Nefunguje 3D na MDV 2008 PWP

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.11.2007 | 00:07
Avatar marci70   Používateľ
Zdravim. Mam grafiku Gigabyte ATI Radeon HD2600XT, pricom ked chcem spustit 3D/Compiz/, tak mi neda ponuku na nastavenie. Skusal som instalovat aj driver zo stranky ATI, ale nejako mi to zblblo, spusti ma len do konzoloveho prihlasenia a tam musim ce XFdrake vybrat ovladac, aby som to rozbehol. Instaloval som podla navodu z knizky, ale nejako a mi to nedari. Je treba ovladac este nejako nastavit? Dikas
    • Re: Nefunguje 3D na MDV 2008 PWP 29.11.2007 | 14:00
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      1. stiahni prop. driver zo stranok vyrobcu .. samo ze posledny alebo napr. # urpmi nvidia
      2. instalni
      3. XFdake ... najdi svoju kartu, preklikni sa v ramci zoznamu, aj za cenu vratenia sa na povodnu
      4. potvrd .. doinstaluju sa ti propr. ovladace (musis mat nastavene samozrejme zdroje)
      5. reboot a sleduj, ci sa ti nacita SPRAVNE modul pre tvojku gr. kartu.. resp. kukni po nalogovani LOGy

      good luck
      • Re: Nefunguje 3D na MDV 2008 PWP 29.11.2007 | 23:14
        Avatar marci70   Používateľ
        nakolko som kratsi uzivatel MDV poprosim o podrobnejsi navod. Dakujem.

        k prvemu bodu no myslim ze ovladac mam vypise mi toto: " Balíček x11-driver-video-fglrx-8.40.4-7mdv2008.0.i586 je již nainstalován "
        ked dam XFdrake najdem ovladac na kartu ATI 2300 a vyssie, dam pouzit popr. ovladacom (len nechapem to nastavenie zdrojov), dam test a vypise mi chybu " Caught signal 11 Server abortin
        Musim dat bez popr. ovladacov.
        ( po nainstalovani som napisal do konzoly ako tam bolo uvedene " aticonfig --initial -f" )
        Mno neviem. Dakujem