audiophile usb

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.09.2007 | 20:04
Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
mate niekto skusenosti s m-audio audiophile usb pod linuxom? prehravanie aj recording...? pripadne aj s nejakymi inymi externymi zvukovkami.

.... prosim usetrite si komentare typu - integrovana zvukovka hra dobre, najlepsie zvukovky robi creative .... ;) dakujem
    • Re: audiophile usb 29.09.2007 | 20:14
      Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
      ospravedlnujem sa .... blblo mi pripojenie :(
    • Re: audiophile usb 30.09.2007 | 00:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      najlepsie zvukovky robi creative? skor suhlasim s tym ze integrovana znie dobre :)
      • Re: audiophile usb 01.10.2007 | 16:56
        audiomaster   Návštevník
        medzi tymi 2 vecami bola ciarka... integrovane zvukovky su strach a hruza a creative nevie nic o zvuku.
        • Re: audiophile usb 01.10.2007 | 17:08
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          audiomastre odpocedz prosím, čo je na instagrovanej zvukovke strach a hruza?

          Ja mam svoju zvukovsku integrovanu sisku už niekolko období samozrejme ročných, napojenú cez zosík a repro ktoré robia riadnu neplechu a pri aj tých nahroznejších blackových žanrov znie tak dobre že dokážem rozlíšiť a vychutnať si hudbu...

          A to som nespomenul ešte možnosť vypočuť si inštrumentálne skladby.

          Ale tod moj nazor...ale v čom je strach a hruza...netusím...
          Close the Windows Open The Source
          • Re: audiophile usb 01.10.2007 | 17:51
            Dušan   Návštevník
            Prečo do neho skáčeš? Keď sa do toho nevyznáš tak aspoň buď ticho a nechaj prehovoriť elitu. Keď predsa hovorí, že integrované zvukovky sú strach a hroza tak to je proste tak a basta. Dôvody predsa netreba. Nechápem, že čo je na tom nepochopitelné a čo vlastne netušíš?!

            Uvedom si, že to predsa vie z maximálne hodnoverného zdroja - raz mu to povedal jeho spolužiak zo 6. B triedy tak to predsa musí byť pravda. ;-)
            • Re: audiophile usb 01.10.2007 | 17:55
              Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
              Ospravedlnujem sa ELITO....i ked som preskočil význam tvojho slova skáčeš, nieje nič zlé vedieť čo myslel nad myšlienkou že "Integrované zvukovky su strach a hrôza"....

              Elita serem na vás....
              Close the Windows Open The Source
              • Re: audiophile usb 01.10.2007 | 22:15
                WlaSaTy   Návštevník
                ono je pravda že integrované zvukovky majú hnusný zvuk a sú rušené signálom zo zbernice, trošku menej sa to prejavuje u zvukoviek v slote a najmenej u externých zvukoviek, v tom mal dušan pravdu. ale žial nemal ani najmenšiu snahu o vyriešenie svojeho problému. človek ktorý vyhodí niekoľko tisíc za externé zariadenie si pozrie na kompatibilitu daného zariadenia, programové vybavenie a naštuduje si čo je to Low Latency desktop alebo rovno použije odladenú distribúciu ktorá sa zaoberá komplexným pokrytím zvukového štúdia. videl niekto informáciu ako mu zlyhalo dané nahodenie zvukovky a ako ju identifikoval ( a aj ktorý ) linux? asi som si zabudol okuláre.

                no ale človek bez najmenšej snahy ktorý sa korunuje na elitu si zaslúži jediné, asi sa pridám.
                • Re: audiophile usb 01.10.2007 | 22:29
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Pýtal sa na skúsenosti, tak ju asi ešte nemá.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: audiophile usb 01.10.2007 | 23:02
                    WlaSaTy   Návštevník
                    tak to ma teda nenapadlo, eita ktorá nemá zvukovku. skoro mi zabehlo.
    • Re: audiophile usb 02.10.2007 | 16:49
      Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
      elitou ste ma nazvali vy...

