UBUNTU + nvidia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.10.2007 | 16:53
Jaroslav   Návštevník
prosim Vas, ako naistalujem driver na nvidiu 6150 v UBUNTU? Ubuntu som si nainstaloval vcera a zatial som z neho jelen:D. Dakujem:)
    • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 16:56
      debiansk.org   Návštevník
      http://debiansk.org/nvidia-instalacia-na-debiane tak isto aj na ubuntu
      • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:17
        Jaroslav   Návštevník
        nainstalujete gcc a linux-headers ..
        1.Gcc aj linux-headers uz asi mam(ked som dal "Hladat"v systeme..naslo mi).

        2.Ako sa spusta single-user-mode? Nemam ho uz nahodou, ak ineho uzivatela nemam?:)

        4.spustite "sh nazov_ovladaca.run" ...prihlasit ako root(da sa aj nejako inak, ak mam iba 1 prihlas. meno aj heslo?) a zadat aktualne umiestnenie ovladaca "cd /home/user/" , zadavajte bez uvodzoviek //..to ako?...co mam dat konkretne do konzoly?
        • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:31
          ---   Návštevník
          aky je problem?
          prikazom
          cd /cesta/k/ovladacu
          sa dostanes do adresara kam si stiahol ten ovladac.
          potom to spustis ako root prikazom

          sudo sh nazov_ovladaca.run

          • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:40
            Jaroslav   Návštevník
            "sh: Can't open NVIDIA-Linux-x86_64-100.14.19-pkg2.run" mi vypisuje. Co teraz?
            • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:42
              Jaroslav   Návštevník
              zadal som prikazy:
              "/home/jkrazel/Instalacky"
              "sudo sh NVIDIA-Linux-x86_64-100.14.19-pkg2.run"
              A vypisalo horeuvedene.
    • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 16:57
      ---   Návštevník
      • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:03
        debiansk.org   Návštevník
        no mozem byt aj to ale mne to ide spolahlivo aj tak ako som napisal vyssie
        • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:28
          Jaroslav   Návštevník
          nainstalujete gcc a linux-headers ..
          1.Gcc aj linux-headers uz asi mam(ked som dal "Hladat"v systeme..naslo mi).

          2.Ako sa spusta single-user-mode? Nemam ho uz nahodou, ak ineho uzivatela nemam?:)

          4.spustite "sh nazov_ovladaca.run" ...prihlasit ako root(da sa aj nejako inak, ak mam iba 1 prihlas. meno aj heslo?) a zadat aktualne umiestnenie ovladaca "cd /home/user/" , zadavajte bez uvodzoviek //..to ako?...co mam dat konkretne do konzoly?
          • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:44
            debiansk.org   Návštevník
            1. ale je otazka si ich mas aj nainstalovane
            2. pri vybere svojho OS spusti ubuntu v single rezime
            4. ak si downloadol driver , uloz ho na plochu a pomenuj ho na ovladac.run to si lepsie zapamatas a aj rychlejsie napises takze cd /home/meno_usera/Desktop/ a potom sh ovladac.run
            5. ja by som najprv updatol linux a az potom instaloval driver
            • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:50
              debiansk.org   Návštevník
              2. ako root sa prihlasis zadanim sudo su kde potom zadas svoje heslo uzivatela a si uz root,to urob pred instalaciou drivera
              potom na konci instalacie daj aby ti upravil ten instalator aj xorg.conf
            • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:52
              JAroslav   Návštevník
              To, ci ich mam naistalovane..staci pozriet Aplikacie/Pridat Odstranit?/..atd?..tam ich nemam ..ako nainstalujem?
    • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:49
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Preco som si ovladace furt instaloval cez sudo apt-get install nvidia-kernel-common nvidia-glx ? :)) A furt to fachalo, vzdy som potom uz len nastavil Xorg aby som mal ine rozlisenie a bola pohoda. Nemam rad ten postup ze id do textoveho rezimu, spusti binarku atp.. Toto ide aj v grafickom rezime len treba restartovat Xko ( alebo ked nie nahodou cely pc )
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:50
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        jaj sak jasne, a pred tym upravit Xorg z nv prepisat na nvidia a pripojit dalsie rozlisenie, v mojom pripade 1280x1024 ( to by si musel robit v obidvoch pripadoch instalacie :D takze si nemysli ze moj postup je zly ;) )
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:51
          debiansk.org   Návštevník
          ja mam teraz tiez ubuntu a radsej pouzivam instalator...
        • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:55
          Jaroslav   Návštevník
          Vies mi to(install driverov nvidia) povedat krok za krookom pre LINUXlamku?:D...
          • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 17:59
            debiansk.org   Návštevník
            VED SOM TI TO VYSSIE POVEDAL TAK NEVIEM CO RIESIS DOKONCA AJ O RIADOK VYSSIE MAS ESTE LEPSI NAVOD NA TO ja ti to inak vysvetlit neviem
            • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 18:04
              ---   Návštevník
              a tu je to este raz len v inej farbe

              jedno nezabudni! pred upravou xorg.conf ho niekam skopiruj ,aby si ho v pripade problemov nakopiroval naspat.
          • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 18:07
            Peter   Návštevník
            Ja som to robil takto:Systém->Správa->Správca neslobodných ovládačov->zafajkni povoliť->reštart
          • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 18:08
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            otvor konzolu, napis to co som napisal, a potom jak dokonci napis : sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf_zaloha cim vytvoris zalohu keby sa nieco posralo. potom gedit /etc/X11/xorg.conf otvori ti textovy editor, potom si najdi toto:
            Section "Device"
            	Identifier	"NVIDIA Corporation NV34 [GeForce FX 5200]"
            	Driver		"nvidia"
            	BusID		"PCI:1:0:0"
            EndSection
            
            miesto "nvidia" tam budes mat "nv" tak to dopis zeby to bolo "nvidia" ( ostatne udaje si podla mojho vypisu nezoraduj ).
            Potom to uloz!!
            Teraz mas nainstalovane drivere a zmeneny xorg (xserver) takze restartuj , znova sa prihlas a vsetko by malo ist. Ked si chces pridat rozlisenie ( priklad, teraz mas iba 1024x768 ale na tvojom LCD monitore by bolo lepsie mat 1280x1024 ) tak si do xorgu do Section "Screen": ( pred prve rozlisenie, predpokladam ze 1024x768 ) dopis toto "1280x1024" priklad:
            SubSection "Display"
            		Depth		1
            		Modes		"1280x1024" "1024x768" "800x600" "640x480"
            	EndSubSection
            
            napis to vsade kde to je potrebne ( 1,4,8,15,16,24 ) pochopis co mas robit az vtedy, ked otvoris ten Xorg, nieje to zlozite.. Mam este len 15 rokov a staci logicky rozmyslat. takze so zapojenim svojho ( alebo niekoho ineho :D ) mozgu to urcite spravis.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 19:37
              debiansk.org   Návštevník
              ale do riti ved sme ho totalne zamotali kazdy hovori o inom ak pouzije instalator tak nemusi nic upravovat a bude to mat najednoduchsie ak sa mu ten instalator podari spustit a nebude nic musiet upravovat rucne...
              • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 19:38
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Tak mu porad najlepsiu volbu, ja sa do toho nevyznam :)
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 19:48
                  Guba   Návštevník
                  kokso, ked pouzivas Ubuntu a si lamka, instaluj driver z repozitarov. Klasika pridat/odstranit programi v menu Aplikacie :)
                  • Re: UBUNTU + nvidia 09.10.2007 | 19:49
                    debiansk.org   Návštevník
                    ale ked on nevie ani co ma nainstalovane ...