Ktoru Opera mini na pc? Da sa to?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.11.2007 | 12:46
Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
Vysla nova opera mini a chcel by som ju vyskusat na mojom PC. Je tam ale milion verzii a neviem ktoru mam stiahnut. Je to vobec mozne pustat na pc? Mam samozrejme na mysli v linuxe ale nie v nejakom emulatore ale nativne. Vdaka.
asdf
    • Re: Ktoru Opera mini na pc? Da sa to? 27.11.2007 | 16:04
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Opera mini je predsa určená pre mobily. Pri sťahovaní si akurát treba vybrať mobil. Možno by šla pod javou na linuxe ale neviem. Ja som skúsil ten jar súbor cez javu spustiť a nešiel, tak skôr myslím že to len tak nepôjde
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Ktoru Opera mini na pc? Da sa to? 27.11.2007 | 17:32
        Palo   Návštevník
        Mozno to pojde na nejakom emulatore pre mobilne Java aplikacie na PC (samozrejme len pre odskusanie alebo pri vyvoji). Niektore veci som takto skusal, len ma teraz nenapada nazov.
        • Re: Ktoru Opera mini na pc? Da sa to? 27.11.2007 | 18:06
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          To je možné. Ale on to akosi cez emulátor nechce. Aj tak neviem načo chce púšťať operu mini na pc, keď tam je plnohodnotná opera "maxi" :)
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Ktoru Opera mini na pc? Da sa to? 28.11.2007 | 10:05
            Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
            pretoze by opera mini na normalnom pc mala byt superrychla, len som to chcel vyskusat
            asdf
            • Re: Ktoru Opera mini na pc? Da sa to? 28.11.2007 | 10:08
              Peter S.   Návštevník
              tak to radsej vyskusaj dillo alebo links -g
              • Re: Ktoru Opera mini na pc? Da sa to? 28.11.2007 | 18:09
                pepe   Návštevník
            • Re: Ktoru Opera mini na pc? Da sa to? 28.11.2007 | 20:48
              WlaSaTy   Návštevník
              Problém je v tom, že superrýchly program nesmie byť spúšťaný v byte-code emulátore. Opera pre mobily, tá ktorá je zadarmo je písaná v jave (*.jar/*.jad) a tá čo je skompilovaná do natívneho byte code fyzického CPU stojí cca 8 až 9 USD a je pre procesory ARM takže pre ňu by si potreboval emulátor CPU ARM a jednu licenciu pre WinMobile (ďalších cca 5 až 15 USD) ale tú licenciu Ti nik nepredá. WIN pre Pocket PC sa dodáva len ako OEM verzia priamo so zariadením (jedná sa nie o OS ale o Firmware) a ty to zariadenie nemáš.

              Takže ako už spomínali ostatní, tak sa skús opýtať "ktorý internetový prehliadač je najrýchlejší (malé nároky na RAM, absencia java/js,...)" a "kde sa dá zdarma pristupovať k transparentnému proxy ktorý rekompresuje obrázky s nižšiou kvalitou" ak chceš navyše aj ušetriť traffic tak ako to robí opera mini. Aspoň robila pred rokmi keď ma zaujala.