      audiophile ma sice nazov aky ma ale ani z daleka to este nie je tak super zvukovka. o tych integrovanych hovadinach sa s vami bavit nebudem. mp3 (vacsina este k tomu kodovane v lame) pocuvane na aparature ako genius... pripadne doma zbuchane bednicky na ovocie s elektro-akustickymi menicmi ... to je samostatna kapitola. a ak nazyvate tych co idu za kvalitou zvuku elitou tak potom som elita.
      m-audio audiophile naozaj nemam (aku zvukovku mam to si necham pre seba lebo to nebola podstata tejto temy). ja som sa pytal na skusenosti. takze ked ziadne nemate tak nechapem preco vobec zatazujete svoje klavesnice???
      ja naozaj proti vam nic nemam, pocuvajte si na com chcete a co chcete. aj tak je najdolezitejsie to aby ste vy boli spokojni. ja nie som a preto idem dalej.
      audiophile usb nie je najvhodnejsia zvukovka do studia lebo je to uplne zakladna zvukovka s dost dobymi prevodnikmi. ale kedze oficialne drivery ani jedna z mnou pouzivanych zvukoviek nema pod linux tak je problem rozchodit vsetko ako sa ma. a preto musim aj nadalej pouzivat windows. pripadne este mac :).

      aj tak vam vsetkym dakujem za odpovede aj ked som nechcel vyvolat taku zvukovu roztrzku.
      • Re: audiophile usb 02.10.2007 | 17:01
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        Prečo do neho skáčeš? Keď sa do toho nevyznáš tak aspoň buď ticho a nechaj prehovoriť elitu.
        MY sme ta ním nenazvali :-D ty sám,,,,,tod za prvé....
        -------------------
        . pripadne doma zbuchane bednicky na ovocie s elektro-akustickymi menicmi ... to je samostatna kapitola. a ak nazyvate tych co idu za kvalitou zvuku elitou tak potom som elita.
        By si sa asi trošku začudoval koľko tie bedničky na ovocie s elektro-akustickymy menicmi stály, ver mi, viac ako tvoja PC zostava. Na to dám slovo!...

        A mimochodom znovu si sa nazval elitou....

        ------------------------
        preto musim aj nadalej pouzivat windows. pripadne este mac :).

        aj tak vam vsetkym dakujem za odpovede aj ked som nechcel vyvolat taku zvukovu roztrzku.

        Tak toto bola bodka ktorú si vystihol....ostanem pri Windowse,
        Close the Windows Open The Source
        • Re: audiophile usb 02.10.2007 | 17:01
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          *** Tá elita bol DUšan......
          Close the Windows Open The Source
        • Re: audiophile usb 03.10.2007 | 01:42
          Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
          tak ver mi ze cena mojej PC zostavy ak do nej ratame teda aj zvukovu cestu je kvalitativne nad tvoje poznanie. ceny nie su podstatne. ale ani tymi by som ta urcite nesklamal. takze s tymi slovami opatrne...

          a teda neviem nakolko rozumies o akom audiu tu je rec ale v studiach sa teda dost frci na macoch (checkni protools ;) a na domacu tvorbu dost ludi pouziva 98 ... :)
          to na com si ty doma pustas mp3 ma vobec nezaujima. a urazit sa ti ma teda nepodari nakolko v tejto oblasti som daleko nad tebou :)

          have a nice day !!!
          • Re: audiophile usb 03.10.2007 | 02:15
            WlaSaTy   Návštevník
            Ahoj Audiomaster,
            buď tú kartu už máš pretože ju využiješ a jej prínos je pre teba vyšší ako náklady na jej získanie a vtom prípade si vyskúšal či ti sadnú linuxové distribúcie určené primárne na tvorbu multimediálnych umeleckých diel, alebo si si len niečo prečítal v tých časopisoch ktoré stoja toľko čo playboy a snažíš sa len mútiť vodu.

            Tej druhej možnosti zodpovedá obsah a forma tvojeho vyjadrenia, teda že máš nadupané PC a si nútený poprípade používať MAC. Vieš, pri tvojom tvrdení ostávam schovaný v kútiku, pretože mňa na mojom MACe nik nenúti robiť, ja na ňom robím rád a viem aj prečo. Smajlík to nevyžehlí.

            PS.: keď ju budeš mať, požičáš mi ju? zaujímalo by ma či je skutočne plug'n'play vo všetkých operačných systémoch, takako ju výrobca navrhol a ako aj fungovala phuture.
          • Re: audiophile usb 03.10.2007 | 13:41
            Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
            Jasne ja som satanista, takže môžeš byť nadomnou kedže peklo je dole :-D ale nemyslím že je logické hovoriť o skúsenostiach o ktorých nedokážem hovoriť ani ja, alebo si to nedovolím napriem tomu čo si môžem myslieť...

