problem pri boote Mandriva One 2008

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.10.2007 | 22:32
pepe   Návštevník
Cafte, toto som zverejnil aj na fore mandrivalinux.cz, ale mozno mi tu poradite lepsie a rychlejsie.
Napalil som si Mandrivu One 2008 a zamrzne mi vo chvily, ked by ma to malo vyzvat na zadanie casoveho pasma... Takze predpokladam, ze sa nechce spustit xorg. Skusal som zmenit parameter VGA=788 na VGA=791, VGA=normal aj VGA=vesa, ale nic nepomohlo. Skusil som zadat aj parameter break=bottom, aby som sa dostal ku konzole a zmenil xorg.conf, ale bolo to odignorovane. Skusal som aj rozne moznosti jadra. Podobny problem som mal pri spustani PCLinuxOS, ktory je zalozeny na Mandrive, ale ten sa dal spustit vo failsafe vesa mode, co pomohlo. Nic take ale na Madriva One nie je.
    • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 18.10.2007 | 00:27
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Pri štarte treba prepnúť zo silent do verbose módu (myslím, že tlačidlo ESC) a stlačiť i po výzve na stlačenie i pre interaktívny štart. Po tom by sa malo pýtať pred spustením každej služby či ju spustiť alebo nie.
      • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 18.10.2007 | 09:51
        pepe   Návštevník
        vo verbose mode som nikde nevidel, ze by ma vyzvalo na stalcenie i.

        avsak zistil som, ze pocitac nie je zamrznuty, reaguje (zufalym stlacanim roznych kombinacii klaves sa mi ho podarilo dostat do stavu, ze vysunul cd a po odklepnuty enter sa restartol, cize ako pri normalnom restarte livecd).

        takze problem je len ta cierna obrazovka a teda som si isty, ze je problem v zobrazovani.

        mohli by ste prosim skusit to livecd a povedat mi kedy presne treba stlacit to i? pripadne nejaka ina rada? dakujem.
      • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 18.10.2007 | 16:50
        pepe   Návštevník
        tak mi napadlo jedno riesenie:
        urobit cely boot mandrivy one 2008 naslepo. k tomu by som potreboval navod krok za krokom najrychlejsich volieb (enter, tab+enter, zadat nieco+enter...) bez pomoci mysi. mozno ked prejdem cez toto, tak to dalej nabehne. pomozete mi prosim niekto?
    • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 18.10.2007 | 17:18
      mil   Návštevník
      Prosim, hod sem link na Mandrivu One 2008. Zkusim to.
      • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 18.10.2007 | 17:24
        Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
        myslím že tu je ten link spomenutý, a ak nie tak man google ;)
        ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 18.10.2007 | 19:52
        pepe   Návštevník
        tu je link:

        http://gd.tuwien.ac.at/pub/linux/Mandrakelinux/official/iso/2008.0

        dakujem.
        • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 19.10.2007 | 02:10
          mil   Návštevník
          Zamrzne, nejde nainstalovat (na vine GK ?).
          • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 22.10.2007 | 18:19
            pepe   Návštevník
            hehe, aj tebe zamrzne? kaslat im na take distro. este to skusim na vmware, ci to pojde aspon tam a ci o nieco prichadzam.
            • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 24.10.2007 | 00:55
              <<<>>>   Návštevník
              co mas za gragiku ? to by ma zaujimalo
              • Re: problem pri boote Mandriva One 2008 26.10.2007 | 14:54
                pepe   Návštevník
                MSI Radeon 9550SE