OpenOffice Word

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.10.2007 | 15:14
Acid   Návštevník
Cafte. Mohol by mi niekto pomoct? Preco ked otvorim subor *.doc v openoffice tak to nevyzera tak isto ako keby som to otvoril v MS Word? Hlavne to ma trapi, ze su tam take sive stvorceky a ak su tam obrazky, tak su trocha inak rozhadzane. Neda sa to neako nastavit? Toto su tie veci, ktore ma odradzaju od pouzivania openoffice. A este som neskusal, ze ako by vyzeral dokument napisany v openoffice a otvoreny v MS Word? PLS poradte. Vdaka
    • Re: OpenOffice Word 22.10.2007 | 15:22
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Odrádzať by ťa mal používanie M$Office, a nie OpenOffice..

      No bude to kompatibilitou že áno. Nejak sa nám Majkrosoft nechce zblížiť s OupenSorsoma preto tie deformácie.

      I keď nieje vylúčené že ide o konflikt súboru.

      A môžem ti povedať že dokument v OpenOffice konvertovaný do doc je použiteľný bez deformácií i v Majkrosoft Ofis
      Close the Windows Open The Source
    • Re: OpenOffice Word 22.10.2007 | 17:02
      Martin   Návštevník
      Všimni si jednu vec - tie sivé štvorčeky sú vždy tam, kde je pred slovom jednopísmenková spojka alebo predložka. To preto, aby samotné jedno písmenko nezostávalo na konci riadku. Zrejme je to nejaká predvoľba, ale ako sa dá vypnúť, to ani srnka netuší...
      • Re: OpenOffice Word 22.10.2007 | 18:22
        Avatar michal00 debian, freebsd  Používateľ
        v openoffice na to bol plugin vlnka (český). vyemulovať sa to dá kombináciou ctrl-medzera. v štadnardnom OOo sa to afaik nedá (budem rád ak ma opravíte).
    • Re: OpenOffice Word 22.10.2007 | 20:00
      kirro   Návštevník
      to sivé je Pevná medzera t.j. aby ti napríklad z neostavalo na konci riadku a vyzeralo to blbo.
      existuje word viewer aj excel viewer a ppt, ak mas naozaj problem mozes si to v tom otvorit, zbezne skontrolovat a pokracovat v open office.
      (radsej open office ako piratsky office)

      malo by to ist spustit aj pod wine.
      www.winehq.org - search - word viewer