Linux ubunta

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.10.2007 | 17:00
Avatar mizdo1   Používateľ
Neviem
    • Re: Linux ubunta 22.10.2007 | 17:01
      Avatar mizdo1   Používateľ
      Potrebujem vedet ako dat na Linux Ubuntu ICQ to je jedno ake len aby to bolo ICQ
      • Re: Linux ubunta 22.10.2007 | 17:03
        ---   Návštevník
        a hladanie nefunguje?
        http://www.linuxos.sk/internet/index.html
        • Re: Linux ubunta 22.10.2007 | 17:05
          Avatar mizdo1   Používateľ
          Sorry ja son nováčik!!!!
          • Re: Linux ubunta 22.10.2007 | 17:12
            ---   Návštevník
            no a? ked sa vies pytat mal by si vediet aj hladat.
    • Re: Linux ubunta 22.10.2007 | 17:16
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      otvor google a napis tam:
      manual ubuntu

      urcite najdes aj nejaky slovensky... hod si na plochu a hocikedy si pozri ked nebudes nieco vediet...
      • Re: Linux ubunta 22.10.2007 | 17:17
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        uz prestan.. zacina to byt vlezle a trapne ;)
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Linux ubunta 22.10.2007 | 17:21
          ---   Návštevník
          tak tak , nieco tu hnusne smrdi , ale nechutne. Keby to bol neviem aky zazrak , ale nie je.
          • Re: Linux ubunta 22.10.2007 | 17:27
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ako fajn chapem ho chce sa zviditelnit, ale pre boha nemoze sa az takto vnucovat, v kazdom topicu kde sa len mimochodom spomenie ubuntu , tam je link na stanov manual.. dost mi to lezie na nervy. sam viem ake to je ked nieco spravim ( mam za sebou par stranok + teraz uz aj takmer dokonceny program ) ale nemozem sa s tym vychvalovat na kazdom kroku.. zlato sa blisti same alebo ako sa to hovori
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Linux ubunta 22.10.2007 | 17:32
              ---   Návštevník
              suhlas , mne to lezie krkom uz davno ,ale co narobis, ked ma niekto 20 rokov, tak si mysli ze objavil ameriku a musi sa chvalit, ked nema kto dalsi. Na kritiku nereaguje, alebo hned utokom , ale to som uz odbocil velmi daleko.
              • Re: Linux ubunta 16.06.2008 | 22:21
                lol   Návštevník
                loool vy ste asi trosku priblbli. Nevim naco si instaluje linux a ostatne sracky ked na to nic poriadne nefunguje. ani posrane ICQ nejde normalnu stahnut a naistalovat ale treba hladat specialne verzie.

                windows XP Prosfesional SP3 forever :D na to ide vsetko a bez problemooov. :D
                • Re: Linux ubunta 16.06.2008 | 22:24
                  Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                  Na co sa zbytocne ozyvas, linux si videl z dalekeho kilometra a kritizujes to co si poriadne ani nevidel. Nech ti vydrzi to legalne XP :-]

                  Prajem vela uspechov.
                • Re: Linux ubunta 16.06.2008 | 22:55
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  ake specialne verzie. ziadna SPECIALNA verzia ICQ neexistuje pre linux. pouzivaju sa (casto aj na windows) tzv. alternativni klienti ako pidgin, miranda, qip, ...

                  ten original klient ICQ tiez nie je ziadna vyhra (aj keby bol pod linuxom, myslim, ze nikto by ho nepouzival). jedina vec, co vie, je vyhladavanie ludi. inak asi nic extra.
                  • Re: Linux ubunta 16.06.2008 | 23:23
                    Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                    zabudol si na supermegahyperbomba hry zabudovane v original ICQ klientovi.

                    btw. sorry, vidim ze asi naozaj posudzujes z vlastnych skusenosti a s win mas dobre a s mandrivou zle (vlaste s nou nemam ani ja nejak valne dobre skusenosti). Nemal som reagovat tak podrazdene, lenze skuskove, stresy etc.
                    git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                    • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 00:22
                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                      jasne, stale pisem len z vlastnych skusenosti.

