nokia 770

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.10.2007 | 22:53
Avatar holo   Používateľ
Kupil som tablet nokia 770 a mam taky problem ze je tam OS linux!!! je tam google talk a jabber a neviem ako by som mohol dat icq alebo skype ci sa to vobec da, alebo nejaky program podobny ako ICQ aby som mohol previest svoje kontakty a pisat s kamaratmi!!! Prosim vas stradne pomozte mi!!! Dakujem!!!
    • Re: nokia 770 13.10.2007 | 23:12
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      skusil by som nejaky jabber IM program, napr. gaim, pidgin, psi, sim, ... (neviem ci google talk podporuje pripojovanie sa na ine jabber servre ako je ten od googlu) a zaregistroval by som sa na jabbim.sk a potom pouzil transport do ICQ, mne to tak funguje (na desktope) v pohode.
    • Re: nokia 770 13.10.2007 | 23:38
      WlaSaTy   Návštevník
      vzhľadom na to že ten strojek obsahuje cpu ARM tak budeš musieť použiť alternatívne programy, minimálne skype ignoruje linux na niečom inom ako na x86 bez ohľadu na to či dodávajú aj pre linuxové telefóny.
      • Re: nokia 770 13.10.2007 | 23:40
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        OT: Mam na teba WlaSaTy otazku :) Skade toto vsetko vies? Ked pri sebe nemas furt encyklopediu a toto vsetko vies z hlavy tak si podla mna boh :P
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: nokia 770 13.10.2007 | 23:47
        holo   Návštevník
        ake programy mam vyskusat aby som mohol previest svoje kontakty? proosim uz skusam vsetko ale nedari sa mi!!! takze skype neni mozne dat ze???
        • Re: nokia 770 14.10.2007 | 00:15
          WlaSaTy   Návštevník
          Mňa nemusíš prosiť, ja tie programy nepoužívam a tak ich ani nepoznám. Pre mňa je icq spyware a skype trojský kôň ktoré si ľudia radi inštalujú aby im nebolo bez nich smutno. Zamysli sa nad ich popisom práce a pochopíš.

          ps.: čo je v /proc/cpuinfo?
          • Re: nokia 770 14.10.2007 | 00:37
            holo   Návštevník
            tak mi porad nejaky program na moj tablet aby som mohol komunikovst s kmaratmi!!!
            • Re: nokia 770 14.10.2007 | 00:41
              jaaa   Návštevník
              chlapciii ja by som sa vykaslal nanho uz len kvoli tym !!!! ako by nam nieco rozkazoval !
              • Re: nokia 770 14.10.2007 | 00:45
                holo   Návštevník
                co si ja absolutne nerozkazujem ja len potrebujem pomoc, lebo to neviem spravit,som vdacny za kazdu odpoved
                • Re: nokia 770 14.10.2007 | 00:49
                  WlaSaTy   Návštevník
                  pokiaľ človek použije výkričník namiesto slova prosím, tak rozkazuje, brú noc!
                  • Re: nokia 770 14.10.2007 | 01:09
                    holo   Návštevník
                    ja vazne to nerobim aby som rozkazoval ja stale tak pisem!!! vzdy na konieev viet dam vykricnik!!! prosim vazne pomozte mi!!! strasne vas prosim!!! ja vazne neviem ako to mam urobit!!!
                    • Re: nokia 770 14.10.2007 | 12:49
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ty si jedináčik, ktorý veľa rozumu od pani učiteľky čo Ťa učila SJ moc rozumu nepobral, že? Tak si u ňej vybav doučovanie alebo si prečítaj netiketu ktorá vychádza aj z Jazykovedy.
                      • Re: nokia 770 14.10.2007 | 12:57
                        holo   Návštevník
                        ja mam vsetko co len chcem a to ani nejsom jedinacik, mam aj maturitu naroziel od teba a mozes mi vyfajcit kokot ty debilo sprosty!!! aj tak vyjebem z tabletu ten pojebany linux a dam tam windows, lebo linux je na 2 veci na picu a na kokot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                        • Re: nokia 770 14.10.2007 | 13:20
                          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                          :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
                          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                        • Re: nokia 770 14.10.2007 | 13:47
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          ty si nejaka nevyrovnana osobnost...
                          • Re: nokia 770 14.10.2007 | 13:53
                            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                            Kazdopadne to bude mat s takymto pristupom v zivote tazke..
                            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                            • Re: nokia 770 14.10.2007 | 14:40
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Neverím. On predsa odhalil pred všetkými to tajomstvo prečo sa narodilo toľko tuxíkov a prečo každému vyhovuje niečo iné. Veď si predstavme že by všetky baby vyzerali (napríklad) ako Ema Watson, človek by potom nevedel čo je krása keďže by ju nemal s čím porovnať.

                              A ak zvládne inštaláciu windows (asI mobile keďže XP a Vista sú pre x86/64) na ten tablet, tak ho budem považovať za guru a budem sa od neho chcieť učiť. Windows Mobile sa totižto šije na mieru pre každé zariadenie zvlášť a nepredáva sa v obchode i keď jedna licencia výJde niečo medzi 5 až 15 USD.

                              A tá sexuálna narážka? Tá ma nezaujíma, predsa len človek s maturitou vie že tá poznámka môže byť sankcionovaná podľa trestného zákonníka. Čo dodať. Snáď len to že pri čítaní Holovho posledného príspevku som si spomenul na dva filmy. Forrest Gump a Putovanie Tučniakov.

                              • Re: nokia 770 14.10.2007 | 16:26
                                holo   Návštevník
                                len skoda ze som sa sem zaregistroval, myslel som ze su schopny a sikovny ludia ktory mi pomozu!!! Ale vas iba to trapy ze kto ko pise a ako stylizuje!!! Vela slov a malo skutkov!!! Jednoducho to je v tom ze mi neviete pomoct!!!
                                • Re: nokia 770 14.10.2007 | 16:38
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Zbytočné to nebolo, aspoň sme sa všetci dozvedeli o všetkých veci dostupné v diskusii. Ale prezraď nám, ty by si pomohol niekomu ktorý Ťa uráža a kričí na Teba? My sme sa o to pokúsili a ako vidíme, tak to malo len pozitívny efekt.
    • Re: nokia 770 09.11.2007 | 10:23
      igy   Návštevník
      Software a množstvo informácií nájdeš na: http://maemo.org
      • Re: nokia 770 09.11.2007 | 18:37
        WlaSaTy   Návštevník
        teda, vytahovat takuto mrtvolu. keby chcel pouzit google tak sa tu nepyta, no nie.
    • Re: nokia 770 15.01.2008 | 16:53
      LaciQ   Návštevník
      Nainstaluj si tam GAIM messenger
      + doinstaluj balicek co je ku gaimu Oscar - ten obsahuje ICQ/AIM protokol ... ja som na tom fungoval celu ameriku este + Think Outside BT keyboard ...