Hudobný priemysel žaluje hosting youtube-dl

14.01 | 07:14 | Miroslav Bendík | Novinky

Po odstránení zdrojových kódov youtube-dl z githubu pomocou požiadavky RIAA pokračuje snaha o obmedzenie prístupu k tomuto softvéru. Tentokrát právnici žalujú nemeckú spoločnosť Uberspace, ktorá hostuje zdrojové kódy youtube-dl.

Zdroj: i-n24.com

  • RE: Hudobný priemysel žaluje hosting youtube-dl 14.01 | 08:30
   Avatar Richard Antix  Používateľ

   Hm, to je úplne scestné. A další krok bude čo? Zažalovať všetky distribúcie, ktorí majú binárky youtube-dl (alebo yt-dlp) v repozitároch?

   Navyše - Sony, Universal, Warner Music a iní - asi sa boja, že nebudú potrební, lebo v podstate už ani nie sú. Kto chce, určite si dokáže nájsť iné vydavateľstvo, najmä v online priestore.

   Ostatne - youtube-dl neslúži len na sťahovanie "diel" s reklamou či iným obmedzením. Podobne ako hocijaký browser neslúži len ako zobrazovač porna, ale dá sa (občasne) použiť i na prácu ☺.

   Ak by aj nezmyselný súd vyhrali, vo FOSS svete platí, že originál alebo fork sa presunie niekam inam, v najhoršom prípade na hosting do exotickej krajiny či na tor.

   Podľa mňa je to len mrhanie času a peňazí. Áno, možno nejakí umelci (či dobrí alebo kvázi, podľa uhla pohľadu) tlačia tieto vydavateľstvá do tejto akcii, ktovie.

    

   • RE: Hudobný priemysel žaluje hosting youtube-dl 14.01 | 10:28
    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

    jasné že to je úplný nonsens,

    nikdy nezabránia sťahovaniu videi z YT, ak by aj YT-DL zanikol každý deň vznikne nová stránka s touto funkcionalitou alebo fork YT-DL

    ale ak sa im podarí znepríjemniť časti užívateľov toto sťahovanie (lebo im YT-DL nebude fungovať preto že neprebehne potrebná aktualizácia, alebo ich oblubena stranka zanikne) tak určité percento ludí to odradí a nasmeruje k plateným riešeniam (čo je pre nich výhra)

    alebo len majú veľa peňazí a nevedia čo by od radosti robili a koho žalovali, takých tiež poznám

    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment