Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Blender ako video editor 30.11.2019 | 19:22
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Kdenlive som používal pred rokmi, bolo celkom OK, ale padalo. Potom vývojári vydali verziu kde sa venovali len pádom a dosť sa to zlepšilo, mno ja som zas prestal robiť s videom, tak to moc neviem posúdiť ako je to s ním dnes.

Jako čistú strižňu som potom začal používať Flowblade, ten dnes už tiež nepoužívam, ale na strihanie videa funguje fakt dobre.

OpenShot tak s tým som spravil dosť veľké video a prišiel mi OK. Teda strižňa Flowblade a finále v OpenShot. Mno až prišiel deň, keď som si nedokázal niekoľko dňovú prácu otvoriť.

Prešiel som na Shotcut a s tým som natočil niekoľko videí a musím povedať, že v pohode. Čo ma zaráža, že tebe video nenačítalo, to som nezažil ani raz, ale je pravda, že som napríklad nerobil z nejakým veľkým extra veľkým rozlíšením. Mohlo to padať aj na zlej podpore HW dekódovania videa. Mňa toto nejak obišlo.

Posledné video som robil len v príkazovom riadku (ffmpeg) a musím povedať, že maximálna spokojnosť. Tak ma hneď napadla možnosť, že si spravím jednoduchú GUI strižňu aby som to nemusel tokať do terminálu.

Čo ešte stojí za vyskúšanie:
Nejaké video som zostrihal vo VidCutter, zle funguje ak sú poškodené keyframes.

Mno keď tu máme webové technológie, tak odporúčam skúsiť LosslessCut, všetko zostríhaš cez klávesy a je to fakt super. Stlačíš "I", "O", "E" a máš hotové video :-) Tiež sa zasekne na zlých keyframes.

Blender Video Editor ma samozrejme zaujal, pretože sa tu občasne spomenie a tuším zrovna Braňo ho tu spomínal, tak nech už zo seba niečo vysype. Zrovna som potreboval pomôcť s videom a mal spustený Blender, keď si mi písal, že píšeš návod na Blender Video editor.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
12 - 5 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB