vmware alebo virtualbox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.09.2007 | 13:34
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
dobry den, co je lepsia volba vmware alebo virtual box?

cital som nieco o tom, ze vmware dokaze spustat aj aplikacie bez nutnosti spustania guest os. Je to pravda? A funguje to aj pod vmware player, alebo iba pod vmware workstation?

dakujem
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: vmware alebo virtualbox 06.09.2007 | 15:49
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      o tom s tym spustanim aplikacii bez guest os teda neviem to som este nepocul a ani si to neviem predstavit , ved to by boli uz ako WINE (co by nebolo zle)

      teraz k tym programom:
      1.uz sa to tu na fore vela krat riesilo skus hladat
      2.ja uprednostnujem virtual box lebo pri vmware je zadara iba player a server a virtualbox je free(alebo open source - ja neviem)

      k tomu virtual box mi pod winmi behal rychlejsie ako vmware (subjektivny nazor) a pre moju ubuntu ma priamo .deb balicek bez dalsich registracii ci hladani serialu (ako pre vmware worksation)

      a vo virtualboxe som zatial nemal problem rozbehat hocijaky OS, s vmware som mal problemy zo SUSE, MACom aj ciastocne s Vistou (ale ta nebezi korektne ani na realnom HDD :-)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: vmware alebo virtualbox 06.09.2007 | 15:51
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        -a klamem vo virtualboxe som nerozbehol nimblex (na mieru generovanu ediciu)
        . http://custom.nimblex.net/
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment