efekty prostredia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.10.2007 | 02:04
Avatar norbert.m greenie  Používateľ
vie mi niekto poradiť prečo mi prestala isť kocka v ubuntu??? nemám nainštalovaný beryl a so zapnutymi efektami prostredia mi fungovala perfektne fungovala kocka a iné efekty čo sú tam prednadstavené... efekty som nevypínal len som otvoril v systéme okno kde sa zapínajú efekty prostredia a prestalo mi to isť... a neviem prečo efekt kocky mám stále odfajknutý a kocka mi nejde... poradí mi niekto???
    • Re: efekty prostredia 01.10.2007 | 13:18
      tatar   Návštevník
      asi preto lebo citujem "nemám nainštalovaný beryl" ;-)))
      • Re: efekty prostredia 01.10.2007 | 15:48
        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
        V ubuntu 7.04 je moznost zapnut efekt 3D kocky aj ked nie je beryl nainstalovany. K teme, nehral si sa nahodou so suborom xorg.conf alebo mas ovladac na graf. kartu?
        • Re: efekty prostredia 01.10.2007 | 16:03
          Avatar norbert.m greenie  Používateľ
          ovládače mám ok ani som nerobil nič so súborom xorg.conf... prestala mi isť len keď som otvoril položku systém, efekty prostredia... a urobilo mi to už druhý krát. potom som musel preinštalovať celé ubuntu a išlo mi to zas, len teraz ho mám porobený a nechcem ho preinštalovavať. preto sa aj mne zda nemožné že už len pri otvorení okna mi prestane isť kocka, ostatné efekty mi idú...
          • Re: efekty prostredia 01.10.2007 | 16:13
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Tak skús vypnúť tie efekty, reštartnúť PC alebo iba Xká a potom ich znovu zapnúť, príp. zmeniť typ efektov...nie je to síce nejaké riešenie, ale možno sa to spamätá...
            • Re: efekty prostredia 01.10.2007 | 16:23
              Avatar norbert.m greenie  Používateľ
              skúsim...
              • Re: efekty prostredia 01.10.2007 | 16:37
                Avatar norbert.m greenie  Používateľ
                nepomohlo :(
                • Re: efekty prostredia 01.10.2007 | 16:45
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  nemenil si rozlisenie alebo pocet farieb?
                  • Re: efekty prostredia 01.10.2007 | 17:28
                    Avatar norbert.m greenie  Používateľ
                    nerobil som naozaj vôbec nič len som si upravolal halvné menu a náhodou som otvoril okno s efektami prostredia a prestalo mi to isť... ide mi len klavesova skratka ctrl alt šípka hore... otáčanie kocky s kurzorom myši mi nejde. Samému mi je to divné a ako som už spomínal spravilo mi to už druhý krát... a fungovalo mi to na 100%
                    • Re: efekty prostredia 02.10.2007 | 14:49
                      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
                      ja viem preco, aj mne sa to stalo aj kamosovi ;)
                      najprv vypni efekty, potom si nastav 4 plochy a potom znova zapni efekty... a je to, jednoduche a rychle...
                      PS: nemusis nat kocku, mozes mat aj ine utvary, podla toho, kolko ploch si nastavis...
                      • Re: efekty prostredia 04.10.2007 | 22:57
                        Avatar norbert.m greenie  Používateľ
                        tak skúšal som to podľa toho ako si mi napísal ale moc mi to nepomohlo... ale myslím že problém bude v plochách lebo keď nadstavím napr. 4 plochy a zapnem efekty prostredia tak mi 4 plochy zmiznú a zostane len jedna... takže ono to aj má snahu fungovať ale asi nevie zapnúť viac plôch naraz... poradí niekto???
                        • Re: efekty prostredia 04.10.2007 | 23:27
                          Avatar norbert.m greenie  Používateľ
                          no tak už som na to prišiel :) je to presne tak ako to opísal djwaj v príspevku vyššie až na to že pred nadstavením viecerích plôch tak sa nesmú vypnúť Efekty prostredia, ale len efekt kocky (workspace on a Cube) potom to už ide tak ako má...
                          Moc dík za rady...