nastavenie programu gfax

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.11.2007 | 09:15
bumko   Návštevník
Ahojte chcem sa spytat, ci niekto neskusal nastavit program gfax a ci ho niekto pouziva. Podarilo sa mi ho ako tak nastavit, teda tvari sa, ze vytaca ale pre odosielani mi vyhodi chybu. Viete co s tym?
Dik
    • Re: nastavenie programu gfax 06.11.2007 | 22:44
      tatar   Návštevník
      nevieme co s tym ak sem nenapises PRESNE aku chybu to hodi .....
      • Re: nastavenie programu gfax 07.11.2007 | 12:57
        bumko   Návštevník
        Vypisuje mi to toto:
        Efax transmit process running...
        Scanning job files every 30 seconds.
        Running job /home/bum/.local/share/gfax/spool/C_00420241485428.914385516
        /usr/bin/efax: Wed Nov 7 11:51:06 2007 efax v 0.9a-001114 Copyright 1999 Ed Casas
        efax: 51:06 opened /dev/ttySL0
        efax: 51:07 using modem:1 in class 1
        efax: 51:07 dialing T00420241485428
        efax: 51:12 failed -> /home/bum/.local/share/gfax/spool/D_1041996720/tmp.001

        Modem vytaca teda aspon dufam lebo linku obsadi.
        Netusim sice co znamenaju tie cisla za telefonnym cislom, llebo tie som nikde nezadaval.

        Dakujem zatial moc.


        • Re: nastavenie programu gfax 07.11.2007 | 22:00
          WlaSaTy   Návštevník
          Ty vidíš nejaké čísla za telefónnym číslom? Ja vidím len vytočenie tónovou voľbou za účelom zaslanie faxu do realitky na Michle ktorá by mala mať klapku na fax *5445 a nie *5428 (recepcia).
          • Re: nastavenie programu gfax 08.11.2007 | 13:46
            Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
            Nie, je to cislo na faru na Michle. Mam tam sestru a volal som jej. Takze je to spravne. Tieto cisla netusim co su C_00420241485428.914385516 ale uz som pochopil ze to vytaca len toto 00420241485428. Ale po par sekundach vyhodi chybu.
            Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
            • Re: nastavenie programu gfax 08.11.2007 | 21:16
              WlaSaTy   Návštevník
              no ja len ze cislo 00420241485[45]** patri nejakej realitke a nepredpokladal som ze dostali preffix bez dier. ked tam zavolas normalne z telefonu tak sa ozve fax, a ak ano, tak do kolkych zvoneni?
              • Re: nastavenie programu gfax 09.11.2007 | 00:44
                Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
                Asi po 6. Nastavoval som to tak na ich strane ked som tam bol aby stihali dobehnut a prijat hovor. Ta linka neni priamo k nim? To mi je novina. Skusim teda na iny fax. Da sa pripadne nastavit niekde gfax aby nechal vyzvanat dlchsie?
                Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
                • Re: nastavenie programu gfax 09.11.2007 | 14:02
                  Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
                  Tak som to skusil aj na Bratislavsky fax kde je priamo napojeny fax a presne to iste. Tam sa po druhom zvoneni spusta automaitcky fax. Podla mna k druhemu zvoneniu sa gfax ani nedostane.
                  Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
                  • Re: nastavenie programu gfax 09.11.2007 | 18:42
                    WlaSaTy   Návštevník
                    faxovy system by mal poskytovat aj logy zo svojej prace, neverim ze gfac ktory je IMHO len nnadstavba nad efax alebo sendfax je iny. co je v nich? moze byt ze tvoj modem nema podporu faxovania. co je to vobec za modem?

