Zas ta ista chyba z post-script

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.09.2007 | 18:08
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
prosim vas uz raz sa my to stalo vyriesil som to reinstal linuxu ale teras to nemozem urobyt iden instalovat cez synaptic ReZound tazke stiahen si ho a potom uz len synaptic vypyse toto
E: amap: podproces post-installation script vrátil chybový kód 255

uz sam y to raz stalo no tentokrat som naposledy dal staihnut nove aktualizacie pouzivam ubuntu 6.10 prosim vas co som zas pokazyl
    • Re: Zas ta ista chyba z post-script 25.09.2007 | 21:40
      WlaSaTy   Návštevník
      ahoj johny15sirik,
      my nevieme čo si zas pokazil, akosi nám chýba zopár riadkov ktoré sa vypísali nad tou chybou. ale asi je lepšie použiť nástroje apt-* ktoré fungujú v termináli, z neho sa chyba kopíruje oveľa pohodlnejšie.
      • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 18:30
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        takze tu som skusil nainstalvat Zinf a je tu komplet vypys z terminalu

        root@BartonLinuxUbuntu:/home/miro# aptitude install Zinf
        Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
        Vytvára sa strom závislostí
        Reading state information... Hotovo
        Initializing package states... Hotovo
        Building tag database... Hotovo
        Couldn't find package "Zinf". However, the following
        packages contain "Zinf" in their name:
        zinf-extras zinf-plugin-alsa zinf-plugin-arts zinf-plugin-esound zinf
        The following packages have been automatically kept back:
        elinks
        0 packages upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 1 not upgraded.
        Need to get 0B of archives. After unpacking 0B will be used.
        Nastavujem balík amap (4.8-1.1) ...
        Upgrading trigger, response and rpc files ...
        Running Online Update for fingerprints, connecting to www.thc.org/thc-amap
        Error: file could not be found by web server: HTTP/1.1 302 Found
        Date: Wed, 26 Sep 2007 09:24:35 GMT
        Server: Apache
        Location: http://freeworld.thc.org/appdefs.resp
        Content-Length: 282
        Connection: close
        Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1

        <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
        <html><head>
        <title>302 Found</title>
        </head><body>
        <h1>Found</h1>

        The document has moved here.

        <hr>
        <address>Apache Server at www.thc.org Port 80</address>
        </body></html>

        dpkg: chyba pri spracovávaní amap (--configure):
        podproces post-installation script vrátil chybový kód 255
        Počas spracovania sa vyskytli chyby:
        amap
        E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
        A package failed to install. Trying to recover:
        Nastavujem balík amap (4.8-1.1) ...
        Upgrading trigger, response and rpc files ...
        Running Online Update for fingerprints, connecting to www.thc.org/thc-amap
        Error: file could not be found by web server: HTTP/1.1 302 Found
        Date: Wed, 26 Sep 2007 09:24:38 GMT
        Server: Apache
        Location: http://freeworld.thc.org/appdefs.resp
        Content-Length: 282
        Connection: close
        Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1

        <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
        <html><head>
        <title>302 Found</title>
        </head><body>
        <h1>Found</h1>

        The document has moved here.

        <hr>
        <address>Apache Server at www.thc.org Port 80</address>
        </body></html>

        dpkg: chyba pri spracovávaní amap (--configure):
        podproces post-installation script vrátil chybový kód 255
        Počas spracovania sa vyskytli chyby:
        amap



        a tie nastroje apt ako ich pouzijem ??? a za tie pravopysne chyby sa ospravedlnujem vsimol som si to az ked som tu to pridal prepacte

        • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 21:25
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokiaľ sa jedná o zinf multimediálny player, tam máš zastaralý balíček. Tvorcovia si kúpili doménu .org a tam má smerovať aj konfigurácia a nie na thc. Takže ak chceš tak si to stiahni od nich, alebo počkaj na update daného repozitára.

