video pada

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.11.2007 | 19:33
Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
Zdravim, mam problem, ked spustim nejake video (je jedno aky format, aj avi aj mpg...) v Ubuntu 7.04 v TOTEMe alebo vo VLC, tak sa len na sekundu otvori okno prehravaca a zhasne... ani nevypise ziadnu chybu... Takze namam ani tusenie, ze v com je chyba. Zaujimave je to, ze sa to stalo z nicoho nic, video islo a zrazu sa stalo toto (nic som medzitym neinstaloval a podbne). V TOTEMe mi nejde uz ani hudba, v ostatnych prehravacoch ano. Skusal som aj preinstalovat vsetke kodeky aj co som mal a aj som doinstaloval baliky, co som nemal (podla navodu kayle.sk). Stale to robi... Pomozte mi aspon zistit, kde je problem, aspon nejaky prikaz do konzoly, co vypise, co sa vlastne stalo, dakujem.
    • Re: video pada 23.11.2007 | 19:58
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      Este predsa nieco, teraz som si nainstaloval KMplayer (Mplayer mi nesiel, lebo, ze vraj nenasie video vystup, alebo take nieco...). A v tom KMPlayeri mi ide zvuk ale nevidim obraz... To je pokrok :-D.
      • Re: video pada 23.11.2007 | 20:19
        ---   Návštevník
        spusti tie prehravace prikazom v konzole a tam by sa uz malo nieco objavit , co to asi sposobuje
      • Re: video pada 23.11.2007 | 20:23
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        potrebujes zistit cim je to sposobene.

        chybu v tvojich pouzivatelskych nastaveniach vylucis, ak to pod inym pouzivatelom pojde (skus vytvorit noveho pouzivatela a odskusat to v nom)

        vypisy mozes lahko ziskat aj spustenim programov v prikazovom riadku teda napr.:
        gmplayer film.avi totem film.avi
        • Re: video pada 23.11.2007 | 20:30
          Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
          No, pod inym uzivatelom to ide... co teraz? :)
          • Re: video pada 24.11.2007 | 17:23
            Avatar m4rtin.m   Používateľ
            teraz ti odporucam opravit si nastavenia (urcite vies ze nastavenia su ulozene v skrytych suboroch v tvojom domovskom priecinku). mas viacero moznosti:

            - kompletne odstranit inkriminovaneho pouzivatela a vytvorit ho znovu.
            vyhody: najlahsie, uspech je isty :)
            nevyhody: nezistis kde bola chyba, prides o vsetky nastavenia a ak si nedas pozor aj o subory v domovskom priecinku

            - vymazat podozrive nastavenia v domovskom priecinku
            asi takto: rm -rf ~/.mplayer/
            a aj dalsie priecinky (neviem kde ma gstreamer nastavenia)
            vyhody: uspech je takmer zaruceny
            nevyhody: nezistis v com konkretne bola chyba, prides o nastavenia daneho programu

            - pokusit sa opravit nastavenia cize napr. otvorit si konfigurak mplayeru a po jednom odtial vymazavat tie moznosti. medzitym skusat ci to "uz ide" a ked to "uz pojde" tak si vymazal tu chybu.
            vyhody: zistis kde bola chyba
            nevyhody: zdlhave,...
    • Re: video pada 23.11.2007 | 20:18
      Laco   Návštevník
      aku mas graficku kartu a driver ? pokial ti restricted drivers manager ponukol nainstalovanie nejakych ovladacov a vsetky ich mas, potom bude problem inde...

      pokial pouzivas ubuntu s GNOME tak by som na prehravanie videa silne odporucal totem-xine + w32kodeky + ostatne zavislosti, pretoze defaultne ten kram vzdy odporuca instalovat nejake stupidne gstreamer baliky ktore stoja za hovno...

      a pre firefox si nainstaluj mplayer-nogui a mozilla-mplayer stym, ze pokial chces mat vo firefoxe absolutne bezproblemovy playback vsetkych videii na webe, nastav v plugine video vystup na GL
      stymto prehras aj mariu tereziu :-)

      pripadne nakoniec mozes este vycisti zavislosti a odstranit nepotrebne subory/kniznice prikazom sudo apt-get autoremove
      • Re: video pada 23.11.2007 | 20:23
        Laco   Návštevník
        este nezabudni aj na ffdshow
      • Re: video pada 23.11.2007 | 20:26
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        Toto mi vypise, ked spustim Totem cez terminal:

