Problem s Evolution Mail

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.09.2007 | 17:12
Avatar stanley666 Mandriva 2010.2 (Free)  Používateľ
hello...takze...raz som dal stiahnut maily zo svojho uctu prostrednictvom pop3, cez Evolution Mail...mal som tam mail, ktory mal 20 MB, teraz, ked si spustim Evolution Mail, tak sa mi ho snazi nacitat..a vzdycky mi to zmrzne....kto poradi???
I love Linux and I hate Windows..:-)) ICQ: 465-752-783
    • Re: Problem s Evolution Mail 09.09.2007 | 17:28
      ---   Návštevník
      zmaz to cez web ,alebo cez nieco menej narocne
      • Re: Problem s Evolution Mail 09.09.2007 | 17:31
        Avatar stanley666 Mandriva 2010.2 (Free)  Používateľ
        haha...na webe to je davno zmazane....len z webu je to stiahnute uz do Evolution Mail....a chce mi ho stale zobrazit, ked otvorim ten program...takze.....mi to zmrzne....chapenzi???
        I love Linux and I hate Windows..:-)) ICQ: 465-752-783
        • Re: Problem s Evolution Mail 09.09.2007 | 18:09
          WlaSaTy   Návštevník
          skús to opísať presnejšie. že by ti niekto poslal celé CD v jednej pošte a ty nemáš toľko RAM+SWAP aby sa ti to natiahlo do pamäte? v tom prípade by bolo asi vhodné vymazať danú správu zo súboru ručne, ak teda vieš aký je interný formát mboxu.

          alebo si pridaj niekoľko giga swap a počkaj kým sa ti to otvorí :-)
          • Re: Problem s Evolution Mail 09.09.2007 | 18:15
            Avatar stanley666 Mandriva 2010.2 (Free)  Používateľ
            hmmm...nie ma to presne 20 mb...a swap priestor asi ani nemam....pokial dobre viem...ram mam 512 MB, a presnejsi popis problemu?Nech sa paci...

            1. kliknem na ikonu Evolution Mail
            2. naskoci okno na celu obrazovku
            3. postupne zacne mrznu, pocas toho chce zobrazit zoznam sprav a vypisat obsah poslednej..presne ta ma 20 MB....a preto to mrzne..

            no a interny format mboxu...nepoznam..keby ano...uz to je za mnou.....
            I love Linux and I hate Windows..:-)) ICQ: 465-752-783
            • Re: Problem s Evolution Mail 09.09.2007 | 18:33
              WlaSaTy   Návštevník
              no, toto je jeden z dôvodov prečo používam lokálne niečo čo má menšie nároky (pine). takze najjednoduchšie bude tú jednu poštu z mejlboxu odmazať ručne. či má evolution na to nejaký nástroj netuším, ja som to riešil cez textový editor. ale bacha na index fajly.