modem alebo router???

Sekcia: Hardware a Drivery 05.09.2007 | 17:52
Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
cital som kopec navodov ako to urobit a dospel som k zaveru ze by sa mi oplatilo viacej kupit si router kedze mam osobne pc a este notebook preto by som chcel vediet ako to potom nastavit, router so este nikdy nemal. Teraz sa pripojim cez modem tak ze zadam uzivatelske menoa heslo ale co cez ten router? ako sa to robi tade? nerozumiem tomu celkom. mam pripojeniíe od slovak telecomu a mam teraz modem Microcom Ad2622 a chcel by som si teda kuopit ten router, co mi poviete na takyto???
http://praktik.ekatalog.biz/zbozi/netgear-4-port-web-safe-router-10-100-switch/detail.aspx?p=z:93556

este som pozeral na www.alza.sk a odtial by som si kupil radsej, ak by mi niekto vedel poradit budem vam vdacny...
    • Re: modem alebo router??? 05.09.2007 | 18:00
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nechces radsej ADLS router? a najlepsie aj s WiFi pre ten notebook?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: modem alebo router??? 11.12.2007 | 08:54
        ja   Návštevník
        Niiii kokotiny nechcem !!!
    • Re: modem alebo router??? 05.09.2007 | 18:03
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      adsl router je lepsi ako modem. nakofigurujes ho cez web rozhranie (zadas login, heslo, pripadne si upravis nejake nastavenia) a to je vsetko. router ma vsebe dhcp server, takze sa ti siet na klientoch nakonfiguruje sama.
      • Re: modem alebo router??? 05.09.2007 | 18:04
        Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
        ok cez web rozhranie a mozes mi to opísať trošku podrobnejšie???prosíííím
        • Re: modem alebo router??? 05.09.2007 | 18:12
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
          zober si manual od routeru a tam to mas vsetko krok po kroku

          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
        • Re: modem alebo router??? 05.09.2007 | 18:13
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          viac je v dokumentacii ku danemu routru. z loklanej siete ho dokazes konfigurovat cez web rozhranie. proste sa pripojis k routru cez web prehliadac a konfigurujes.
    • Re: modem alebo router??? 05.09.2007 | 18:20
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Potrebuješ niečo takéto http://www.karman.sk/cat_tree.jsp?bpath=Routre%5CDSL+routre . Má to ADSL modem v sebe, 4 portový switch a aj wifi acess-point. Ten v tvojom odkaze by ti bol na nič.
      Akurát to u toho karmana radšej nekupuj.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: modem alebo router??? 05.09.2007 | 20:31
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      > modem alebo router???
      router

      ako nakonfigurovat router cez web. rozhranie?
      ides na http://ip.adresa.tvojho.rutru/
      a naklikas hociake nastavenia
      • Re: modem alebo router??? 07.09.2007 | 20:15
        Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
        jednoznačne router a pokiaľ máš Notebook tak aj s wifi
        web - nastavenie: - obyčajne - do prehliadača napíš 192.168.1.1+login a heslo
        "naklikať hociaké nastavenia" - nechaj tak, ako je nastavený!!
        nechcem dýchací prístroj s windowsom
    • Re: modem alebo router??? 11.12.2007 | 13:42
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Teoreticky pri router-i by mohol tento prístroj obsahovat skript pre jednoduché nastavenie, kde zadáš len IP, prípadne login a pass. To by ti mohlo stačiť.

      Pokial však nie, hlavné veci by som si všímal Wan, IP LAN, a zase login a heslo rozdelenie IP podla DHCP /ak pripajas viac PC alebo mas niekolkoviac portový router/. Security je už navyše...nie však zbytočné...
      Close the Windows Open The Source
    • Re: modem alebo router??? 11.12.2007 | 19:53
      CoOL   Návštevník
      No podla mna je router lepsi!!!
      • Re: modem alebo router??? 18.12.2008 | 11:43
        Toso   Návštevník
        100% router pretoze on vie rozmyslat, modem je len suciastka ktora nerozmysla korektne a potrebuje viac IP adries pricom router si ich vytvory sam router je mala domaca siet
        • Re: modem alebo router??? 18.12.2008 | 11:48
          ---   Návštevník
          pozri si datum otazky:-)
          • Re: modem alebo router??? 04.02.2010 | 06:07
            jury   Návštevník
            heh ako ten cas leti
            • Re: modem alebo router??? 09.02.2010 | 23:14
              xi-xi   Návštevník
              ale stále aktuálne pre ďalších
    • Re: modem alebo router??? 12.11.2010 | 15:37
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Všeobecne veci čo sa pripájajú cez USB, potrebujú ovládač. Toto nesie zo sebou neblahý efekt občasných výpadkov. Chodím spravovať jednu sieť, tam je to pol na pol USB AP, sieťové AP, tie USB pravidelne aspoň raz za týždeň vypadávajú zo siete. Holt obeta za štandart, ktorý zbitočne chcú napchať všade. Tiež toľko problémov s myškami a klávesnica, pri PS2 konektoroch nebolo.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org