Problem s mc v konzole - zmena codepage?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.09.2007 | 22:17
shade   Návštevník
Zdravim.

1) Mam problem so zobrazovanim oramovania panelov mc v konzole (alt+Fn) v gnome-terminal je to OK. Je problem vo zvolenej kodovej stranke? Ako ju zmenim? System je Ubuntu 7.04

2) Vsimol som si ze mc ma niektore farby ine v konzole ako v gnome-terminal napr. cervena vs. zlta. Je to problem roznej palety farieb alebo mc ma ulozenu dvojaku konfiguraciu?
    • Re: Problem s mc v konzole - zmena codepage? 21.09.2007 | 22:27
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      1-> asi ti nepoviem vela ale zrejme mas nastaveny pre textovy rezim blby font. menil si nieco? nemyslim ze to je stav hned po instalacii.

      2-> pravdepodobne spustas mc z gnome menu a polozku mc s pravami roota. vtedy je mc taky cerveny. aspon co si pamatam. pokial spustis mc ako user tak to bude modre
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: Problem s mc v konzole - zmena codepage? 21.09.2007 | 22:46
        WlaSaTy   Návštevník
        červený mc, kde si to videl? zaujímalo by ma to ako info do zbierky. ešte tak červené pozadie po prihllásení sa do xwindows ako rót, tak to áno. to poznám.
        • Re: Problem s mc v konzole - zmena codepage? 21.09.2007 | 23:03
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          no v ubuntu to tak funguje. mozno aj na live cd to tak bude ficat. ved skus. je to v menu a ked na to kliknes zadas heslo a si v cervenom mc a zle to vyzera
          Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: Problem s mc v konzole - zmena codepage? 22.09.2007 | 00:59
            WlaSaTy   Návštevník
            hm, nevšimol som si. ale d' za info, dam si ho za klobúk. jáj, ty myslíš poožku v menu grafického prostrediam spustiť root terminál? tak ten zvykol byť označený na červeno rôznymi spôsobmi bez ohľadu na to či v ňom bežal mc a bez ohľadu na distro. a niektoré wm to dokonca spoznali a zmenili rám okna tak aby rezal oči.
            • Re: Problem s mc v konzole - zmena codepage? 22.09.2007 | 01:09
              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
              nyslim taku polozku ako root terminal ale bol to root mc a ked si tam klikol tak ti spustilo v terminali take cervene mc. videl som to v ubuntu. neviem ktora verzia to bola a neviem ci to tam este je, ale nevymyslam si. no nechce sa mi nabootovat live ubuntu a ani hladat na nete.
              Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: Problem s mc v konzole - zmena codepage? 21.09.2007 | 22:44
      WlaSaTy   Návštevník
      1. mc mal kedysi problémy zobrazovať unicode ale mne teraz stačilo dať /usr/bin/consolechars -H 16 -f Uni2-Fixed16.psf.gz, konfig pre nastavenie fontu v textovom termináli už nájdeš aj sám
      2. ohľadne farby, tak rôzne terminály mali rôzne farebné schémy. v gnome-terminal si zmeň palette entry 12

      sh. do ol sa nedá dať virtuálny tag code.
      • Re: Problem s mc v konzole - zmena codepage? 21.09.2007 | 22:47
        WlaSaTy   Návštevník
        teda dóležitá je hĺbka písma 16bit pre bežné junikóde.
      • Re: Problem s mc v konzole - zmena codepage? 23.09.2007 | 04:34
        shade   Návštevník
        Vdaka

        1) Podarilo sa mi to nastavit a mc sa uz zobrazuje korektne. Avsak po prepnuti do X a spat sa ta mala gulicka co sluzi ako skrolovaci slider zmeni (na pomlcku pri VGA resp. cislo 5 pri Fixed) a je nutne rekonfigurovat. Da sa to osetrit?

        2) Je mozne zistit (aby som mohol nastavit rovnake do gnome-terminal) pripadne zmenit RGB hodnoty palety v konzole (Alt+Fn)?
        • Re: Problem s mc v konzole - zmena codepage? 23.09.2007 | 16:36
          WlaSaTy   Návštevník
          1. niektorý ľudia musia, musia a musia používať framebuffer len kvôli tomu teplomeru pri štarte a potom sa divia. po prepnutí medzi grafickými módmi nastáva potreba prestaviť ich. nechceš ten framebuffer radšej vypnúť?
          2. na polici mám aj knihu programovanie zobrazovacích adaptérov ak narážaš na to. áno, obsah palety sa dá nielen zapísať ale aj prečítať, teda v grafike určite a o nej sa zatial bavíme