Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds?

Sekcia: Komunita 24.08.2007 | 16:53
hobby-profi   Návštevník
Podľa tohto clanku je to Fedora. mno ja by som osobne cajal nieco viac nadupane a zlozitejsie od takeho chlapika :-)
A preco pouziva prave PowerPC???
    • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 16:58
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ja by som si myslel ze pouziva nieco absolutly free ako debian napriklad, alebo ze ma vlastnu distribuciu. Zase som o kusok mudrejsi :)) Btw. to fedora je zalozena na Red Hat? nechce sa mi googlit :D
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 17:02
        Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
        Fedora je zalozena na a sponzorovana red hat-om......
        Aj mne sa fedora zapacila..Skusal som ju od verzie 5 bordeaux..
        Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
        • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 17:05
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          ja som fedoru skusal od Core 2, dost sa pomenila, trosku spomalila (alebo mi zostarol pocitac) tak som zacal patrat po light distre s XFCE
        • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 11:54
          Avatar norman hawks Debian, Ubuntu, RHEL, CentOS  Používateľ
          Povedal by som, že je to skôr opačne - Red Hat vytvoril Fedoru ako testovaciu distribúciu pre vývoj RHEL.
      • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 17:03
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        Asi nema cas aby sa babral s vlastnym distrom. Fedora vysla z Red Hat tak isto ako kopec inych see Linux Distro Genesis Timeline
        • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 17:11
          Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
          Ani ja nemam bohvie aky PC :D
          2.6Ghz celeron...256MB ram a fedora 7+KDE :D....A slape dobre...
          Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
      • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 19:30
        Avatar nardew debian  Používateľ
        a ja som si myslel ze pouzival yellow dog linux(co sa mi zda pravdepodobnejsie ako _fedora_.. nic v zlom :p
    • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 17:20
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      PowerPC? to máš odkiaľ? Kedysi používal PowerPC, ale teraz má myslím, že obyčajný dvojjadrový procesor.
      • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 23:24
        WlaSaTy   Návštevník
        Že by niekto nahradil kvalitný dvojjadrový PowerPC piatej generácie nejakým obyčajným dvojjadrovým procesorom? Asi si nečítal ani záznam z rozhovoru a ani vyklieštenú upútavku z DSL.sk
        • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 23:34
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          no si to predstav

          So right now I happen to run Fedora on my machines, which largely came about from me running on POWER for a few years
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 01:02
            WlaSaTy   Návštevník
            Áno, aj ja som ju mal zopár hodín na PPC i keď menej výkonnom.
      • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 27.08.2007 | 14:14
        Avatar Stevo Arch linux  Používateľ
        stale ma powerpc. asi si cital clanok kde kupil ten maly mac s intelom. no nie vsade dodali to ako Linus vravi, ze je to len hracka pre deti :)
    • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 18:13
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      lamy maju fedoru, profici maju ubuntu :)
      • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 19:31
        Avatar nardew debian  Používateľ
        sorry, ale jedno katastrofickejsie distro ako druhe;) len rozmyslam v akom poradi
        • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 20:00
          --   Návštevník
          kedze samotny linus torvalds pouziva fedoru a je mu v podstate jedno ake distro pouziva tak by sme sa aj my mali zaoberat normalnejsimi vecami a nerozdelovat distra na "lamerske" a "nelamerske". ak niekto potrebuje na pocitaci skutocne pracovat a nehrat sa stale s kompilaciou, nastaveniami... tak mu pride vhod aj distro ktore je pouzivatelsky privetivejsie. ak sa chce so systemom aj pohrat a viac si ho prisposobit tak sa to da s hocijakym distrom.
          • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 20:18
            Avatar nardew debian  Používateľ
            tak na toto(lamerske/nelamerske distra a konfigurovanie/klikanie) som vobec nenarazal, v podstate mi je uplne jedno kto si co pouziva
            • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 23:44
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              v principe sa da urobit z debianu red hat a opacne... takze je cele rozdelenie niekedy viac menej zbytocne :)
              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 24.08.2007 | 23:51
                Avatar nardew debian  Používateľ
                teraz ktore rozdelenie?

                btw samozrejme ze kazde distro mozes konvertnut na kazde kedze je to len o roznom out-of-box vybaveni
          • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 18:57
            Avatar mcx Mac OS X / Windows 7 / Ubuntu  Používateľ
            Pravda, skutocny profici pouzivaju hocijake distro, lebo och praca je vidiet na vsetkych. Taky co sa hraju na profikov, potrebuju gentoo aby ukazali ze su akoze profici :)
            • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 19:01
              skywaker   Návštevník
              takto to vyzera ze Linus je vyrovanny zo zivotom a netrapi ho velmi ake distro pouziva.. hlavne ze bezi na Linuxe a nie BSD... :) by ma zaujimalo ci pouziva KDE alebo Gnome.
              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 19:05
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                prave si zliezol zo stromu? vsetci okrem teba to vedia...

