaptic :)
                                                        dal som mu moj sources.list
                                                        ked nevieš, tak nefušuj
                                                        • Re: nvidia 25.08.2007 | 00:39
                                                          Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                                          do pice , skusam to urobit z repozitarov mno aj kernel-image dam a nic nezmeni "nv" na "nvidia" idem na to cez nvidia.com
                                                          • Re: nvidia 25.08.2007 | 00:53
                                                            Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                                            a ze prekompilovat kernel ehm , co mu jebe
                                                            • Re: nvidia 25.08.2007 | 02:10
                                                              Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                                              uz mi to ide na 32bitov velka vdaka patri vsetkym ktory sa mi snazili pomoct no najma tebe socket
                                                              • Re: nvidia 25.08.2007 | 02:15
                                                                Avatar nardew debian  Používateľ
                                                                skus napisat aj riesenie pre dalsich
                                                                • Re: nvidia 25.08.2007 | 02:18
                                                                  Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                                                  http://wiki.kubuntu.sk/doku.php/kubuntu:navody:zaciname_s_kubuntu:nvidia?s=nvidia
                                                                  presne podla toho
                                                                  a potom som len stiahol z nvidia.com driver a dal sh driver.run
                                                                  • Re: nvidia 25.08.2007 | 11:47
                                                                    Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                                                                    je tu taky problem ze vzdy pred spustenim grafickeho rezimu (x) musim preinstalovat driver lebo naskoci len cierna obrazovka ... neviete preco?
                                                                    • Re: nvidia 27.08.2007 | 19:17
                                                                      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                                                                      Ked si to robil z tej podla tej stranky z kubuntu, tak by ti to malo ist aj bez toho, ze budes instalovat driver z nvidia.com. BTW, ked instalujes ten driver musis byt root -> sudo sh driver.run
                                                                    • cierna obrazovka 29.08.2007 | 20:35
                                                                      trulko   Návštevník
                                                                      skus natukat pred spustenim X "reset"