            Kedže nepoznáš moju profesiu nehádž ma do nepoznaných...aspom vieš meno tak si to zisti, ja tvoje neviem tak si môžem domýšlať len na základe tvojej prezývky-nicku, čo sa teraz sam sebe čudujem, na kereho boha ti ja vlastne píšem ked sa ani predstaviť nevieš....

            Hawk velky orol dohovoril....
            Close the Windows Open The Source
    • Re: audiophile usb 02.10.2007 | 18:13
      Avatar srigi   Používateľ
      Cau audiomaster,
      nevedel by si mi poradit kde zozeniem nejake High-end audio subory v DVDAudio kvalite (24b@96kHz, mozno aj 24b@196kHz)???
    • Re: audiophile usb 03.10.2007 | 11:36
      Avatar chatpall   Používateľ
      Rozoberme si tuto diskusiu a povedzme si ako vznika "jeboza" v diskusiach. Inac, nedokazem niektore reakcie pochopit.

      audiomaster sa v prvom prispevku pytal, ci nema niekto skusenosti s danou externenou zv. kartou skusenosti pod linuxom. Spravil vsak chybu v tom ze napisal poznamku o tom ze integrovana zvukovka je na nic a creative nerobia najlepsie zvukovky.

      mayo_s mu spokojne nasiel riesenie a zdroj informacii o tom co ho zaujima

      Stano (prvy troll) napisal napriek varovaniu audiophila o tom ze JEMU znie integrovana zvukovka dobre. Stano napriek vsetkej mojej ucte k tebe a tvojmu prehladu o veciach pre Ubuntu, dostuduj si nejake veci o zvuku ako takom a elektronike. Ak mas pocit ze tebe znie dobre, neznamena to ze znie dobre vsetkym. Su ludia ktori maju iny prah citlivosti na zvuk a aj rozlisenie tonov a farby. Detto Tomas Hanzel.

      V dalsom prispevku nazval Dusan audiomastera Elitou. Dusan (troll dva) mal priblblu poznamku o nizkom veku a kamaratoch. (samozrejme porovnat ci Dusan a audiophile niesu tak ista osoba by som vedel iba po zverejneni IP - mozno ani potom).

      wlasaty isiel na to ako vzdy - logicky a pouzil pri tom svoje technicke vedomosti. Samozrejme ze interna zvukova karta ak nie je nejakych zazracnym sposobom odclonena bude mat v sebe rezidualny sum celej zostavy. Neprecital si vsak asi poriadne celu diskusiu ked si vlozil audiophilovy do ust meno Elita. Mozno, ze wlasaty reagoval na audiomastrovu poznamku o tom, ze creative nevie nic o zvuku. ne tak tak isto nepodlozeny vyrok a slusny diskuter si ho nevsima.

      V dalsich reakciach na Tomasa Hanzela vidno, ze iba reaguje na uz rozbehnutu diskusiu, ktora je postavena na uplne zlych zakladoch.

      posledaa audimasterova reakcia je iba dosledok toho ze Tomas a Stano nepridali do diskusii nic iba svoje domnienky a svoj nazor,ktory pokladaju za spravny. Chlapci poznam cloveka, ktory setril desat rokov na to aby si kupil za pol miliona repraky a zosik, vsetko je to velke ako chladnicka a jedine na to lebo je to jeho hobby. Jedina hodnotna odpoved bola od maja_s. Audiomastrova otazka bola formulovana dobre a hladal niekoho kto mu vie poradit.

      A takto vznika flame (a to povazujem Tomasa a Stana za naozaj ludi co radi a dobre poradia!)
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: audiophile usb 03.10.2007 | 13:38
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        na pravda pravda....mal by som niesť za to zodpovednosť...pojdem do kuta a nepustim si Linuxos....

        ale nie...ospravedlnujem sa, je pravda že som v behol do rozbehnutej témy ktorá v mojich odpovediach nemala zmysel či odpoved na jeho otázky, či dotazy

        Close the Windows Open The Source
      • Re: audiophile usb 03.10.2007 | 14:44
        WlaSaTy   Návštevník
        Možno Wlasatý reagoval na poznámku ten nick nemam len tak a možno nie. Čo dodať, zhrnutie je to dobré, poučné a nedá sa s ním nesúhlasiť.
        • Re: audiophile usb 03.10.2007 | 17:51
          Avatar chatpall   Používateľ
          v tomto pripade musim este uznat ze wlasaty ma okrem technickych zrucnosti a inych vedomosti aj pamat na uzivatelov a diskusie. klobuk dole
          NERUSTE TENTO UCET!!!