Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.11.2007 | 13:42
Avatar zero0x Ubuntu momentalne  Používateľ
cawte

mam uz existujucu particku windows

a teraz by som ju chcel otvorit v niektorom z virtualizacnych nastrojov (v tom sa nevyznam, viem len ze nejaky virtualbox existuje :D)

neviete prosim ci sa to da, a ak ano tak v com, pripadne ak je viacej vyhovujucich moznosti tak v com je to najlahsie :)))))

diki
    • Re: Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj? 02.11.2007 | 13:46
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no vo virtualboxe a vmware to urcite nepojde, budes musiet vytvorit novy virtualny disk a nanovo nainstalovat windows do akoby uplne nove PC (virtualneho)

      dalej je program quemu ale nie som si isty ci to v nom funguje, to nech poradia iny (ale moj tip je ze NEFUNGUJE)

      ale viem ze realne HDD sa daju skonvertovat na virtualny → funguje to myslim pre vmware a pomocou programu vmware convertor
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj? 02.11.2007 | 13:47
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        oprava:
        nie quemu ale QEMU
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj? 02.11.2007 | 14:48
        Avatar zero0x Ubuntu momentalne  Používateľ
        aha no tak toto som chcel vediet

        no takze particiu asi vymazem, rozsirim linux particiu a tam vytvorim novy windows

        ja windows pouzivam iba koli 2 programom, takze sa mi nevyplati dualboot

        diki a idem este pre istotu vyskusat qemu
    • Re: Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj? 02.11.2007 | 17:51
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      do qemu sa da namountovat realna paritcia, ked ako obraz disku zvolis subor z /dev - funguje to
      • Re: Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj? 02.11.2007 | 18:42
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        sa pytal ci bude ten windows fungovat :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj? 02.11.2007 | 23:43
          lieko   Návštevník
          teoreticky by mohol fungovat - mne sa to vo vmware podarilo
          • Re: Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj? 03.11.2007 | 02:09
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            tak teoreticky, alebo sa ti podarilo? ak sa ti to naozaj podarilo, mal by si zacat verit na boha ;)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj? 03.11.2007 | 12:16
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              mne sa to podarilo (vmware 3.X), ale isiel desne pomaly a nadaval na zle drivery...
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Da sa spustit existujuca particia windowsu ako Virtualny stroj? 03.11.2007 | 13:11
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                stastny clovek si (aj ked ti to nakoniec bolo nanic :))
                Debian. apt-get into it…