pekne farebne medium

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.11.2007 | 22:31
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
zdravim.

nasledovna otazka. Rad by som urobil potlac CD/DVD. Tak, aby si to mohol hocikto stiahnut a na svojej sukromnej masinke nalepit na medium... ale ako taku potlac (ten obrazok) vytvorit? odporucite nejaky program, alebo venoval by nejaky odbornik na toto par minut svojho casu?
    • Re: pekne farebne medium 24.11.2007 | 22:56
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      A čo tak gimp? Ja teda nie som grafik ale myslím, že gimp by mal v pohode na to stačiť. Nakreslíš tam čo len chceš.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: pekne farebne medium 24.11.2007 | 23:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no ano kreslit daco viem, ale treba taky ten kruh zaujimavy... a neviem v akom formate ma byt ten obrazok... nikdy som potlac na medium nerobil
        • Re: pekne farebne medium 24.11.2007 | 23:05
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          No veď ten kruh má priemer 12cm ak sa nemýlim (alebo o čosi menej aby nebol zarovno s CD). Stačí nastaviť obrázok na 12x12cm a nakresliť do neho kruh. Ak si má každý spraviť potlač sám, tak kľudne to môže byť aj jpg alebo png, gif, ... . Z každého formátu sa predsa dá tlačiť.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: pekne farebne medium 24.11.2007 | 23:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            teeeda vidis to :) ok dik
            • Re: pekne farebne medium 24.11.2007 | 23:50
              voxar   Návštevník
              http://www.lightscribe.com/downloadsection/linux/index.aspx?id=1374
              a skusit lightscribe ?...
              • Re: pekne farebne medium 25.11.2007 | 14:38
                WlaSaTy   Návštevník
                táto otázka bola o peknom farebnom médiu a nie o pekne drahej potlači, talže lightscribe asi nie. a o kvalite lightscribe sa neoplatí ani baviť.
        • Re: pekne farebne medium 25.11.2007 | 11:18
          Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
          ja som našiel gLabels labels designer ale ešte som s ním nerobil
          PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: pekne farebne medium 25.11.2007 | 12:53
      Avatar samolepky   Používateľ
      ahoj, podla mna
      najlepsie je to spravit v gimpe alebo xare, potom to dostat do pdf a ked si to vytlacis 1:1 tak to bude uplne verne.
      pripadne by to mohlo byt aj ako alternativa v ODT.

      nie je problem to napasovat aj do bezne predavanych formatov ako alternativa.

      velmi pekne to maju spracovane na OOo

      ak s tym potrebujes pomoct, posli majl...
      my vieme zabezpecit aj potlac na CD 1 farba ...