live-scripts a vlastne distro

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.11.2007 | 20:51
skywaker   Návštevník
chcem si urobyt live distro z archu.. a chcem pouzit live scripty ktore su k stiahnutiu a jadro si prekompilujem... moja otazka je co som pozeral do tych skriptov je tam initrd a su tam uz skompilovane binarky a tiez nejake kniznice... su potrebne? alebo ak si budem robyt live cd nie je vhodnejsie ich nahradit vlastnymi ktore mam vo vlastnom distre z ktoreho chcem urobyt live cd.??prosim surne poradte..
    • Re: live-scripts a vlastne distro 24.11.2007 | 20:53
      skywaker   Návštevník
      a tiez este otazocka.. ako je to z konfigurakom fstab ??? potrebujem ho nastavit tak ako bude v live este pred tym nez spustim live skritp na vytvorenie cd?
    • Re: live-scripts a vlastne distro 25.11.2007 | 00:08
      still   Návštevník
      tie binarky a kniznice su potrebne na to, aby ti to bezalo na co najvacsom pocte hw. ak vies presne na akom to budes spustat, mozes niektore z nich povyhadzovat, inak odporucam nechat.
      fstab mozes kludne vynechat, teda az na sekciu
      none /dev/pts devpts defaults 0 0
      none /dev/shm tmpfs defaults 0 0

      o zvysok sa postara hal v spolupraci s dbus daemonmi :-)

      btw.. odporucam studovat predtym ako sa pustis do niecoho vacsieho ;-)
      • Re: live-scripts a vlastne distro 25.11.2007 | 00:37
        skywaker   Návštevník
        a ked chcem urobyt 64bit live cd??? ako na to tie binarky mi budu na nic... skusim a uvidim..
        • Re: live-scripts a vlastne distro 25.11.2007 | 00:52
          still   Návštevník
          Tak si stiahni binarky 64bitovej verzie.
          Ale asi celkom nechapem ake livecd vlastne chces spravit. Ci pouzitelne na co najviac kompoch - neodporucam 64bit, alebo len na nejakych par - potom mozes povyhadzovat tie veci, ktore vies, ze nebudes potrebovat, ale to max. tak skrati bootovanie o nejaku tu sekundu, inak nic viac.