                      inak, akurat som chcel napisat, ze som este dal sancu ubuntua ze vsetko mi zatial ide v poriadku. a presne v tom momente sa to zdrbalo, mys prakticky nereagovala, disk hrkotal az do restartu. mal som jeden proces, o ktory som nechcel prist, tak som skusil prepnut na prvu konzolu a prihlasit sa a killnut proces, ktory sa zdrbal. horko-tazko sa preplo, natukal som root, tukol na enter a kym sa objavila vyzva na heslo, tak to skoncilo na login timeout. skusil som sa prepnut naspat na X-ka a zhodit ich cez ctrl-alt-backspace. neuspesne. pomohlo az asi 100x ctrl-alt-del v konzole, kym sa system pomalicky odhodlal restartovat. preco mam takuto smolu, povedz mi (a pri tom ani neviem, co to sposobovalo, nebol som schopny sa prihlasit a pozriet, proste totalny zatuh systemu). ja nechcem vela, len aby to trosku fungovalo.
                      • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 01:32
                        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                        tak toto sa mi este nikdy nestalo, ale je pravda ze desktop som si uz kupoval so specifickym zameranim na linux. Mozno nejaky cipset v tvojej konfiguracii co si nerozumie s jadrom, popripade chybne ovladace na grafiku?
                        Na ubuntu nemozem dopustit, som s nim nadmieru spokojny (od6.06, spokojnejsi som bol iba s debianom, ale pohodlie zvitazilo :) trosku ma sklamali ze do 8.04 dali firefox betu, ale aj tak pouzivam operu, takze je mi to vlastne jedno.
                        Podobne veci mi to robilo na starej sunke (tiez total zatuh xiek) tak som dal chknut ramku a na moje prekvapenie bola na tom uplne zle. Takze skus ram check a nechaj bezat celu noc, ci nenajde chyby, popripade nepriehrieva sa ti disk, alebo iny komponent?
                        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                        • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 12:21
                          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                          tak RAM som kontroloval, sice nie dnes, ale tak davno to nie je. bezalo to cely den a nic - viac casu som nemal. disk je OK, nie je studeny, ale je OK.

                          takyto zatuh som proste este nevidel. a ako hovorim, prave v case, ked som chcel napisat, ze to ubuntu viac-menej ide (stale neopravena zalezitost s DMA - neda sa vypalovat) :-)

                          pocitac som nekupoval so zameranim na linux, ale napr. Fedora tam isla OK (do 13. maja 2008, ked v nej skvele KDE3 vymenili za KDE4). je to:
                          IBM PC300GL model 7548 A1G
                          P3 @ 733
                          2x256 MB SDRAM 100 (IBM a Kingston)
                          20 GB IBM HDD (este IBM, nie Hitachi) ATA
                          nVidia 5500 128 MB VRAM AGP
                          chipset je postaveny na VIA apollo pro 133 (ziadna vyhra, ale tomu by som vinu nedaval)
                          • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 12:46
                            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                            tak si nahod fedoru a preinstaluj si z kde 4 na kde 3, asi to este budu mat v repozitaroch (ak take nieco maju). Alebo si nahod starsiu, ved nikde nie je pisane, ze musis mat tu najnovsiu verziu (ked bolo vydane kubuntu 7.10, tak som este aj chvilu po jeho vydani stale behal na 6.06)
                            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                            • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 12:49
                              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                              fedora nie je riesenie. jasne, mozem ostat na 8-ke, ale co potom, ked prestane byt podporovana? preto sa ohliadam inde.
                              • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 13:20
                                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                                a kubuntu?
                                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                                • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 13:25
                                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                  ved hej.. uz instalujem kde do ubuntu..
                                  • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 13:50
                                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                    a co kolieskobuntu? tebe by bolo fajn, teda aspon myslim.

                                    je to kubuntu s kde3 + aktualizacie + par programov navyse + slovencina a cestina
                                    • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 13:54
                                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                      kolieskoco? :-)
                          • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 16:59
                            Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                            Mne tie zatuhy robila graficka ked sa mi prehrievala, samozrejme ze pri vytazeni.
                            • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 16:59
                              Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                              Lepsie povedane, nemal som na nej funckny ventilator a vzdy to po istom case zamrzlo :-D
                              • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 18:14
                                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                hej.. ale toto islo, len zjavne bol disk a CPU vytazeny na max. lebo nakoniec sa mi ho podarilo restartnut aj nenasilnou cestou.
                • Re: Linux ubunta 16.06.2008 | 23:25
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  to je dnes narodny sport otvarat starucke temy?
                • Re: Linux ubunta 16.06.2008 | 23:30
                  Avatar Grawp   Používateľ
                  Ja sa dnes uz len usmievam nad luďmi ako si ty.
                  ;)))))
                  • Re: Linux ubunta 16.06.2008 | 23:32
                    Avatar Grawp   Používateľ
                    malo to byt k tomuto prispevku loool vy ste asi trosku priblbli. Nevim naco si instaluje linux a ostatne sracky ked na to nic poriadne nefunguje. ani posrane ICQ nejde normalnu stahnut a naistalovat ale treba hladat specialne verzie.

