problem so "sound multitasking" a problem s tlacitkami na upravu hlasitosti

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.10.2007 | 19:28
Avatar zero0x Ubuntu momentalne  Používateľ
zdravim vas vsetkych

dufam ze mi pomozete vyriesit nasledovne 2 problemy v cerstvom ubuntu gutsy

1, takze mam tu problem s prehravanim hudby. cerstva instalacka ubuntu, no a nahodil som si vlc a xmms

ked mi hraje hudba v xmms a otvorim nieco vo vlc, tak hra iba ta hudba, a zvuk z vlc nejde pocut, teda sa to sprava akoby naraz mohla hrat hudba iba z jedneho zdroja :S

2, no a druha vec je stlacitkami, pekne to funguje, ale mam notebook, a tam je to trochu divne, teda ked chcem upravit hlasitost, musim tahat master surround. na paneli pri hodinkach sa to da nastavit, ale neviem ako sa to da nastavit s hardwarovymi tlacitkami.. teda neviem ani ktora aplikacia sa o to stara, lebo asi to nebude gnome-volume-control

diki ludia :) budem cakat na odpovede :D
    • Re: problem so "sound multitasking" a problem s tlacitkami na upravu hlasitosti 26.10.2007 | 19:28
      Avatar zero0x Ubuntu momentalne  Používateľ
      hej a na tych tlacitkach nejde ani mute sound :(
      • Re: problem so "sound multitasking" a problem s tlacitkami na upravu hlasitosti 26.10.2007 | 19:30
        Avatar zero0x Ubuntu momentalne  Používateľ
        prepacte druhy problem uz nerieste, stacilo predvolby -> zvuk

        hehe, ale ja som si s tym dlho nevedel rady, a ani som sa velmi nesnazil, lebo to nie je tak dolezite, no a ked som to zacal riesit, tak som to aj vyriesil :)

        prosim este 1 problem :D
        • Re: problem so "sound multitasking" a problem s tlacitkami na upravu hlasitosti 26.10.2007 | 19:47
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          • Re: problem so "sound multitasking" a problem s tlacitkami na upravu hlasitosti 26.10.2007 | 23:16
            Avatar zero0x Ubuntu momentalne  Používateľ
            dobre, ta sme se pobavili :D

            akoze pochopil som, ze ide o nejaky plugin pre alsa, ktory zabezpecuje miesanie vsetkych zdrojov do jedneho vystupu..

            ale neda sa to urobit jednym kliknutim :)))) alebo nieco ako sudo apt-get install bud-zvuk ?? :D:D
            • Re: problem so "sound multitasking" a problem s tlacitkami na upravu hlasitosti 27.10.2007 | 10:53
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Ubuntaci .. nevedia si vazit toho, ze si to vsetko mozu nakonfigurovat sami ...
              • Re: problem so "sound multitasking" a problem s tlacitkami na upravu hlasitosti 27.10.2007 | 17:08
                Avatar zero0x Ubuntu momentalne  Používateľ
                akozeee

                ja si to rad upravim podla svojho gusta, ale na zaciatok by som chcel aby to aspon fungovalo :)))))