Instalacia ubuntu na notebook hp

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.09.2007 | 22:16
Wizik   Návštevník
Hoj, chcel som nainstalovat ubuntu na notebook hp nx 7400 s grafickou kartou intel gma 950 ale ked dam hocijake rozlisenie, vzdy mi vypise uz pri konci daku chybu s grafikou ... neviete mi poradit ?
    • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 11.09.2007 | 22:18
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Definícia "dáka chyba" nám nepomôže. Ak ti nabehne liveCD do grafiky, tak nebude problém s ovládačom (čo u GMA950 ani nie je)
      Takže chce to presné znenie chyby.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 11.09.2007 | 22:33
        Wizik   Návštevník
        Ani liveCD mi do grafiky nenabehne ... presna chyba "Failed to start the X server (your graphical interface). It is likely that it is not set up correctly."
        • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 11.09.2007 | 22:39
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Ak sa ti zobrazí terminál tak napíš cat /var/log/Xorg.0.log . Tam bude presnejšie znenie chyby (hľadaj záznamy s EE (error)). Alebo skús inštalovať z alternateCD Ubuntu
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 11.09.2007 | 22:43
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          aka je to verzia ubuntu? 7.04?
          • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 11.09.2007 | 22:48
            Wizik   Návštevník
            No mozno tam je pes zakopany, ja uz mam to ubuntu strasne dlho, je to este stara verzia 5.1 ... ak to je v tom, poprosil by som link na download najnovsie verzie, resp. verzie s ktorou by to teoreticky malo ist
            • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 11.09.2007 | 23:07
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Aha. www.ubuntu.com A tam, že download now
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 11.09.2007 | 23:09
                Wizik   Návštevník
                A myslite si ze je to na 100% v starej verzii ubuntu ?
                • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 11.09.2007 | 23:16
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Ja mám intel GMA945 a 7.04 šlape v pohode. Skúsim nabootovať tú 5.10 a poviem ti
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 11.09.2007 | 23:37
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Vzhľadom na to že mám podobnú grafiku a 7.04 mi na tom fungovalo perfektne (až na drobnú vadu, notebook tvrdí že má len jedno rozlíšenie), tak asi áno. Testované s 3d hrami death illustrated (engine cube) a openarena (engine Q3Arena) a čiastočne aj World of Padman (tiež Q3A), tak as áno. Všetky spomínané hry sú aj pre linux, windows verzie ma netrápia. Linky si hádam nájdeš aj sám.
                  • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 12.09.2007 | 21:15
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Mne tvrdí tiež iba jedno rozlíšenie. Asi to bude tým LCD monitorom na notebooku. Tam meniť rozlíšenie nemá zmysel.
                    Ale ak by bolo treba, kľudne sa dajú rozlíšenia dopísať do xorg.conf
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 12.09.2007 | 21:36
                      WlaSaTy   Návštevník
                      no, v logu som postrehol niečo o informáciách z DDC kanála ktoré tvrdili že monitor má tzv fixed frekvency, ale to sa dá odignorovať v xorg.conf. no na druhú stranu pri dnešných cenách RAM má cenu nehať prirodzené rozlíšenie a v prípade potreby zväčšiť fonty, takže sa prikláňam aj ja za názor "ale koho to vôbec rozčuluje".

                      PS.: áno, pri cenách RAM. totižto double buffering a shadow frame buffer majú svoju réžiu a v dávnych dobách keď workstation mala maximálne 64Mb bolo potrebné rozmyslieť si akú bitovú hĺbku bude človek používať na tej svojej 4Mb grafike (alebo dokonca slabšej, ja som mal 8Mb na PCI 66 ako veľký frajer :) i keď bez plnohodnotného 3d ale s TV Out.
      • Prosim o pomoc 24.09.2007 | 00:42
        catalyst   Návštevník
        Mam taky mensi problem mam stiahnutu distribuciu ubuntu a linux 2007 ale ani jeden neviem nainstalovat napalil som ich na cd a v BIOSE som nastavil vsedko tak aby mi to nacitalo,.Pri instalacii windowsu cez bios to ide ale ten linux alebo ubundu nejde ani nenacita.to ich mam napalit ako iso subory ?poradte pls moj mail je
        1janiko@azet.sk
        • Re: Prosim o pomoc 24.09.2007 | 01:52
          WlaSaTy   Návštevník
          no, pokiaľ máš na cd jeden veľký súbor, tak si to robil zle.
    • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 13.09.2007 | 13:12
      pilgrim   Návštevník
      ja mam podobny problem:
      chcel som nabootovat xubuntu 7.04 na notebook, a vypisalo, ze failed to find Xserver.
      co mam spravit?

      a okrem toho sa nemozem dostat ani do win xp - pise GRUB loading, please wait... Error 15 :-(
      • Re: Instalacia ubuntu na notebook hp 24.09.2007 | 03:17
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        blbe...

        tak windows zavadzac opravit vieme. nastartuj cd s windows a daj opravit system. bude davat par zbytocnych otazok a napravi to a ziadny grub nebude...

        pokial ide o notebooky, to je zvlastna kapitolka. najlepsie skusit napalit na rw nieco ine a zistit ci to pojde...

        na zistovanie ci je hw aspon kusok kamarat s linuxom som pouzival parted magic... rovnako ako na rozdelovanie diskov...