Problem s Kaffeine

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.05.2005 | 19:42
Tiniak   Návštevník
Ahojte. Mam problem s prehravacom Kaffeine a Totem, videa mi vobec neidu, niekedy sa aspon zvuk podari, ale stale mi tam nieco ohladom kodeku vybehne. Vsimol som si vsak v Kaffeine v nastaveniach je polozka pre nastavenie Xine, a tam to pyta nejaku adresu na kodek. Dokopy chce 2 adresy (na nejaky adresar) - jednu pre kodek "real" a druhu pre "win32". No a ja tam nic nemam,co tam ma dopisat??? Neviete mi niekto, prosim, poradit??? Moc krat vdaka.
    • Problem s Kaffeine, dodatok 23.05.2005 | 19:06
      Tiniak   Návštevník
      Oops, zabudol som dodat, ze pouzivam SuSE 9.2
    • Re: Problem s Kaffeine 23.05.2005 | 19:08
      pomoc   Návštevník
      Kaffeine a Totem pouzivaju lib-ku xine, problem moze byt s jej verziou, odporucam najnovsiu (tusim 1.0.1) a taktiez s plugin-mi pre video formaty, ktore nie su jej sucastou (napr. real-player). Problem je v tom, ze libka hlada tieto externe plugin-s aj ked je video v inom formate. Pokial nechces prehravat real-video, skus premiestnit plugin pre real-player z adresara xine/plugins do nejakeho zalozneho adresara (nestaci premenovat ani premiestnit do podadresara), subory maju koncovku .so (shared object) Osobne by som dal prednost MPlayer-u, zda sa mi ze Kaffeine podporuje aj ten.
      • Re: Re: Problem s Kaffeine 23.05.2005 | 19:42
        Tiniak   Návštevník
        Vdaka moc, skusim. :)