Program na dorazenie disku.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.09.2007 | 23:49
Miso   Návštevník
Dobry vecer
Mam problem s diskom po par hodinach pouzivania prestane fungovat, to sa vsak zle reklamuje. Nakolko sa podla zvuku zda ze sa jedna o mechanicku zavadu, tak hladam program (benchmark?) pre Ubuntu 7.04 pomocou ktoreho by som mohol jeho stav zhorsit. Idealne by bolo nekonecne nahodne citanie a zapis pri malej zatazi CPU.
    • Re: Program na dorazenie disku. 16.09.2007 | 00:02
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Reklamuj ho aj tak. Povedz im, že je to po pár hodinách. Musia to otestovať. Inak dd if=/dev/zero of=/dev/sda1 count=pocet_bajtov_disku . Zapíše samé nuly na celý disk.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Program na dorazenie disku. 16.09.2007 | 00:39
        Miso   Návštevník
        Vdaka, ale radsej venujem tyzden dorazeniu disku ako chodit do predajne na dva krat, pripadne sa tam pohadat. K "dd if=/dev/zero of=/dev/sda1 count=pocet_bajtov_disku" zda sa ze toto je dost dobre optimalizovane a ani nepocut ako sa vystavuju hlavy, co pri beznej prevadzke bolo. Ja hladam skor nieco co bude citat/zapisovat na nahodne miesta na disku.
        • Re: Program na dorazenie disku. 16.09.2007 | 00:51
          WlaSaTy   Návštevník
          program badblocks má aj deštrukčý mód testu (zápis s použitím masky a jej následné overenie) s definíciou počtu opakovaní ale robí tiež lineárny zápis, ty chceš sekvenčný. Na prečítanie zdravotného stavu existujú nástroje pre SMART, pri rozumnom predajcovi stačí výpis zo smartu s tým že sa tam označia hodnoty ktoré označujú že je disk v prdeli alebo za chvíľku bude.
        • Re: Program na dorazenie disku. 16.09.2007 | 14:14
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Hej. Zabudol som, že toto robí lineárny zápis. Tým ho asi nezničíš tak rýchlo.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Program na dorazenie disku. 16.09.2007 | 11:06
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Stačí ho pekne zaswapovať ;)
    • Re: Program na dorazenie disku. 16.09.2007 | 14:32
      ja   Návštevník
      chcel som raz v obchode reklamovat disk , nechcelo sa mi ho hned vyberat ,tak som doniesol iba vypis zo smart-u , to mi povedali ze to nie je doveryhodne , ale ze ak chcem ten disk aj tak reklamovat ,ze mozem ,ale uspech je nulovy , ale ze ak oni tomu disku pomozu , tak ho urcite uspesne vyreklamuju.
      Ak natrafis na podobneho predajcu , ktoreho reklamacia aj tak vela nestoji ,tak sa s tym nemusim tyzden hrat