        The program 'totem' received an X Window System error.
        This probably reflects a bug in the program.
        The error was 'BadAlloc (insufficient resources for operation)'.
        (Details: serial 74 error_code 11 request_code 141 minor_code 19)
        (Note to programmers: normally, X errors are reported asynchronously;
        that is, you will receive the error a while after causing it.
        To debug your program, run it with the --sync command line
        option to change this behavior. You can then get a meaningful
        backtrace from your debugger if you break on the gdk_x_error() function.)
      • Re: video pada 23.11.2007 | 20:32
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        Graficku mam X3100 od intelu (965), doinstalovaval som ju po instalacii Ubuntu, lebo nebola obsiahnuta v jadre...
        • Re: video pada 23.11.2007 | 21:23
          Laco   Návštevník
          od ubuntu alebo vlastny driver si skompiloval ?
          • Re: video pada 24.11.2007 | 02:34
            Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
            Som si z Ubuntu stranky stiahol driver xserver-xorg-video-intel_2.1.0-1ubuntu1_i386.deb (instaloval som to podla navodu z ubuntu.com, je tam presny navod pre moj notebook HP 6710b), ale vravim, ze video mi predtym islo... uz nejde, pod inym uzivatelom ide...
    • Re: video pada 24.11.2007 | 15:08
      Peter S.   Návštevník
      1. nema gnome niečo ako "obnova sedenia"? po čerstvom reštarte si daj vypísať bežiace procesi (ps ax) a pozri sa či ti tam nebežia nejaké multimedialne procesy ktoré si nespúšťal. V KDE mi takto automaticky obnovovalo kaffeine, ale len ako zombie proces, na obrazovke nebolo nič vidno.
      2. čo tako vymazať konfiguraky? totemu, xine a neviem čoho ešte...?
      • Re: video pada 24.11.2007 | 16:33
        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
        1. obnovu sedenia som nenasiel (netvrdim, ze tam nie je), tu je vypis procesov :
        vypis
        a k tej 2., mozes mi poradit ako to spravit?? kde najdem tie konfiguraky? este niesom az taky zbehly linuxak, diky...
        • Re: video pada 24.11.2007 | 17:11
          Peter S.   Návštevník
          vo vypise nevidim nič podozrive, konfiguraky zmažeš v svojom domacom adresari v podadresaroch .xine, .totem a pod.
          • Re: video pada 24.11.2007 | 23:47
            Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
            skusal som vymazat tie konfiguraky, ale nepomohlo, totem tam konfigurak ani nemal, tak som si vytvoril druhe konto, tam uz vsetko bolo v poriadku, len som nieco (nebudem sa rozpisovat) pokaslal a bol som nuteny preinstalovat aj tak cele ubuntu, takze som takto dopadol :)
            • Re: video pada 25.11.2007 | 12:17
              Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
              az teraz po instalacii som prisiel na to co to robi... robia to efekty prostredia :( , ked som ich teraz zapol a vyskusal video, tak video neslo, ked som ich naspat vypol, uz video ide... no nenastve vas to???
              • Re: video pada 25.11.2007 | 12:20
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Nie, efekty zdržujú pri práci :P
                • Re: video pada 25.11.2007 | 12:44
                  Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
                  efekty som mal vypnute, vyuzival som len kocku (dobra vec je, ze ked sa mi okno nemesti na jednu plochu, tak pokracuje na druhej...), skoda skusal som si dat aj beryl a aj tam to nefunguje... mna inak tiez efekty zdrziavaju, ale ta kocka (alebo iny mnohouholnik) je fakt super...
                  • Re: video pada 25.11.2007 | 12:57
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                    No pravdu povediac nepoužil som ešte aplikáciu ktorá by sa mi nezmestila na monitor (a dúfam, že ani nepoužijem i keď KDE4 sa tomu približuje).