Gnome Desktop a DNS nastavenie (Ubuntu)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.09.2007 | 17:05
onen   Návštevník
Ahoj
Uz viac mesiacov bezim len na poslednom Ubuntu a som spokojny.
Vadia mi ale najme dve veci:
1. Akakolvek nova ikona na ploche sa mi hodi automaticky vlavo hore. Aj ked kopirujem. Cize to potom musim posunut. To by az take zle nebolo, ale mam na ploche zopar textovych suborov kam si zapisujem rozne veci a pri kazdom ulozeni sa mi ikona tiez posunie vlavo hore (ako novy subor).
2. Je to zrejme daka chyba len v tomto Ubuntu: potrebujem mat DNS servery nastavene na pevno, ale raz za cas sa mi zmazu, ci uz mam nastavene DHCP alebo vsetko na pevno a znova ich tam musim vpisovat.
Dik.
    • Re: Gnome Desktop a DNS nastavenie (Ubuntu) 28.09.2007 | 21:10
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      2) mozno by pomohlo urobit jednoduchy skript, ktory by sa Ti spustal pri kazdom spusteni OS
    • Re: Gnome Desktop a DNS nastavenie (Ubuntu) 28.09.2007 | 21:32
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      1. velmi divne, mne sa nestava
      2. Add your known isp nameservers in your router's setup page. ALEBO pozri tento thread
      • Re: Gnome Desktop a DNS nastavenie (Ubuntu) 29.09.2007 | 01:28
        onen   Návštevník
        dik.
        Som napojeny na router doma, ten je cez wifi napojeny na siet kde su dalsie routre. ked som do toho mojho routra vpisal funkcne DNS servery a nechal pridelovat vsetko cez DHCP na moju siet, tak to proste neslo. Preco to neviem, ale akoby bol problem to, ze je v ceste viacero routrov. Ako som ale pisal tento prispevok napadlo ma, ze jednoducho na mojom routri ktory ma zvonka IP na pevno dam ako DNS server IPcku dalsieho routra v ceste (brany) a mozno to pojde. A ide. Tomuto zretazeniu som sa chcel povodne vyhnut lebo sa mi to zdalo byt zbytocne, ale takto to proste ide, ale ked nastavim na mojom routri priamo DNS servery tak to nejde.