virtualbox usb myš a keyboard

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.11.2007 | 21:26
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Ahoj. Dnes som sa rozhodol rozchodiť virtualbox. Po drobných problémoch sa mi podarilo rozchodiť všetko. Jediný problém je, že používam usb myš a klávesnicu. Po naštartovaní vboxu sa mi nachvíľu kurzor myši pohne ale vzápätí prestane reagovať. Nereaguje ani na klávesnicu. Skúsil som ps2 myšku a všetko bolo v poriadku.
Obe mi identifikovalo len nefungujú.
Bežné návody aj na wiki som skúsil, ale nič nepomohlo. Je tento problém riešiteľný. Hľadal som všemožne, ale takýto problém som nikde popísaný nenašiel.
Ďakujem pekne
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: virtualbox usb myš a keyboard 17.11.2007 | 16:17
      Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
      Zadaj v terminali toto:
      grep "vboxusers" /etc/group | cut -d: -f3

      Zapamataj si cislo co Ti vyhodi. potom zadaj :
      sudo gedit /etc/fstab
      A dopln na koniec
      none /proc/bus/usb usbfs devgid=ČÍSLO,devmode=666 0 0

      stlac enter a uloz.
      sudo mount -a

      sputi virtual box a v usb nastaveniach si vyber usb zariadenia ktore chces pripajat a a este odklikni anny

      Malo by to slapat.

      Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
      • Re: virtualbox usb myš a keyboard 17.11.2007 | 20:10
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        No veď práve toto všetko som urobil. Spustím virtualbox, skúsim pohnúť myšou, tá sa pohne a zamrzne. Potom už na nič nereaguje ani na klávesnicu ani na pravé ctrl. Pomôže len rest PC alebo pripojenie ps2 myši.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: virtualbox usb myš a keyboard 17.11.2007 | 22:10
          marian34   Návštevník
          ak chceš rozchodiť myš,tak skús jebnúť kus slaniny na obrazovku,myslím si,že začne určite reagovať....
        • Re: virtualbox usb myš a keyboard 18.11.2007 | 00:00
          Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
          tak skus vypnut v usb tu mys. Asi sa to nejak bije. mne tusim tiez. Ja teraz davam naspat Ubuntu 7.04 a este nemam kompletne nainstalovany virtualbox ale tusim som mys nepovoloval. predsa ju rozoznaval a pouzival.
          Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
          • Re: virtualbox usb myš a keyboard 18.11.2007 | 00:45
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            Super. Mal si pravdu. Vrelá vďaka. :)
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: virtualbox usb myš a keyboard 18.11.2007 | 00:51
              Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
              Uzivaj v zdravy. :)
              Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.