presun dat zo stareho HDD na novy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.10.2007 | 23:59
Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
Stravil som nad tymto problemom nejaku tu chvilku a potrebujem trosku pomoct.
Kupil som novy HDD do mojho laptopu a chcel som skopirovat vsetky data zo stareho na novy. Pomocou SystemRescueCd Linuxu a partimage sa mi podarilo skopirovat vsetky data tak ako boli na novy HDD, nasledne som obnovil grub.
Vsimol som si ze stary hdd mal oznacenie sda a tento novy ma hda a to mi robi problemy pri bootovani. Zmenil som casti suboru /boot/grub/menu.lst
z:
root (hd0,6)
kernel /boot/vmlinuz26 root=/dev/sda5 ro

na:
root (hd0,4)
kernel /boot/vmlinuz26 root=/dev/hda5 ro

Nasledne som zmenil sda5 na hda5 v /etc/fstab a /etc/mtab

Pocas bootovania systemu mi vypise zopar chyb ktore sa odvolavaju na /dev/hda5.
napriklad:
Error: root fs cannot be detected.
Root device '/dev/hda5' doesn't exist

po tychto chybach bootovanie skonci v ramfs$
Vyzera to tak ze niekde v systeme mam stale zapisany sda disk miesto hda disku

Vie mi niekto poradit ako to dat do poriadku? Mam pocit ze keby som aj nainstaloval cely system nanovo a nasledne skopiroval vsetky data tak mi to bude robit to iste.

dakujem
    • Re: presun dat zo stareho HDD na novy 15.10.2007 | 00:08
      dare_devil - neprihlaseny   Návštevník
      zase, nevyznam sa do toho, ale: ja som zaznamenal zmenu, mal som ubuntu 6.10 a tam som mal hda2 a hda5 , potom som nainstaloval 7.04 a tam som uz mal sda2 a sda5.. nemoze byt chyba v tomto Root device '/dev/hda5' doesn't exist ?
      • Re: presun dat zo stareho HDD na novy 15.10.2007 | 00:18
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        ano presne v tom je chyba, ale ked som formatoval ten novy HDD tak mi dalo hda a nie sda a neviem ako to mam zmenit. To znamena ze ten skopirovany system ma zapisany stale sda5 pricom sa zmenil na hda5 a preto mi to nechce prejst
        • Re: presun dat zo stareho HDD na novy 15.10.2007 | 01:25
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          no chybu som si sposobil sam prepisom sda na hda v /boot/grub/menu.lst, takze som mal menit iba (hd0,6) na (hd0,4) (vypis grub prikazu find /boot/grub/stage1)