FreeBSD ???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.10.2007 | 08:57
joyce   Návštevník
Cawte, som myslel ze si dam nieco seriozne - teda bsd.... ale vobec netusim co je to linux takze.... nainstaloval som to ( aspon myslim ) a ked to spustim tak sa vobec nedostanem do nicoho grafickeho, ale len do prihlasenia.... tak sa prihlasim a ze skusim startx ....nic....potom si nieco citam na nete ze to tam musim dat..tak zase nieco skusam a ono to neviem najst..... caramba... (skusal so nieco typu cd /usr/ports/x11/xorg a potom make install) .... mam to najnovsie bsd 6.2 ....
    • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 09:11
      necron99   Návštevník
      no na rozbeh si si teda moc dobre nevybral.....mas predsa ubuntu,mint.....atd
    • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 11:11
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      Skus radsej linux, napr. Ubuntu
      asdf
    • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 12:35
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      najprv si si mal precitat freebsd handbook ;)
    • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 15:07
      l_barbarossa   Návštevník
      Neviem ako je to s novym BSD, ale ja som na svojom nainstaloval X-ka tak, ze som spustil sysinstall,
      z menu som si zvolil Configure>Packages a tam uz mas potom volby skadial instalovat dalsi software ... po ruke som mal aj CD2, kde boli dalsie balicky vratane, KDE, Gnome, gdm takze som spociatku ani nemusel riesit internetove repozitare ...
      • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 15:09
        l_barbarossa   Návštevník
        teda: neviem ako je to s novym FreeBSD
    • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 15:33
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      kamo, linux ma podporu novsieho hw a exotickejsieho ani nehovoriac....*BSD to nema...bsd je super na serveri, ale zeby si sa s nim mohol nejako extra vyhrat jeho pouzivanim a nasadenim na desktop/notas tak na to by si musel byt riadny guru! Tiez som stel silou mocou *bsd. Slahol som na notas PC-BSD a teda kopu veci som tam nerozbehal a este aj tak nesiel podla mojich predstav...
      sumasumarum. Linux ;)
      Ale ked xes skusit, tak skus. Clovek sa uci na vlasntych chybach ;) nie na chybach druhych
      • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 18:48
        Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
        ti poviem jedno....ked ma mojom vymrdanom notroebooku zbeham zvuk tak migrujem na bsd....

        skus desktopbsd.org... trochu o inom ako pc-bsd.....dla mna lepsia cesta
        - peace, not war -
        • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 19:03
          skywaker   Návštevník
          BSDcko je super.. si instaloval s jedneho cd? instaloval si 6 kovu radu alebo novu 7 co sa objavila ako BETA na distrowatch? 7 este neodporucam instalovat.. skus sis stiahnut 2 cd RELEASE-6.2 a nainstalovat.. tusim to ponukne aj instalaciu binarnych portov z cd2. alebo skus pkg_add meno_balicku.. PCBSD je dobra volba nielen pre zaciatocnikov. DesktopBSD je kvalita ale PCBSD sa mi vidi viac vyladene.. odporucam potom ak budes zbehlejsi skusit openbsd.. treba stiahnut install42.iso... to je vsetko z mojej kratkej pomoci..
        • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 19:23
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          migruj si kam chces, zober si so sebou ten "seriozny" OS a tychto "serioznych" userov, nikto za nimi plakat nebude...
          Debian. apt-get into it…
          • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 20:03
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            mas nieco proti bsd?
            • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 20:13
              skywaker   Návštevník
              freebsd nie je onic horsie resp. lepsie nez linux. je to monoliticke textove jadro.. co sa uz da na tom vylepsovat??? oproti napr. QNX, Haiku, Reactos, SkyOS ktore maju vstavane GUI.

              potom je otazka preco pouzivam Linux? preto ze je totalne stabilny a kvalitny OS. Windows sa mi stale doserie ale Linux aje ked preinstaluvam distribucie je stabilny. a jeho suborovy system povazujem za najlepsie pre moje data. aby som o nich neprisiel.. to je podla mna linux a bsd oproti inym sys. = stabilita+kvalita..
              • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 20:22
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                linux pouzivas preto, lebo ma lepsiu podporu hw a lepsie sa ti konfiguruje. nechcem povedat naklikava. btw linux je tiez monoliticke jadro. ktory linuxovy fs mas na mysli? bo ich tam je hodne.
                • Re: FreeBSD ??? 03.11.2007 | 12:31
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  pod *bsd sa tazsie pouzivaju niektore exotickejsie hw kusky...a davat to na notas, jak som robil ja (nehovorim ze to neslo!), tak ti nepojde niektore super veci ako webka,atd.
            • Re: FreeBSD ??? 24.10.2007 | 20:17
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nemam nic proti BSD ale jeho horlivym propagatorom, ktori zavidia linuxu aj ten milion BFU...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: FreeBSD ??? 25.10.2007 | 13:20
                Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
                zbytočne je sa hádať....
                každý nech používa čo chce :)
                a kto nechce nech beží na windowse.........
                - peace, not war -