                btw podla toho clanku ho trapi ake distro pouziva
                Debian. apt-get into it…
              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 19:10
                Avatar 13th. Mandriva 2008  Používateľ
                Používa KDE, a o Gnome sa naposledy nevyjadril veľmi pozitívne.
              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 20:30
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Linus versus GNOME, ja mam absolútne rovnaký názor
                • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 00:16
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  viem si predstavit linusa za fluxboxom alebo niecim podobnym...
            • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 19:49
              Avatar nardew debian  Používateľ
              "Taky co sa hraju na profikov, potrebuju gentoo aby ukazali ze su akoze profici :)"

              menuj, lebo inak su to prachsproste keci;)
              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 20:39
                Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
                To je jedno ake distro pouzivate zaklad je vediet s nim pracovat :))
                Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
                • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 21:12
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  s tym suhlasim, ale nic to nemeni na tom ze to co povedal su stale len zbytocne blbosti kym neuvedie priklad.. zvlast ked generalizuje nejake tvrdenie na vsetkych ludi pouzivajucich istu distribuciu a p
            • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 25.08.2007 | 21:18
              Avatar nardew debian  Používateľ
              ot: ten Zivot po porode je uplne super!
              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 00:17
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                super vyrok :D
                • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 00:23
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  clovek ku ktoremu som to napisal vie o co ide;)
                  • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 14:49
                    Ľubor - neprihlaseny   Návštevník
                    ja by som pouzival na jeho mieste Debian , vychadza z myslienkay GNU GPL
                    • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 15:44
                      Avatar nardew debian  Používateľ
                      a ine distribucie nie?
                      • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 15:49
                        skywaker   Návštevník
                        skludom by mohol pouzivat Mandrivu kedze ta ma dobru podporu PowerPC ale tusim aj Ubuntu je pre PowerPC tiez. ale mandriva bola skor.
                        • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 16:58
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Áno a v tom je to. On s kľudom používa to, čo mu vyhovuje. Teda to čo vyhovuje jemu a aj jeho rodine. Či v jeho výbere zohral nejakú úlohu aj jeho zamestnávateľ, netuším.
                          • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 17:08
                            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                            ...zivot je otazkou priorit :: SPRITE ;)
                            • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 27.08.2007 | 12:28
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              asi odveci... ale prva betaverzia 64 bitoveho linuxu prisla od vyvojarov suse... len taka odbocka...
                              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 27.08.2007 | 12:34
                                Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                                som sa zlakol ze to bolo ubuntu
                              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 27.08.2007 | 15:20
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Ahoj Stano,
                                skús nám ešte povedať či sa jednalo o architektúru OSF/x (DEC Alpha), PPC IBM G5 alebo o tú zastaralú architektúru ktorá vychádza z x86. Akosi sami nechce veriť že by si mal momentálne pravdu.
    • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 22:05
      still   Návštevník
      Neviem o com sa tu vsetci hadate, ked aj tak zacinal s LFS :-P
      a ze nie technicke distro... :-D
      • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 26.08.2007 | 23:28
        Avatar nardew debian  Používateľ
        heh, dobré:)
        • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 04.04.2008 | 21:53
          jarok   Návštevník
          Neviem oco vam tu vsetkym ide.Je tu asi zopar dobrych nazorou.Preco by malo niekoho trapit co kto pouziva.Ved ked mi vyhovuje ubuntu,suse alebo aj rozne ine distra tak ich jednoducho budem pouzivat nech si mysli kto chce co chce.Tak mi pride ze tu okolo toho kecate ako keby vytvoril jadro pre microsoft.Inak co je zle na ubuntu a spol???je to distribucia ako kazda ina a presne!!!Ked niekto zacina s linuxom preco by si nedal ubuntu????Je to jednoduchy system a da sa vnom vela naucit.Kazdy zvas chce aby kazdy pouzival linux a ked ho chce pouzivat tak radite distra ktore bezneho cloveka iba odradia od linuxu.Myslim ze je dobre zacat s niecim jednoduchsim ako sa lamat v distribucii v ktorej neviem ani ......!
          • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 04.04.2008 | 23:48
            Tomi   Návštevník
            <flame>
            nakolko viem, ze aky je cudak Linus, kolko ma divnych nazorov a ze kolko ludi je proti nemu(aka drviva vacsina), tak ostavam pri Arch-u, GNOME a 64_x86 :))
            </flame>
            • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 04.04.2008 | 23:57
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              <flame>
              alibista
              </flame>