                    a tak isto moze byt aj ze to nevytoci alebo ho zhodi linka ak ste na PCMke ako to teletchor s oblubou robi bytovym zakaznikom uz od cias jahodovej deklaracie. ano viem, ona bola za nieco ine ale v tych casoch zacal teletchor brutalne filtrovat prenosove linky.
                    • Re: nastavenie programu gfax 09.11.2007 | 19:14
                      Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
                      lspci
                      00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 02)
                      00:00.1 System peripheral: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 02)
                      00:00.3 System peripheral: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 02)
                      00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82852/855GM Integrated Graphics Device (rev 02)
                      00:02.1 Display controller: Intel Corporation 82852/855GM Integrated Graphics Device (rev 02)
                      00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #1 (rev 03)
                      00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #2 (rev 03)
                      00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #3 (rev 03)
                      00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBM (ICH4/ICH4-M) USB2 EHCI Controller (rev 03)
                      00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev 83)
                      00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801DBM (ICH4-M) LPC Interface Bridge (rev 03)
                      00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801DBM (ICH4-M) IDE Controller (rev 03)
                      00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) SMBus Controller (rev 03)
                      00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Audio Controller (rev 03)
                      00:1f.6 Modem: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Modem Controller (rev 03)
                      02:00.0 FireWire (IEEE 1394): VIA Technologies, Inc. IEEE 1394 Host Controller (rev 80)
                      02:01.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)
                      02:04.0 CardBus bridge: ENE Technology Inc CB1410 Cardbus Controller (rev 01)
                      03:00.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 61)
                      03:00.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 61)
                      03:00.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 63)

                      No pod Widlou ide vsetko v pohode. Co sa tyka toho tak klasicky fax mi normalne funguje.

                      Toto vypisuje log subor.

                      Jobid=2
                      JobDirectory=/home/bum/.local/share/gfax/spool/D_1322911930
                      PhoneNumber=00420241485428
                      Status=F
                      Owner=bum
                      Pages=1
                      Dials=0
                      Sendat=2007/11/08 12.43.00
                      Notification=done
                      Email=-
                      ErrorMessage=Fatal error
                      Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
                      • Re: nastavenie programu gfax 10.11.2007 | 15:56
                        WlaSaTy   Návštevník
                        00:1f.6 Modem: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Modem Controller (rev 03)

                        ja som nevedel ze mas zvukovku na 60V a nie modem ktoreho ovladace musia podporovat faxovy prenos.inak to co povazujes za log je stavovy vypis jobu a nie log. v logu sa pise co bolo zaslane do modemu a co sa z neho odpovedalo.

                        PS.: nakolko tu nie je sekcia bazar, tak nemozem dat inzerat na modem ktory mi zavadza uz niekolko rokov a v pohode zvladal data a fax aj na zasumenych linkach. cena, bartr alebo drink.

                      • Re: nastavenie programu gfax 10.11.2007 | 15:57
                        WlaSaTy   Návštevník
                        rozumiem tomu dobre?
                        Modem: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Modem Controller (rev 03)

                        to je zvukovka ktora zvlada 60 voltov a nie modem, k takemu niecomu je potrebne mat aj nejake rozumne ovladace. ked som faxoval, tak som zasadne pouzival externy modem na com port (stare dobre a osvedcene technologie) a nemal som problem az teda na vtedajsiu vymozenost zvanu ATX3. jeden taky modem sa ami este myslim vala niekde v kute uz niekolko rokov bez uzitku ale nemozem sa ho zbavit, nie je tu sekcia "bazar" takze ho nemozem ponuknut (BA) za drink alebo nejaky barter.

                        inak to co povazujes za log je stavovy report, log obsahuje aj nieco ako "initializing modem, sending command ..., dialing ATDTnnnnn, communicating, ...."
                        • Re: nastavenie programu gfax 10.11.2007 | 17:03
                          Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
                          Netusim kolko zvlada v zivote som to neriesil. Ono je to laptop Toschiba satelite A30. Takze zasuvny modem je mi na nic. A tiez nechcem mat dalsiu krabicku na stole. mal by si vidiet moj stol. Nemam kam dat pero. Usb hub mam so 7 portami do ktoreho mam zasunuty dalsi s 4 portami. Katastrofa. Hehe. Jo a este mam pcmcia kartu z dalsimi 4 portami. na tu som skoro zabudol. Hehe.
                          Ponuku si cenim ale fakt ne e. kde najdem ten log?
                          Co sa tyka ovladacov v U 7.10 mi ju detekoval ako win modem a normalne mi ponukol ovladac. A pod widlou som snim v pohode faxoval.
                          Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
                          • Re: nastavenie programu gfax 10.11.2007 | 17:31
                            WlaSaTy   Návštevník
                            no ak nechces externy modem, tak si budes musiet k internemu asi dokupit ovladace ktore zvladaju aj faxovy prenos. mozno je to nielen moj nazor ale akosi naozaj nevidim dovod dorabat faxovy prenos do tych ovladacov pre linmodemy ked to cez email zasle clovek rychlejsie a tym padom aj lacnejsie ale mozno sa mylim.