          PS.: len strielam od boku, ja ten program nepoznám. Usudzoval som len z výpisu.
          • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 21:33
            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
            nie to mal byt len priklad co nefunguje :) ja ten program vobec nechcem no oki ak je zastaraly tak idem skusit iny program a dam tu vypys ineho programu alebo ja neviem preco my to vobec nefunguje a co sa pokafralo proste chcem hocico a to je jedno cez aky program ci cez terminal alebo cez co ale stale nemozem instalovat programy prosim kde je chyba a ako ju odstranit prosim
            • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 21:37
              Avatar Miro Archlinux  Používateľ
              a ak dam amap -w cos by mala byt aktualizacia programu amap skusal som aj to tak sa nemoze pripojit na server

              Running Online Update for fingerprints, connecting to www.thc.org/thc-amap
              Error: file could not be found by web server: HTTP/1.1 302 Found
              Date: Wed, 26 Sep 2007 12:32:08 GMT

              ale kazdopadne ja len by som poprosil o pomoc ako to obnovyt aby som zas mohol instalova programy
              • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 22:02
                WlaSaTy   Návštevník
                prepokladám že sa jedná o takú istú chybu, všimol si si čo je rovnaké v daných adresách? asi užívatelia zdrhajú z thc.org.
                • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 22:15
                  Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                  ano asi je to ta ista chyba ale nerozumiem toto sa my stalo uz 2 krat ako som spomynal prvy krat som instaloval neaky program uz nepametam a druhy krat upgreidoval prosim vas da sa to este opravyt alebo uz fakt musim reinstal linuxu ??? ten reinstal je uz ako posledna moznost
                  • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 22:25
                    WlaSaTy   Návštevník
                    v tomto prípade ti reinstall linuxu nepomôže, predsa len tvorcovia obidvoch menovaných balíkov zdrhli (a silne pri tom tresli dverami) s hostingom na thc. takže ak chceš uvedené balíky, tak si zaobstaraj normálnym spôsobom ich aktualizované verzie ktoré dokážu pracovať s aktuálnou domovskou stránkou toho ktorého projektu. ale to som Ti už myslím že písal.

                    PS.: a tie dva staré balíky môžeš kľudne odinštalovať, ajtak sú ti teraz platné ako parazol v mori.
                    • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 22:28
                      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                      ano prosimta takze ked dam v synapticu amap a dam ho complete removal a aj etn druhy tak ho odinstaluje a moj problem bude vyrieseny ??? a uz budem moct normalne dalej isntalovat programy ??? ak som dobre pochopyl tomu co si napisal
                      • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 22:35
                        WlaSaTy   Návštevník
                        ahoj, netuším či sa odinštalovaním vyrieši tvoj problém pretože hovoríš o jednom a do úvahy pripadajú dva.
                        1. nefunguje určitý program pretože jeho tvorca zmenil adresu poskytovania služby
                        2. nejde inštalovať iné programy pretože predchádzajúce inštalácie nemajú ukončenú konfiguráciu

                        v prvom prípade si sa neurčito vyjadril že na jeden z programov kašleš takže asi kašleš aj na druhý program a prechádzaš k bodu dva. bod dva si už asi vyskúšal a zistil si či ti to aj pomohlo a tým pádom tvoja posledná otázka postráda zmysel.
                        • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 22:47
                          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                          prepac ale ja som len potreboval vyriesit problem z instalaciou hociakeho programu pretoze vsetky programy komplet vsetky mi nesli instalovat neviem ako teras skusam odinstalovat amap cez synaptic takze neviem a tie programy ktore tu boli boli iba ako priklad lebo ja teras skusam nahravat z platni gramofonovych a skusam rozne programy
                          • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 22:57
                            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                            ja som ti taky vdacny ze az fakt velmy dakujem uz to funguje uz normalne zas instaluje dik moc fakt dik toto ma nenapadlo skusal som aj ja vsetko mozne cez terminal ale neslo to no vdaka tebe uz to ide fakt dik dik moc
                            • Re: Zas ta ista chyba z post-script 26.09.2007 | 23:27
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Aha, takže ak som to správne pochopil, tak si vyhodil nepoužiteľné balíky ktoré stáli vo fronte medzi ukončenou inštaláciou a konfiguráciou a tým sa tvoj problém vyriešil. Neboj sa, nebol si ani prvý a ani posledný ktorý s tým nevedel pohnúť. Ale ak niekto nabudúce použije vyhľadávanie a do neho zadá napríklad "blokovaná konfigurácia pri inštalácii", tak mu to vyhodí tento thread a vyrieši to sám :-)
                              • Re: Zas ta ista chyba z post-script 27.09.2007 | 01:05
                                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                to mas pravdu no tak to bolo toto iba som vyhodil amap a uz bolo po probleme uz to funguje tak ako ma este raz i dakujem za pomoc