Rozlisenie a ATI karta

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.09.2007 | 13:57
Kexo   Návštevník
Zdravim ...

Nainstaloval som Ubuntu 7.04

Ale mam problem z rozlisenim mam kartu ATI radeon X200 a neviem zmenit rozlisenie mam 22palcovy monitor ktoreho optimalne rozlisenie je 1680x1050 lenze linux mi ho nechce povolit ... po nainstalovani mi naskocila hlaska ze spustit ATI ovladace a ked som ich nainstaloval nic sa nezmenilo rozlisenie tak isto nepodporoval ... a naskocila hlaska ze sistem pouziva nekorektne ovladace a povolil len 1024x768

Ak by ste mi vedeli pomoct bol by som rad a ece by som chcel trochu momoct s 3D efektamy kamrat mi vravel ze to tam nepojde ale mne sa nezda tuto ten chalan to rozchodil takze to musi ist ... len ja neviem ako :DDD

Som zaciatocnik ale viem sa v tom uz trochu hybat...

http://video.google.com/videoplay?docid=-2645504196907696557&q=ATI+X200+beryl&total=2&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0
    • Re: Rozlisenie a ATI karta 24.09.2007 | 15:06
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mas ubutnu? vyborne...

      takze potrebujeme najskor otvorit textovy editor a pomocou neho otvorit subor ktory ma na starosti grafiku:
      alt+f2: gksu gedit /etc/X11/xorg.conf

      teraz daj CTRL+F a vyhladaj si slovo 1024. Najdes zoznam rozliseni. Skus ich tam dopisat zopar, hlavne to ktore potrebujes.

      ak mas, tak to len uloz, a taktiez si uloz vsetko co mas spustene a neulozene. ked to budes mat, stlac: CTRL+BACKSPACE

      vyhodi ta to z grafiky. potom sa uz len prihlas, a snad sa Ti bude dat zmenit rozlisenie :)