                    windows XP Prosfesional SP3 forever :D na to ide vsetko a bez problemooov. :D
                    len to ze este pouzivas ICQ hovori samo za seba
        • Re: Linux ubunta 16.06.2008 | 23:49
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          Zda sa ti vlezle a trapne, ak niekto poradi, ze si ma vygooglit manual k ubuntu?
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: Linux ubunta 16.06.2008 | 23:50
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            urcite... ved jeden z nich robil SH takze automaticky je kazdy manual na ubuntu trapny...
            • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 12:22
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              urobis aj manual ku kontrckanuxu, ked vyjde verzia 5? ked si v tom taky zbehly :-)
              • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 12:28
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                pravdepodobne az na verziu 6, kvoli tej zavaznej chybe. ved vies, tie karty. ked das cervenu sedmicku na ciernu osmicku, tak to sformatuje disky. ozaj kedy to opravis?
                • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 12:35
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  !!!NEKLAM!!! soliter pada, az ked je jasne, ze vyhras. a v 5-ke uz nebude - radsej tam dam novu verzie Bill 3D - Return to Redmont.
                  • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 16:49
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    bill 3D? a ako porisesis funkcnost na starsom zeleze?

                    inak ten datadisk return to redmont ma perfektny dej ako som cital... vela zvratov, dost take logicke... len mi trochu nesedi to s atomovou hlavicou na konci...
                    • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 17:26
                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                      no to je skor taka logicka hra - ako ovladnut cely svet. ja to hram uplne od zaciatku a akurat som v casti, ked som kupil apple.
                      • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 17:41
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        joj a to si nemal asi robit... prepadnu sa tym nasledkom akcie dost vela spolocnosti a bude taka mierna kriza... nastastie len v amerike...

                        inak skusil si v tej temnej chodbe stlacit medzernik? :)
                        • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 17:50
                          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                          preco medzernik? som myslel, ze pre tajnu chodbu je to ctrl-alt-del :-)
                          • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 17:52
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            no to je verejna... vedie do inych svetov :D
                            • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 18:10
                              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                              mozno pozdejsie skusim.. teraz este kupim yahoo, google, dam zavrazdit LT...
                • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 14:40
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  inac, dnes som vydal aj narodbuntu vo verzii 24.. tradaaaaa
      • Re: Linux ubunta 17.06.2008 | 12:57
        jaro   Návštevník
      • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 19:37
        Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
        mizdo1:
        presne tak, suhlasim s Elvenom, no nechapem, jak sa to da hodit na plochu... mne to naslo len http://ubuntuguide.org a to je cela wiki, ktoru neviem stiahnut na plochu...

        mozno som urobil chybu, ale dal som hladat:
        ubuntu manual -"ritolez" -"Stano Hoferek"
        to "-" som dal preto, lebo jedna vtierka vsade dava svoje blbosti, tak to radsej filtrujem aj jej povahu, aj jej meno...

        ps: vies, preco sa ja a ostatni (pri vsetkej nasej skromnosti) nenazyvame zaciatocnikmi? lebo robime stale utfg a vieme si stale zistit, co chceme ;-)
        pps: ked zistis, co je utfg, tak si na dobrej ceste stat sa jednym z nas :)
        Nobody is perfect. I am Nobody.
        • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 20:21
          kotrcka   Návštevník
          no ja neviem..ale ked dam do search.yahoo.com ubuntu manual slovensky, tak treti odkaz je to prave, co sa da stiahnut.
        • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 21:23
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no ty si ale lopatkozravec... preco ma nazyvas ritolezom?

          a inak nie je problem dat si nejaku wifi stranku na plochu - vsak ma svoj html kod, no nie?

          a ak nevies co je to html, tak utfg :)

          a tie ktore su ako pdf sa daju dat na plochu tiez... mozno ta to niekedy naucim... :)
          • Re: Linux ubunta 18.06.2008 | 23:31
            Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
            1) ta wiki nieje jedna stranka ;)
            2) sry ze som na teba tak vybehol, ale v poslednych troch mnou rozklikanych strankach si si vnucoval svoje veci kazdemu. vazne, teraz jak sa na to pozeram, ze mi vysli nespravne slova z ust, ale naozaj by si mohol menej pisat o svojich produktoch, hoci nepopieram, ze niektore veci su aj mozno na nieco dobre ;)
            Nobody is perfect. I am Nobody.
            • Re: Linux ubunta 19.06.2008 | 09:04
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              o svojich produktoch pisem blog. a ak tu niekto ma problemy s ubuntami tak odporucim riesenie. preco nie?

              odporucam podla mna to najlepsie co mu moze pomoct
              • Re: Linux ubunta 19.06.2008 | 10:50
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                tak na tom produkte makaj. mne este ani raz nenabootoval.