info o zlej frekvencii

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.08.2007 | 23:29
trulko   Návštevník
heloo. po instalacii drivra od nvidie nastastie vsetko bezi ok, dost ma ale srdi a rozhadzuje info o obnovovacke. xorg som editoval rucne, rozlisenia a monitor. po nabehnuti X sa v roznych konfig. utilitkach da nastavit max 55Hz, podla infa v KDE centre ci co to hlasi momentalnu frekvenciu 50Hz, ale monitor hlasi frekvenciu pri danom rozliseni 85Hz a nvidia-settings uvadza dokonca 92Hz. neviem komu mam verit, s ksichtom nalepenym na screene sa pozeram v pravom uhle z okna a uz 5 min. sa pokusam zachytit chvenie obrazu. matka na mna od dveri cumi a velavyznamne si klepe ukazovakom do cela. pomoooc, ktory udaj je spravny
    • Re: info o zlej frekvencii 29.08.2007 | 23:36
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      monitor ti to nevie ukazat?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: info o zlej frekvencii 29.08.2007 | 23:49
        trulko   Návštevník
        no shak pisem, ze monitor ukazuje 85, nvidia 92. je teda mozne, ze monitor bezi na tych 92, ale ma skalu na info len do 85, preto ukazuje 85? preco mi potom vsetky tie konfig programky nepovolia nastavit vyssie ako 55? niekde som cital, ze obnov. frekvencia je konfigurovatelna cez xorg. ja som tam nic take nenasiel. preto si nemam udaj kde overit. oki, vidim, ze to nie je pod 70, len ma to proste ser.hmmm..ie. hehe, uz ani nesom nalepeny na screene, kukam nanho cez digifotak, blikanie je lepsie vidiet. mozno sa mi podari spocitat kmity luca.... len frekvencia maminho tukania na celo sa zvysila.
        • Re: info o zlej frekvencii 30.08.2007 | 00:14
          WlaSaTy   Návštevník
          nemáš náhodou LCD monitor?
          • Re: info o zlej frekvencii 30.08.2007 | 15:29
            trulko   Návštevník
            nene, monitor je normal crt, samtron 3 rocny, v manuale pri 1024x768 by mal pracovat na >85Hz. Ok tak este raz, problem nieje aktual. obnovovacka na monitore, skor ma stvu blbe udaje v konfig. programkoch a nemoznost v nich nastavit vyssiu freq ako 55. Podla mna by mali tieto programky(napr. KDE control center) cerpat z xorg a podla vertik a horiz frekvencie monitora a aktual rozlisenia nastavit alebo aspon povolit najvyssiu moznu bezpecnu frekvenciu. Prece teda mozem nastavit 85 a viac len v nvidia-settings a nikde inde. diki za porozumenie pani
            • Re: info o zlej frekvencii 30.08.2007 | 22:06
              qw11   Návštevník
              Uz sa to tu riesilo. Po nainstalovani nvidia ovladaca sa chybne zobrazuje frekvencia v gnome. Skutocnu frekvenciu zistis prikazom
              nvidia-settings -q RefreshRate
              a nastavit ju mozes cez nvidia-settings spustenym s pravom root-a a ulozenim do suboru xorg.conf
              • Re: info o zlej frekvencii 02.09.2007 | 17:27
                trulko   Návštevník
                ahaaa, to je ten interval "vertrefresh" v xorg. asi nieje ziaden rozdiel medzi vertikalnou frekvenciou monitora a jeho obnovovacou frekvenciou. diki