Najčastejšie používam distribúciu:
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Tretí ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční už túto sobotu na FIIT STU. Registrácia účastníkov prebieha online a účasť je bezplatná.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Tablet PineTab-V od spoločnosti Pine64 sa teraz dodáva s vylepšeným hardvérom a operačným systémom založeným na linuxovej distribúcii Debian.
Zdroj: liliputing.com
Zúčastnite sa open sourcovej konferencie v oblasti správy a riadenia identít (identity governance and administration), kde na vás čakajú zaujímavé workshopy, prednášky a networking s industry expertami v rámci komunity.
Vyšlo „paralelné vydanie“ (nie úplná aktualizácia) verzie AV Linux MX Edition.
Zdroj: AV Linux
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Po | Ut | St | Št | Pi | So | Ne |
---|---|---|---|---|---|---|
31 | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 |
07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 01 | 02 | 03 | 04 |
Po | Ut | St | Št | Pi | So | Ne |
---|---|---|---|---|---|---|
28 | 29 | 30 | 01 | 02 | 03 | 04 |
05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 01 |
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
nejako tam chyba Arch linux :)
Prihodil som ho k Manjaro.
uz ked som hlasoval? :)
Snažil som sa to opraviť tak, aby to tvoje hlasovanie vypadlo, tak skús znovu.
menit vysledky volieb? :)
To hlasovanie nebolo dobre spravené, pokúsil som sa to upraviť tak aby to bolo čo najmenej bolestivé, ale je pravda, že som tým zmenil choď dejín, čím sme sa dostali paralelného a nič už nebude ako predtým :)
Mozno je na tajnasa v "ine" ;)
Kubuntu/Debian
desktop a notebook fedora netbook kali light orangePI debian(momentalne, predtym fedora)
Bolo by fajn, keby v tom grafe svietili aj konkrétne počty pre jednotlivé distribúcie. Takto je to veľmi neprehľadné.
Je zaujímavé, že tie hodnoty v grafoch približne kopírujú čísla na distrowatch.com.
Celkom by ma zaujímali užívatelia antiXu, pochváľte sa.
Tak mne sa páči MX a v antixe nemôžem prísť na chuť tomu správcovi súborov ....
MX zrejme kráča vlastnou cestou.
Diky za info, ale odkaz mi zobrazuje:
Bol to len odkaz na Distrowatch (http://distrowatch.com/?newsid=09623) kde je oznámenie, že v ich databáze bude "MX" vedené ako nezávislá resp. oddelená distribúcia a nie ako súčasť AntiXu. Vývojári si vytvorili vlastný web (https://mxlinux.org/) a infraštruktúru projektu.
no ako tak nenapadne tu pokukujem tak je to tu sami lenivec UBUNTU a LINUX MINT ... sak to su uz hotove distribucie , pochvala pre ARCH LINUX a GENTOO a DEBIAN uzivatelov ja mam Arch .
Pouzivam Gentoo, na USB kluc som si nainstaloval Arch a v pripade upgrade-u desktopu si tam hodim Slackware alebo Funtoo. Trosku ma mrzi, ze vacsina z Vas si vybrala "easy linux distribution".
Ono to je tak, tí, ktorí používajú nie "easy linux distribution" majú problém pohľadieť z Olympu dole a tak si takúto anketu ani nevšimnú. Ostávajú len fanúšikovia tejto stránky, skalní, notorickí "pomáhači" (si všimni podobné stránky, tie isté mená ochotných, týmto im ďakujem:) ) no a potom tá "vacsina, ktorá si vybrala "easy linux distribution" ", ktorá hľadá riešenia na svoje boľačky, tí čo sa ešte nevyštverali na Olymp :-)
Pouziva/l tu niekto distro Tails alebo Arch ? a vedel by mi tu napisat nejake klady a zapory ? neviem sa rozhodnut planujem vyskusat obe ale kde zacat :D
Ahoj...Ako live používam Slax,či na CD alebo USB. V desktope som začal s Ubuntu 10.04,Greenie 7L, súčasnosť Ubuntu Mate
Na desktopu Gentoo v dual-bootu (aktuálně míň používanej, nemám čas se v tom moc vrtat) s Windows 8.1, na starodávným IBM ThinkPad R52 Linux Mint (šlape mnohem líp, než dřív XP, akorát Cinnamon z nějakého důvodu padá při připojení druhého monitoru)