svetle pismo na svetlom pozadi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.11.2007 | 19:10
ušiak   Návštevník
cafte, zmenil som si farebnu schemu na kubuntu 7.10 (systemove nastavenia -> vzhlad), ktora ma pozadie do modra a pismo svetlej farby. Vsetko je ok az na to, ze ked nacitam vo firefoxe stranku a su tam editboxy (alebo ako sa to vola) so standardne bielym pozadim, tak farba znakov, ktore do neho natukam, nie je cierna, ale svetla, tak ako v scheme...aj teraz tento text pisem svetlim pismom na biele pozadie...nechapem ako je mozne, ze sa toto nastavenie prenasa aj do stranok z netu, ved to s tym nema velmi co robit, nie? prosim, pomozte, dakujem.
    • Re: svetle pismo na svetlom pozadi 26.11.2007 | 20:12
      ušiak   Návštevník
      a prave som zistil, ze svetla farba pisma sa preniesla aj na stranku gmailu, kde su zobrazene maily...cize je to velmi necitatelne...da sa to nejako opravit?
      • Re: svetle pismo na svetlom pozadi 26.11.2007 | 21:24
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        nastavenia temy sa prenasaju do stranok ak mas vo firefoxe zapnutu moznost "Pouzit systemove farby". Najdes ju v Upravit -> Moznosti -> Obsah -> Farby
        • Re: svetle pismo na svetlom pozadi 26.11.2007 | 22:54
          ušiak   Návštevník
          čauko, skúsil som, riešenie funguje z väčšej časti...stránka gmailu sa zobrazuje v pohode a aj zopár iných stránok, ale písanie do tohto fóra sa nezmenilo...tak isto je to aj napríklad pri zadávaní loginu na www.slsp.sk pri internet bankingu...v čom môže byť problém tentoraz??? ešte doplním, že v systémových nastaveniach som skúsil odškrtnúť checkbox "použiť farby v nie-KDE aplikáciach" a nič sa nezmenilo a vo firefoxe mám povolené použitie vlastných farieb stránky namiesto mojich preddefinovaných...