grub nejde klávesnica

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.09.2007 | 15:16
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Dnes ráno som stiahol nejaké aktualizácie a odvtedy mi pri štarte PC síce zjaví grub menu ale vôbec nefunguje klavesnica tá sa detekne až po štarte Ubuntu takže win si zvoliť nemôžem. Niežeby som to často potreboval ale mám tam účtovníctvo.
Tak prosím ako vrátim ten stav späť?
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 15:18
      Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
      Klávesnicu máš USBčkovú?
      There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
      • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 15:28
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        nie ps2. Tie aktualizácie vyžadovali reštart PC takže rátam, že to spôsobili tie.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 15:50
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Ak máš ps2 klávesu, a po boote pri možnosti na výber OS ti nejde prepnút iný os, nepredpokladám že to je chyba aktualizácií, ale vopred skús po zapnutí PC stláčať alebo Num klávesu alebo Tabulátor, či svieti a zhasína nejaká dioda...

      Druhá možnosť over si Bios, nastavenie,

      Tretia možnosť, odpojiť klávesu od portu ps2, zapnúť PC, a po nabehnutí systému klávesu pripojiť. Prípadne ak nič stále, tak CTRL+ALT+Backspace. Tento pokus mi fungoval...

      Close the Windows Open The Source
      • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 15:54
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        A čoho to je chyba? Keď to pred aktualizáciami išlo?
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: grub nejde klávesnica 26.09.2007 | 00:16
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Tak pomohlo to odpojenie klávesnice a znovu pripojenie. Ďakujem pekne.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 16:01
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Na tuto otazku ti môžem oponovať mojim včerajším problémom..

      Čoho je chyba že mi odišla Doska a zhorel Zdroj po uspešnom ukončení zápisu na DVD, a riadnom vypnutí PC v jednom čase?
      ------------
      Mohol zasiahnúť do Biosu ako mne nemenovaný OS
      ------------
      Mimochodom v Ubuntu ti normálne funguje, áno?

      Close the Windows Open The Source
      • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 16:14
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Ano v ubuntu normálne šlape. Ráno stiahlo aktualizácie nainštalovalo a žiadalo reštart. Hneď som si to ale nevšimol lebo som nechal nabehnúť linux. Až keď žena chcela prejsť na win zistila, že sa to nedá.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 16:17
          jaaa   Návštevník
          pusti instalacku windowsu hod tam repair a napis do toho riadku najprv "1" potom "fixmbr" a este "fixboot" tymto znicis grub potom ho nainstaluj spat cez livecd tu je navod k instalacii grubu http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=224351 a ak to bola chyba v grub-e tak sa opravi a ak nie tak chybu hladaj inde.
          • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 16:21
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            no to beriem ako poslednú možnosť. Najprv skúsim všemožne rozchodiť tú klávesnicu.
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 16:28
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Asi ťa nepoteším...ale vyzerá to na bug....

      Malo by pomôcť jadro od verzie 2.6.20.-4 z rep...Ubuntu

      Close the Windows Open The Source
      • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 17:10
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Na to, že asi v tých aktualizáciách bol bug som myslel. Ale tomu stým jadrom nerozumiem. Som úplná lama. Takže neviem ako by som to mal riešiť. A čo tak počkať na nové aktualizácie v ktorých by to bolo opravené :) To bolo myslené ako vtip.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 17:11
        WlaSaTy   Návštevník
        ty koki, bug jadra v prejavujúci sa ešte pred jeho aktiváciou?

        no asi by som sa pozrel či nie je potrebné dať downgrade na grub alebo či nie je nejaká hovadina v biose, poprípade či nie je tá klávesnica v skutočnosti USB prepojená cez pasívnu redukciu do grubu. Ako predposlednú voľbu by som odporučil iný zavádzač, LILO s ktorým som ja osobne takéto problémy nevidel.
        • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 17:42
          Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
          LILO? To ma nenapadlo ako ho mám zaviesť?
          hmm... skúsim pohľadať.
          PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
          • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 19:56
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            No tak som hľadal ale nikde som nenašiel podrobný návod ako zameniť grub za lilo. Netuším ako to tam nainštalovať.
            Poraďte prosím a pomôže to vôbec?
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: grub nejde klávesnica 25.09.2007 | 21:38
              WlaSaTy   Návštevník
              obvykle stačilo nainštalovať balík lilo a spustiť postinštalačný skript (dolilo či ako sa to volalo), ten vygeneroval prvotnú konfiguráciu. Ale na rozdiel od grub-u sa v lilo neaplikovala konfigurácia automaticky ale spustením príkazu lilo.

              postup inštalácie závisí aj od distribúcie, debian based (hoci aj *buntu) obvykle obsahuje post inštalačné skripty ktoré sa nahodia hneď pri inštalácii aby na to človek nezabudol.