Sabayon a repozitare

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.11.2007 | 19:26
Diletant :)   Návštevník
Zdravim, potrebujem mensiu pomoc... Rad by som si doinstaloval nejaky soft do distribucie sabayon popripade nieco odinstaloval no nikde neviem najst ako si spustim aplikaciu cez ktoru sa mi zobrazi repozitar :) asi si poviete lama no v ubuntu som po dvoch klikoch bol v zozname aplikacii a tuna akosi neviem... mozno len nezvyk.. dakujem
    • Re: Sabayon a repozitare 07.11.2007 | 20:10
      ---   Návštevník
      nemaz za co:-)
      ked si lama tak si mal zostat pri ubuntu ,ale to len tak na okraj. Ked uz si si vybral distro zalozene na gentoo ,tak tu je navod. Necakaj navod "2xkliknem" .
    • Re: Sabayon a repozitare 07.11.2007 | 20:14
      Peter   Návštevník
      Staci si precitat nieco o emerge.
      pouzitie: emerge -s program -vyhladavat program
      emerge gimp nainstalujes gimp
      Link na man emerge http://gentoo-wiki.com/MAN_emerge

      • Re: Sabayon a repozitare 08.11.2007 | 01:59
        Diletant :)   Návštevník
        chcel som si pozriet na man emerge nieco o masked packages ale nejako ten link nefunguje
    • Re: Sabayon a repozitare 07.11.2007 | 23:00
      Diletant :)   Návštevník
      Dik za rady urcite pomozu :) .. Pri ubuntu som neostal lebo sa mi na nom nepodarilo rozbehat niekolko veci od sietovky cez grafiku a podobne... a v podstate sabayon je prve distro na ktorom mi vacsina veci funguje v pohodke akurat nejake drobne vyladovacky...
      • Re: Sabayon a repozitare 07.11.2007 | 23:02
        Diletant :)   Návštevník
        len skoda ze to ma taky hacik ze v podstate neviem co mam hladat :) kedze programy pod linuxom nepoznam tak dobre..
    • Re: Sabayon a repozitare 08.11.2007 | 20:03
      Diletant :)   Návštevník
      ako teda naisntalujem nejaky program ktory je oznaceny ako masked packages?