              zaujimava architektura
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 00:19
                Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
                ups, sry, myslel som X86-64 ;)) ale to je jedno ;)
                Nobody is perfect. I am Nobody.
                • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 01:23
                  skywaker   Návštevník
                  by ma zaujimalo co pouziva RMS (autor GNU) ??? myslite ze Hurd aelbo Linux.???
                  • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 01:31
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    emacs

                    aneb who cares?
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 04:12
                      Avatar tompson Debian "lenny"  Používateľ
                      ja by som tipoval DEBIAN :p powa :D
                      GNU/Linux debian "lenny" ? ..hurd ? :D !@#$%^*(^%$#@#$% :]
                      • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 22:00
                        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                        RMS pouziva (alebo aspon donedavna pouzival) Ututo.
                        • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 22:22
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          ehm, zdroj?
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 06.04.2008 | 01:16
                            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                            hop, tak uz nie.. gNewSense.. ale kedysi to bolo ututo (predpokladam pred forknutim gNewSense od Ubuntu).
                            • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 06.04.2008 | 01:23
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              z-d-r-o-j. zdroj. zdroj
                              Debian. apt-get into it…
                              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 06.04.2008 | 02:14
                                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                http://www.stallman.org/stallman-computing.html

                                bod 1, prva veta.
          • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 04:16
            Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
            A konecne spravna rec,
            ja napr ubuntu nemam velmi v laske ale uz som ho odporucil par ludom
            preco nie narovinu povedane ziadne distro nema momentalne taku podporu ako ubuntu. fora su plne system jednoduchy tak o co ide.
            Na druhu stranu ja pouzivam mandrivu uz dlhsi cas nemam rad ked mi niekto povie ze je to OS pre zaciatocnikov a jeto cele take v grafike atd...
            to su uplne nepodstatne veci. Ked chcem zapne mi konzolu a spravim si vsetko co potrebujem ked si za komp sadne moja priatelka spravi si vsetko co potrebuje a co ma najviac tesi je to, ze bez extra skoleni dokaze plnohodnotne vyuzivat komp aj s linuxom :)
            A o to preda ide

            PS ked poviem ze pouzivam linux tak to myslim do opravdy
            nemam ani dualboot mam iba linux a preto potrebujem distro v ktorom som schopny zmaknut veci s co najmensou namahou a co najrychlejsie ked je potreba.
            • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 10:45
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              jarque, plne s tebou suhlasim .. tiez neznasam tie reci a uz som to tu X-krat pisal, preco sa vzdy o Mandrive hovori ako o distribucii pre zaciatocnikov .. Keby som mal odporucit linux pre zaciatocnikov, tak by to dnes bolo Ubuntu.

              PS :-) : rozdiel medzi medzi tvojim a mojim prispevkom by bol len v tom, ze u mna za compom robi manzelka ( nie priatelka ) a deti :-) (6 a 9 ) a robia uplne bez problemov - plnohodnotne
              • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 11:18
                klayman   Návštevník
                Pani plny suhlas s vami, doteraz som pouzival Archlinux, ale len do tej doby, kym nechcela s kompom robit aj moja manzelka, takze zvolil som kompromis, dal som Kubuntu. Robit support po telefone, ked jej nieco neslo a vysvetlovat ako to urobit, ma fakt nebavilo :-)
                • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 11:21
                  Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
                  ;-) asi tak
                • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 16:36
                  still   Návštevník
                  U nas zostal Archlinux a nie su ziadne problemy :-)
                  stacilo ho na zaciatku nastavit tak aby fungovalo vsetko co ma a bezi to stale.
                  Zatial bol jediny problem po aktualizacii jadra, ked nechcelo nabehnut graficke rozhranie. Bola to vsak moja chyba, kedze driver pre grafiku som kompiloval rucne a po aktualizacii som zabudol skontrolovat, ci vsetko pojde tak ako ma, resp. prekompilovat automaticky driver.
                  A inak.. keby bol naozaj vazny problem, staci sa pripojit cez SSH a vyriesit ho ;-)
                  • Re: Viete aku distribuciu pouziva Linus Torvalds? 05.04.2008 | 16:50
                    skywaker   Návštevník
                    ja pouzivam uz dost dlho ZENwalk a som spokojny.. mohlo by sa zdat ze je to distro pre pokrocilych ale opak je pravdou.... zenwalk je k slackwarovy ako ubuntu k debianovi teda pre beznych uzivatelov.. jedine co mi vadi ze nie je 64bit verzia... keby nebolo zenwalka tak by som urcite pouzival Fedoru alebo Mandrivu..