                            externe zariadenia nemusia byt na stole ale kludne aj pod stolom. ale to je uz tvoja vec ci to chces alebo nie.

                            ps.: ta poznamka s windows je zabavna, zial optyaj sa vyrobcu ako spojazdnis fax na danom modeme a dozvies sa krutu pravdu.
                            • Re: nastavenie programu gfax 10.11.2007 | 18:25
                              Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
                              :) co je zabavne na tom ze to tam funguje? No dovod preco som to chcel rozbehat bol taky ze som nechcel tlacit kazdu kravinu a potom posielat klasickym faxom. A zas nemam chut sa niekam pripajat a posielat neviem aky mail aby mi to odfaxuval. Asi sa na to vykasleme. :)
                              Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
                              • Re: nastavenie programu gfax 10.11.2007 | 18:42
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Zabavne na tom je to ze sa nejedna o modem, ale o mono zvukovku na 60 Voltov z ktorej robi modem az ovladac. No a skus sa opytat vyrobcu kde je ovladac schopny faxoveho prenosu pre tebou preferovany system, zakupil si si predsa ich produkt a v jeho cene je aj ovladac ktory si od nich nedostal.
                                • Re: nastavenie programu gfax 10.11.2007 | 18:53
                                  Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
                                  Aha zacinam chapat o co islo. No ja som ten laptop kupil s cd na ktorom bolo xp a ine ovladace. Takze by mi asi napisal, ze to nebolo navrhnute na nejaky linux, ktory pouziva stale malo ludi a nikto mu pracu na ten ovladac nezaplati. Dalsia Tvoja reakcia by mohla byt. Na co si to kupoval? A moja je ze to bolo vnuter a pred 3 ci 4 rokmi som vobec netusil budem pouzivat nejaky linux. Asi tak. :)
                                  Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
                                  • Re: nastavenie programu gfax 10.11.2007 | 19:51
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    neviem co ti mam na to odpisat. mna skutocne nezaujima naco si to kupoval, ty si si zvazoval funkcionaltiu ktoru pozadujes, ty si si overil ci to bude fungovat (teda pokial to neocakavas odomna, z tejto diskusie sa zda ze ano), ty si odmietol hardware za symbolicku cenu (hoci aj zdarma) ktore ti danu funkcionalitu bude garantovat a navyse sa snazis vlozit mi do ust slova ktore vyhovuju tvojej sachovej partii.

                                    inak na poznamku ze linux pouziva strasne malo ludi sa ani neoplati reagovat, skutocnost je taka ze ludia o tom ani nevedia ze ho maju a firmam vyhovuje, len bulvar sponzorovany redmondom pocita ze kazdy pc ma nainstalovany windows. a ludia ktory veria bulvaru? no comment.

                                    ps.: sluzby virtualych faxovych stanic su dostupne cez internet za par korun alebo dokonca zdarma, pouzival som to uz na prelome storoci. ano, bezne to funguje ako brana medzi emailom a faxom, obojstranne. je to dokonca lacnejsie aj keby to malo byt odosielane cez dialup, priemerna rychlost faxu bola totizto 14k4 a dial up modemu medzi 33k6 a 56k takze ten fax odisiel niekolko krat rychlejsie. o rozdieli v cenach s pouzitim pripojeni wifi, dsl alebo cez kabel sa nema cenu rozpisovat.

                                    .